Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fél éves kutyámnak ha adok...

A fél éves kutyámnak ha adok játékot azzal elvonul majd ha közel megyek hozzá felveszi és elkezd vele szaladgálni. Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés
fogócskázni akar vagy félti a játékát ? ha lustább akkor elveti magát előttem. ha féltené akkor morogna rám nem ? amúgy szabad kutya után futni tehát fogócskázni vele ( üldözni) mert én azt olvastam valahol hogy nem
2013. júl. 11. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem adja oda a játékot és te kergetek, az nem jó dolog. Mivel egy vezető nem csinál ilyet. Ugyebár tekintélyt kell szerezned a kutyádnál, s ha utána rohangálsz, pont az ellenkezőjét éred el.

Lehet vele játszani, mókázni de soha ne kergesd. Ha nálad van a játék, azt rázogathatod neki, eldughatod a hátad mögött, átvághatod 1x-2x, hogy azt hiszi eldobtad, de mégsem.

Ja, és a játéknak mindig te vess véget. Ha látod a kutyán, hogy már fárad, tudom, hogy jó játszani de hagyd abba te a játékot. Ezzel is úgymond te diktálsz. :)

2013. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdekelne , hogy miért nem szabad kergetni a kutyát? Én ezt még nem hallottam, és nagyon kíváncsi vagyok. Valahol rémlik hogy olvastam erről h ha 2 vagy több kutya kergeti egymást, akkor vagy a domináns fut elől és őt kergetik, vagy a domináns kergeti az alatta valót? ...
2013. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 compactegon ***** válasza:
56%
nyugodtan lehet utána futni, ha játszotok. én is mindig kergetem a kis hülye labdájával itthon. viszont mindig működnie kell az állj, vagy gyere vissza/ide parancsnak. ha komolyság van, akkor azt következetesen be kell tartani. persze fél évesen még bőven gyerek, ezt a későbbiekre értettem :)
2013. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
A lényeg, h a játékot te irányítsd, mint ahogy másban is! Te vagy a főnök vagy ő? A játékot is mindig te kezdeményezd és ne ő, és akkor hagyd abba, amikor a legjobban benne van! Ez a későbbiekben egy adu ász lehet a kezedben!
2013. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztatok le... egy vezér mióta kergeti azokat akik úgymond "alatta helyezkednek el"? De mindegy, nem kezdek el vitatkozni, ezen az oldalon általában úgysem lehet meggyőzni a másikat. Biztos más kép alakult ki nekem vagy nektek arról, hogy milyen is egy irányító, egy vezér, egy falkavezér...
2013. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert játszani akar veled!
2013. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!