Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a kutyaiskolában...

Hogyan zajlik a kutyaiskolában egy átlagos "óra"?

Figyelt kérdés

Vagyis nagyjából nem tudok semmit sem ezzel kapcsolatban. Tehát gondolom ott is vannak kezdők, meg haladók, stb.

Ha még sosem jártam ilyen helyen, akkor hogy menjek oda első alkalommal? A kutyámmal? Van egy tanfolyam amire be kell iratkozni, vagy akkor megyek amikor tudok? Alkalmanként kell fizetni, vagy előre X órát? Egy ilyen alkalom az 1-2, stb óráig tart? Kb. hány ember van ott a kutyájával? Külön-külön feladatok vannak, vagy az oktató mond valamit és azt kell nekem (meg a többieknek is) a kutyának tovább adnunk és egyszerre kell mindent csinálni? Felnőtt nagy testű menhelyes kutyával mennék, de fogalmam sincs, hogy mire illetve kire hogy reagál, mert az előéletét nem ismerem.


2013. júl. 11. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ melyik iskolába mész. Vannak olyanok, ahol havi bérletet lehet venni és annyi órára mész, amennyire akarsz/tudsz, míg máshol tanfolyamok vannak. Mi tükörbe járunk, ott pl. 7 hétvége egy tanfolyam, aminek a végén vizsga van. De voltam már "sima" suliban is (órát megnézni), ott pl. kötelező a fojtó nyakörv és ott havi bérlettel lehet járni. Vannak sulik, amik hétvégén egy nap vannak, míg egy másik mindkét nap... tehát nagyon változó.


A tanfolyam rendszerűbe előre be kell iratkozni, a másikba akkor mész, amikor akarsz, de ez az iskolavezetőtől is függ, mert ahol mi voltunk ott pl. rögtön nem lehet beállni órára, hanem vannak bizonyos dolgok, amiket előtte kér a kiképző (hosszú).


Általában egy óra 60 perces, tükörsulin 90.


A legnagyobb különbség, ami szokott a sulik között lenni az az, hogy valamelyikben simán kiveszik a kezedből a kutyát és ők tanítják, míg máshol (tükörbe pl.) te magad tanulsz a sulin és a feladatokat javarészt otthon végzed vele. Tükörbe szabadon vannak a kutyák az órák alatt, máshol általában pórázon és van olyan suli is, ahol egyáltalán nem érintkezhetnek egymással a kutyák.


Reggelig lehetne folytatni a sort, úgyhogy én azt mondom, hogy látogass el párba és amelyik neked szimpatikusabb, azt válaszd!

2013. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál, abból bármi bármilyen kombinációban előfordulhat :D Döntsd el, hogy neked melyik kell, és válassz egy olyan sulit, ahol az a rendszer van.
2013. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ez elég tág téma, de mindenképpen úgy kell megtenni az első lépést, hogy beíratkoztok egy tanfolyamra.

Pl. vannak olyan lehetőségek, hogy kölyökovi: közös játék és a szocializáció, ilyen helyre bármikor lehet csatlakozni, általában fel van osztva, hogy kistestű és nagytestű kutyák.

Engedelmes tanfolyam: Célja a kutya-gazda páros együttműködésének kialakítása, esetleges problémás kutyák viselkedésének korrigálása.

De van még Középfokú tanfolyam stb. stb.

Nem írom le mindet, de természetesen ha elmész egy kutyaiskolában nagyon szívesen segítenek Neked.

Szerintem ne itt érdeklődj, hanem konkrétan az iskolában amelyiket kinézed a neten, mert ott is segítenek és ha kérdezel az még nem kerül semmibe.

2013. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


A 3as konkrétan a tükör sulit írta le neked, vagyis kezdte el leírni. Az ovi valóban olyan, hogy oda bármikor lehet csatlakozni, viszont nekünk negatív tapasztalatunk volt.

2013. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Neten keress rá a hozzátok közelebb lévő sulikra, menj el 1-2 foglalkozásra mindegyikbe, kérdezgess, beszélgess ottani gazdikkal...ki fog alakulni egy vélemény benned :) Amelyik szimpi lesz, csakis oda menjetek majd!
2013. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első, azért egy kicsit szűklátórkőrűen írod le a dolgot: a tükörsuli az istenkirály, az összes többi meg szr, azért ez egy kicsit bonyolultabb ennél.
2013. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egyes nem írt semmi ilyet, csak te szeretnéd így értelmezni.


Kérdező, ahogy akumi is írta: bármi lehet. Ha csak egy kutyaiskola van a közeletekben, akkor még a választási lehetőséged is csak annyi, hogy tetszik vagy nem tetszik, mész vagy nem mész. Mindenesetre személyesen kell megnézni az összes lehetőséget, mert nem egyformák az emberek, így az elvárásaik sem. A feltett kérdéseidre csak a személyes látogatás alkalmával kaphatsz pontos választ.

2013. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én voltam megnézni egy kutyasulit még anno, átlagos volt vagy annál is átlagosabb de teljesen felkészületlen voltam még oda is :D Fojtó nyakörvet használtam még akkor, azzal vittem a kutyát aztán szóltak, hogy oda amúgy bőr vagy textil kellene. Csináljuk akkor a feladatot, jah, hogy nincs jutalomfalat sem nálam...:D Nekem egyébként nem tetszett az a rendszer, rajtam kívül mindenki más már régen oda járt és ha lemaradtam nem vártak meg, csinálták tovább a dolgokat én még kb. az előzőnél jártam, senki nem foglalkozott vele, közben elindult a kör nekem is menni kellett, de az előző feladatot még nem fejeztem be, kapkodtam, a kutyám meg volt őrülve attól, hogy ott a többi kutya és nem mehet oda hozzájuk, rángatott én is rángattam, egyre feszültebb lettem, ráadásul az én kutyámat jutalomfalattal nem igazán lehet motiválni, ez sem érdekelte őket, muszáj adni neki, külön erőfeszítés volt még azt is beletuszakolni, egyébként a fele a földön kötött ki mert kiköpdöste és nem értette, hogy most miért csinálom ezt vele, miért kötelező neki megenni amikor nem akarja. Még két alkalommal elmentünk, kb ugyanaz volt a helyzet mint először.Kész rémálom volt, teljesen elvette a kedvem az egész kutyasulis dologtól. Azóta a saját technikámat alkalmazom, nem kell jutifalat sem, történhet bármi, akárhány kutya szaladgálhat körülöttünk, lehet hangzavar bármi, a kutyám rám figyel és megcsinál mindent amit kérek. Na ezt nem azért írtam persze, hogy ne menj kutyasuliba, mert szerintem attól ahol én voltam, bármelyik jobb, lehet, hogy kifogsz egy tök jót, nézz utána neten, küldj nekik esetleg e-mailt ahol rákérdezel pár dologra. Sok sikert :)
2013. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

1es vagyok. Hol írtam olyat, hogy a tükör az jó, a többi meg sz.ar???? Mert én nem látom, hogy ilyet írtam volna...

Leírtam, hogy azokban, ahol én jártam hogyan néz ki egy óra kb. Ennyi. Illetve azt, hogy én tükörbe járok.


Mindenkinek más jön be. Aki fojtón akarja rángatni a kutyáját, az menjen olyanba, aki meg nem, az máshova. Ennyi.

2013. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen. Olyat én sem szeretnék, hogy mindenki már mindent tud, én meg le vagyok maradva.

Jutifalattal én sem érek el semmit, ha nagyon más foglalja le a kutyát.

Amúgy meg minden érdekli, főleg ha sétával vagy autózással párosul.

2013. júl. 12. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!