Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elcsúfítani a...

Hogyan tudnám elcsúfítani a kutyámat? Vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy cavim, és annyira lehetetlenül cuki minden jött-ment embernek, hogy felkapják és dajkálják, és gügyögnek neki, és csokikát akarnak adni neki. Persze, szóljak rájuk... Ez meg is van, de nem akarom, hogy egyáltalán elkezdjék ezt a folyamatot. Sokat szoktunk sétálni (póráz nélkül) és mindig találkozunk ismerőssel, ha elkezdek beszélgetni, akkor van pár méteres kimenője bogarászni. :) És van úgy, hogy ennyi idő alatt is letámadják az emberek, és nem veszik észre, hogy ez neki mennyire nem tetszik.


Ötletek? :(


2013. júl. 12. 09:03
 1/9 anonim válasza:
85%
Elcsúfítani???Te jól vagy??maximum ne arra vidd sétáltatni hanem ahol nem járnak olyan sokan! Vagy mond meg az embereknek hogy hagyják végre békén szegény kiskutyát!De hogy elcsúfítani...,?
2013. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Neveld meg, kaját csak a te kezedből kaphat. Másik mért baj ha az emberek simogatják? Ha nem tetszik mond meg nekik,hogy ne simogassák, és a sétát pórázzal mindenképp.
2013. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
67%
Borotváld kopaszra. Vagy egyszerűen mindenkinek szólj, meg kell érteniük.
2013. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megállsz valakivel beszélgetni, a kutyát ültesd a lábad mellé. Ha làtod, hogy nyúlnak a kutya felé, akkor meg udvariasan szólsz, hogy legyenek kedvesek nem piszkálni a kutyát, mert nem szereti az idegeneket. Ha nehéz felfogású emberrel van dolgod, akkor közöld, hogy a kutya harap is.
2013. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek,nekem bichonom van és nálunk is mindenki megakarja simogatani megkérdezés nélkül.Az én kutyámról tudni kell,hogy az előző gazdái nem szocializálták normálisan és így a hirtelen mozdulatokra oda kapassál válaszol.Szerencsére a sok foglalkozásnak hála elég jól hozzá szoktattam az emberekhez,gyerekekhez.De hirtelen hozzá nyúlni nem lehetne.Ha vki megkérdezi leültetem én is leguggolok mellé és úgy hagyja magát,gyereknek is gond nélkül.Múltkor oda kapott egy csávónak nem lett baja,de én lettem le ba.szva ,hogy ha vad a kutya minek hozom az utcára,mondtam talán felnőtt ember létére megkéne kérdezni,hogy megszabad e simogatni nem hirtelen lenyúlni hozzá.Egy kistestű kutyának így is eléggé félelmetes ha egy felnőtt ember hajolgat felé.Ezért is a gyerekeket jobban szereti,mert ők alacsonyak.


Ami nekem bevált,hogy ha ember jön akkor direkt rövidebbre veszem a pórázt és átviszem a másik oldalra így nem tud oda nyúlkálni senki sem.Ha elengeded akkor pedig azt teheted ha ember jön lábhoz hívod és direkt arra az oldalra ültesd le ahol nem érik el az emberek csak úgy.


Amúgy nem tudom,hogy mit képzelnek az emberek,hogy csak úgy emelgetik meg megsimogatják megkérdezés nélkül egy idegen kutyát.Ha meg megharapja őket a kutya akkor a gazdi a hibás,véletlenül sem ők -.-

2013. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahh. Ugyebben a helyzetben vagyok.

Én már azt csinálom, hogy a kutya elé állok, és beszólok, hogy előbb talán meg kéne kérdezni, szabad e.

Vagy feltűnt e neki, hogy valaki sétáltatja a kutyát.

Vagy hogy tudja e,hogy ez egy kutya, nem egy játékbaba, amit bárki felkaphat. :D

Ezt csak akkor, ha tényleg instant, vinnyogva, kérdés nélkül rárohannának.

Lehet, hogy a random illetőnek ez nem esik jól...

Nekem meg az nem esik jól,hogy hülye, és alapvető illemszabályokat nem ismer, és még a kutyával sem tud bánni.

Volt már olyan is, hogy távolról rászóltam az illetőre, amikor kezdte a béna vigyorgást, hogy "NEM" :S

Ezek a szélsőséges esetek.


Normál esetben úgy előzöm meg a letámadást, hogy ha látom, jön valaki, azonnal lefoglalom a kutyát. Jutalomfalattal, leültetem, lefektetem. Hátat fordítva a közelgő illetőnek. Tehát úgy próbálom, hogy olyankor a kutya a közelemben legyen, rám figyeljen, és érezhető legyen bárkinek, hogy nincs helye az interakcióban.

2013. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk, sokat szívtam így emberekkel. Eleinte hagytam hogy megsímogassa, aki szeretné. Aztán láttam, hogy 10ből 9 ember rossz hatással van rá, és csak felidegesíti.

Egyébként, tapasztalatom szerint inkább férfiak, akik jól tudnak közeledni felé, az ilyen mélyebb hangú, nyugodt figurák. Nők nagyon ritkán. Gyerekek is csak felizgatják, aztán még meg is ijednek tőle, amikor a kutya reagál, és játékosan ugrálni kezd rájuk.

2013. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én sem értem. Engem sokan bunkónak tartanak, főleg olyanok akik alapvető dolgokkal nincsenek tisztában.

Soha eszembe nem jutott, míg nem volt kutyám, hogy másét letámadjam, kérdés nélkül. Ha séta közben találkozunk más kutyával (mivel az enyém kölyök , és szeleburdi) előbb megkérdezem, hogy mehetünk e arra, vagy kerüljünk inkább.

Ha odamegyünk, addig nem érek hozzá a másik kutyához, míg ő meg nem szagolt.Utána megsimítom a hátát, vagy az oldalát (nem a fejét!) stb. :)

2013. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:
100%
Odamész a paraszthoz, és elkezded simogatni az arcát. A legtöbbnek már ennyiből leesik, hogy mi a probléma :) Nem a legszebb módszer, de garantáltan beválik :)
2013. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!