Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy a bojához menjen?

Figyelt kérdés

A suliba elmagyarázták h szépen fokozatosan, hogy ha a kutya már elfordítja a fejét mehet a klikk, aztán tovább. Ma reggel megpróbáltam lent a parkban (így utólag lehet jobb ötlet lenne először a lakásban próbálkozni, hisz ott nincs semmilyen zavaró inger). Letettem egy törölközőt, megszaglászta, ment a klikk jutalom falat, de nem nagyon értette h mi a feladat, ráadásul ott álltam a törölköző mellett majdnem. Valaki, aki már megtanította ezt a kutyájának tudna segíteni?

És az jó ötlet hogy először otthon a lakásban próbálkozzak? Francia bulldogról van szó, szóval kicsit nehéz a feladatom. Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 11. 10:08
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Kicsit össze-vissza próbálkozol. Kétlem, hogy a suliban ne magyarázták volna el a formálás lényegét és azt se hiszem, hogy ők javasolták kezdésenk az ingerdús környezetet. A törölközőt meg főleg nem értem, hogyan kerül a képbe. Lehet, hogy érdemes volna felfüggeszetened a próbálkozást a követkeő kutyaiskolai foglalkozásig és ott letisztázni az oktatókkal a kérdéseidet. Bójához küldés középfokon szokott lenni, ott meg már az alapokkal illene tisztában lenned.
2013. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
A feladat, hogy törölközőt használjunk a bója helyett. de gondolom ez a legkevesebb, hogy mivel helyetesítem a bóját. Abban igaza van h ingerdús környezetben próbálkoztam vele, ez hiba volt, tegnap előtt kezdtük a sulit,szóval elég sok időm van még megtanítani. A lakásba kellene kezdeni, de nem gondoltam h ennyire nehezen fog menni, ezért gondoltam h lenti füves résznél próbálkozok vele (ez is igazából otthon van, csak nekünk nem saját kertünk van hanem közös). Alapfok az megy teljesen, hidd el az alapok meg vannak, pl ha ráklikkelek arra h oda ment a törölközőhöz akkor rögtön leül. Ezt mondták a suliba, hogy ez lesz, hiszen a kutya azzal próbálkozik amit már megtanult. De nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjem el? Csak az elejét kéne, hogy rájöjjön a kutyám h kikell találnia egy feladatot. Ebbe kérnék segítséget. Nem tudom megvárni a következő órát anélkül h ne gyakorolnánk mert gondolom azt te is tudod h 5 hetes a suli, szóval minden nap számít.
2013. júl. 11. 10:39
 3/46 anonim ***** válasza:

Bekapcsolod előtte a kutyát?

Ne inger dús környezetben kezdjétek. Érti egyébként a formálást a kutyusod? Nekem egyenlőre úgy tűnik, h még nem. Dobozzal nem próbálkoztatok?

2013. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
2 napja kezdődött a suli, szóval még nem érti hogy mit kéne csinálni. Ugye ez teljesen más mint az alapfokon tanultak, és valahogy nagyon nem akar ráállni az esze. Főleg h én eddig így sose tanítottam semmire. Mindig ,,elmagyaráztam" neki h ha valamit meg akart tanulni. Azt tudom h kézjelre letudom ültetni, fektetni, felállítani, kb 5-8 méter távolságból. De nem tudom h kezdjek neki hogy oda küldjem. Én is gondolkoztam, hogy a törölközőt lecserélem dobozra, vagy egy műanyag vizel teli flakonra h ne borítsa fel.
2013. júl. 11. 10:44
 5/46 A kérdező kommentje:
de hogy tudom rávezetni erre a tanítási módszerre? Tudom, hogy ha rájönne h a klikk azt jelenti hogy jó úton jár és tovább kell csinálnia ,kitalálni mit akarok , akkor már menne, mert hamar hamar megtanulja a dolgokat, de h fog rájönni hogy ez egy feladat sorozat lesz? :/
2013. júl. 11. 10:46
 6/46 anonim ***** válasza:

A törölköző és a bója az 2 külön dolog.

A törölközővel a formálást akarják segíteni, h jobban menjen neki.

Hova jársz? Őrmezőre? :)

Fogj egy dobozt, vágd alacsonyabbra a peremét, bármit csinál, klikkelj, ha megszagolja, arra is, ha belelép, arra is, ha 2 lábbal lép bele, arra is, ha kaparja, arra is. Így rávezeted arra, h gondolkodjon és új dolgokat ajánljon fel.

Én azt ajánlom, szerezz be egy bóját, nekünk is van. Mi a Decathlonban vettük, de a vakkanto.hu-ról is tudsz rendelni.

Ott is ugyanez a dolog felépítése, ha ránéz, klikk, ha lép felé, klikk, először érd el azt, h megszagolja és így tovább!

2013. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sokat számít, hogy ki mennyit klikkerezett korábban a kutyával és csinált-e már formálást vagy csak elkapást/megvezetést. Erre azért rá kell éreznie a kutyának (és a gazdának pláne). Amit előbb írt Alexandra, hogy valami tárgynál jutalmazz minden "próbálkozást", felajánlott viselkedést, nagyon sokat számít. Mi mindig székkel játszunk otthon és most mikor előkerült a bója, látszott is a korábbi tapasztalat, mert rögtön odament hozzá, szaglászta, rápacsizott, stb. Tudta, hogy miről szól a dolog.

És először tényleg lakásban próbálkozz. A tárgy szinte mindegy. A lényeg, hogyha nagyon stabil a szemkontaktusotok, akkor már arra is klikkelj, ha picit elnézett. A jutit ne add a szájába, hanem dobd le, hogy kimozduljon a stabil előtted ülésből. Te állj egy helyben és fixírozd a tárgyat (ne őt!!), amihez oda kéne mennie. Először lehet, hogy az lesz a fordulópont, ha bármi mást csinál, mint az arcod bámulását, picit elkapja a fejét, vagy ilyesmi. Arra is figyelj, hogy ne ragaszd bele olyan viselkedésbe, hogy mindig mikor elnéz, akkor klikkelsz, mert akkor szuperül meg fogja tanulni azt, hogy nézzen félre, de nem fog a tárggyal operálni (egy-két klikk után már várj picit többet tőle). Szépen lassan azért keresgélni fog a tárgy körül, lelkesedj, ha érdeklődést mutat iránta (ránéz, szagol, megbök). Először ne várj sokat tőle és ne is gyakoroljatok pár percnél tovább. Mindig csúcsnál zárjatok, nagy jackpottal (örömködés, kaja, simi). És legyél szupertürelmes! Néhány kutyának ez lassabban esik le, de ha egyszer belejött, szerintem nagyon fogja élvezni. (Ja és persze legyen éhes, különben a juti nem fogja annyira lázba hozni...)

2013. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Gyanús nekem ez a suli! Mi az, hogy 5 hetes? Mi az, hogy leül amikor klikkelsz? Amikor klikkelsz akkor nem leülnie kell, hanem menni a jutalomfalatért. A kutyák nehezen általánosítanak, ilyen kezdő kutya meg főleg nehezen. Ha megtanítod a törölközővel, akkor a bójával újra kell tanítani, ami persze már jóval egyszerűbb lesz. A formálást nem a bójához küldéssel kezdjük gyakorolni, hanem egyszerűbb feladatokkal. Ha meglennének az alapok, akkor nem kérdeznél olyat, hogy "h fog rájönni hogy ez egy feladat sorozat lesz?" Vagy te nagyon nem értetted meg amit tanítottak, vagy valami kókler suliba jársz. Elárulod a suli nevét? Javaslom, hogy vegyél egy bóját a gyakorláshoz, mert nem egy ökör ára és megkönnyíted vele a dolgodat! Ja, és a bóját nem szabad fellökni. Amikor fellöki, akkor nem fogadod el a feladatot!
2013. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 zsuzsabazsa ***** válasza:

Fogj egy jó nagy virágcserepet, fordítsd lefelé és tegyél alá kaját vagy játékot amit a kutya szeret.


Ezt megelőzőleg ültesd le a kutyát messzebb és a szeme láttára csináld azt amit írtam. Utána menj a kutyához fogd meg a pórázt és mondd neki előre és mikor kiér a cseréphez akkor ültesd vagy fektesd vagy állítsd,az már mindegy. Dicsérd meg add oda neki a jutalom falatot.

Akkor sikeres a faladat ha az előre vezényszóra kivonszol a kutya téged.

A következőben meg már a pórázt is lecsatolhatod róla.

Úgyis ki fog menni vezényszóra.

2013. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mivel a kutya nagyon kíváncsi természetű, meg fogja csinálni a feladatot. Azzal, hogy ott kapirgálsz előtte a földön ő is kíváncsi lesz arra, hogy mit csinálsz.
2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!