Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti mit tennétek...

Kutyások! Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A story röviden: Egyik ismerősöm és párja befogadtak egy -akkor még- kölyökkutyát. Azóta felcseperedett, nagytestű kutya lett belőle, és tudtommal jelenleg kb. 8-9 éves. Anyagi helyzetük miatt az egyikük külföldön kényszerült munkát vállalni, most követné az élettársa. Az kinti albérletbe nem vihetnek kutyát, ezért egyáltalán nem megoldható az elhelyezése. A kutya nagyon ragaszkodik a gazdáihoz, és ezért úgy döntöttek, jobb lenne neki az ha elaltatják, mintsem hogy új gazdát keressenek neki, mert szerintük abba "belepusztulna". A gazdáit is nagyon megviseli a helyzet, de ők így látják jobbnak, hogy a kutyának ne legyenek lelki sérülései.

Ti mit tennétek hasonló helyzetbe?

Hogyan cselekednétek ha az ottani főbérlő nem engedélyezi a kutyatartást?



2013. júl. 12. 19:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%
Valószínűleg nem mennék a kutyám nélkül, vagy keresnék olyan helyet, ahová vihetem. Végső esetben én is inkább elaltatnám, ha nem tudnám jó kezekbe adni (ismerőshöz), de én soha nem mennék el a kutyám nélkül. Inkább élek az utcán...
2013. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom miért vagytok annyian az altatás ellen... szerintem sokkal jobb, mint utcára tenni, agyon ütni, olyan ismerősre bízni a kutyát, aki ki nem állhatja, stb.
2013. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
8-9éves. A menhelyen fog elpusztulni, öreg kutya már senkinek nem kell. Még a fiatalokat sem könnyű elhelyezni. Aki annyira az altatás ellen van, az fogadja be!!! Nálam is itt totyorászik egy kb. 15 éves kutya, az utcáról szedtem össze. De ugy voltam vele, ha be tud illeszkedni, akkor már eggyel több vagy kevesebb, teljesen mindegy. Ha nem tudott volna, én is elatattatom. De ugy beadni, hogy tudják a gazdái, hogy a hátralevő időt egy 2x2-es kennelben éli le, és szenved, akkor még mindig az altatás a leghumánusabb!!!
2013. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
82%

"szerintem sokkal jobb, mint utcára tenni, agyon ütni, olyan ismerősre bízni a kutyát, aki ki nem állhatja, stb.

"

Talán, de nem csak ezek a lehetőségek vannak!

Oda lehet ajándékozni rendes embernek is, aki szereti!

Én azért vagyok ilyen esetben az altatás ellen, mert akkor csak azért altatnak el egy teljesen egészséges élőlényt, mert nekünk embereknek úgy kényelmes.

Ha a kutya beteg, akkor támogatom a dolgot, hogy döntsünk az élete felett és például megkíméljük még több hónapnyi szenvedéstől. De undorító dolog ilyen esetben is Istent játszani, azzal, hogy elaltattatunk egy egészséges kutyát, aki még sok évet élhetne. Lehet lepontozni, de EZ NEM SZERETET! Ellenkezőleg, inkább önzés, képmutatás, lustaság, butaság és még sorolhatnám.

2013. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 sippara ***** válasza:
71%

Az a nagy büdös helyzet, hogy akármit akarnak ismerősét, egészséges állatot altatni NEM LEHET a jelenleg hatályos törvények szerint. Kész, pont. Ez alól egyedül a menhelyek/sintértelepek képeznek kivételt.


Tessék: [link]

2013. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Akkor légyszives menhelyen kivül mondj egy olyan embert aki bevállalja. Mert a pálya széléről könnyű ám okoskodni!!!
2013. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Én egyet értek mind a 2 állásponttal. Viszont annyi gazdátlan kutya van, szinte tényleg lehetetlen lett volna neki új gazdát találnom, főleg ennyi idősen. Maximum kézről kézre ment volna ideiglenes befogadókhoz mert a jelenlegi helyén ugye már nem maradhat. És aztán kitudja mennyi idő, mire érte ment volna az álomgazdi, de akkor már lehet hogy a kutyának is túl késő...
2013. júl. 12. 22:06
 18/39 sippara ***** válasza:
De teljesen mindegy, ki mit gondol. Egész egyszerűen egészséges állatot NEM altatnak, ha mégis, akkor az állatorvost ÉS a """""gazdát""""" is fel lehet jelenteni (és kéne is). Hála az égnek valószínűleg nem lesz olyan doki, aki bevállalja, viszont az első, akit ezzel felkeresnek tovább is adja a nevet-címet-mindent a megfelelő szervezeteknek.
2013. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
39%
Mindig a kutya érdekeit kell szem elött tartani! A menhelyek túlzsterhetek, mindenki inkább fiatal, vagy kölyök kutyát szeretne. A sintér telep átveszi ugyan, de két hét bezárás után a halál várna rá. És teljesen egyedül magára hagyva idegenek között menne el. Akkor inkább tényleg humánusabb megoldás az altatás. A szeretett emberek között meghalni, örök álomba menni nem fáj neki. Az ember ne legyen már ennyire önző. Viszont elveszíteni a falkát, az egy kutyának szinte egyenlő a lassú lelkileg fájdalmas halállal....
2013. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 sippara ***** válasza:
71%
Pontosan, a kutya érdekeit kell nézni. Szerinted a kutyának érdeke, hogy 9 év fáradhatatlan szolgálata után elaltassák, mert a gazdinak már nem kényelmes a tartása, más megoldást keresni meg lusta? Nem önzőség azért elvenni egy kutya életét, hogy én továbbra is nyugodtan hihessem, szeretett annyira, hogy "belepusztult" volna a "hiányomba"? Itt az egész a gazdákról szól.
2013. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!