Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti mit tennétek...

Kutyások! Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A story röviden: Egyik ismerősöm és párja befogadtak egy -akkor még- kölyökkutyát. Azóta felcseperedett, nagytestű kutya lett belőle, és tudtommal jelenleg kb. 8-9 éves. Anyagi helyzetük miatt az egyikük külföldön kényszerült munkát vállalni, most követné az élettársa. Az kinti albérletbe nem vihetnek kutyát, ezért egyáltalán nem megoldható az elhelyezése. A kutya nagyon ragaszkodik a gazdáihoz, és ezért úgy döntöttek, jobb lenne neki az ha elaltatják, mintsem hogy új gazdát keressenek neki, mert szerintük abba "belepusztulna". A gazdáit is nagyon megviseli a helyzet, de ők így látják jobbnak, hogy a kutyának ne legyenek lelki sérülései.

Ti mit tennétek hasonló helyzetbe?

Hogyan cselekednétek ha az ottani főbérlő nem engedélyezi a kutyatartást?



2013. júl. 12. 19:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
38%
sippara. szerintem akkor fogadd örökbe te ezt az idős kutyát!!!!
2013. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Sippara, akkor írj valami hasznos megoldást légyszíves. Jövő hétre várom a gazdákat, akiknek pont egy 9 éves keverék kutya kell. Egyébként nem csak a menhelyek vannak dugig, de egyre több hirdetést látni a neten, szar helyzetbe került családokról, akik kénytelenek megválni akár a fajtatiszta, vagy fajtatiszta jellegű kutyáiktól. A keverékek ez miatt is jobban a háttérbe szorulnak. Nah mindegy.
2013. júl. 12. 23:20
 23/39 sippara ***** válasza:
42%
Tehát a megoldás az, hogy nem csinálunk semmit, hanem megpróbáljuk ügyesen "eltenni láb alól"? Ezzel az erővel miért keres munkát bárki, hiszen naponta ezreket utasítanak vissza? Hirdetni kéne, kellett volna már hónapokkal ezelőtt, van ezer erre szakosodott oldal, ott a facebook (egyébként miért az az első, és magától értetődő lehetőség, hogy ha kényelmetlenné válik a tartása, MEGÖLETEM???). Sajnos a kutya nem képes magát hirdetni, nem tud magáról fotót csinálni, nem tud könyörögni az életéért, így ezt a "gazdinak" kéne megtennie - bár valóban nagyobb meló, mint bevinni egy rendelőbe és elaltatni (ami - újra kiemelném - rohadtul ILLEGÁLIS, TILOS, NEM MEGENGEDETT, TÖRVÉNY ÁLTAL TILTOTT, hogy mondjam még? Melyik állatorvos kockáztatná az engedélyét azért, hogy valakinek ennyivel kevesebb gondja legyen?), szerintem azért 9 év után egy ember tartozna ezzel a barátjának, társának. Lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva.
2013. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy az altatás mellett vagyok, sőt ellene vagyok. Nem sikerült meggyőznöm őket, hogy ne az altatást válasszák, pedig próbáltam. Innentől kezdve a kutya sorsa sajnos nem az én kezemben van, és fogalmam sincs melyik lesz az az állatorvos aki esetleg elaltatja. Nekik teljesen más álláspontjuk van, hogy miért ez mellett döntöttek, végülis ők ismerik a kutyájukat, nem én. Ha az én kutyámról lenne szó, más alternatívát választanék, nem lenne szívem halálba vinni a saját kutyámat, de sajnos mi emberek nem vagyunk egyformák...
2013. júl. 13. 00:03
 25/39 anonim ***** válasza:

Egy normális állatorvos nem altat el kutyát ilyen hülye indok miatt.

Igen, a kutyát nyilván nagyon megviselné a gazdiváltás, de ha találnak neki új gazdit, megismerkedik vele, megszereti, akkor megszokná.

2013. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Én költöztem már külföldre olyan lakásba kutyával, ahova nem engedték a kutyát. Naponta kétszer porszívóztam, a szomszédok elől bújkáltam, mikor sétálni mentünk és közben szorgosan kerestem másik lakást. Nincs az az isten, hogy halálba küldjem önszántamból a legjobb barátom.
2013. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
39%
A facebookot ugye csak viccnek szántad? Nem egyszer olvasom, hogy ideiglenes befogadótól megszökött ill. kirakta az utcára, meg hogy halálra éheztette új gazdi..... Amúgy nem vagyok altatás párti, de most őszintén melyik a jobb? Ha szeretetben nyugodtan elalszik, vagy egy rács mögött hugyban szarban éhezve, egyszer csak behurcolják a doki elé, vagy csak több havi csavargás után egyszer elüti egy autó? Amúgy neked miért nem kell ez a kutya? Miért nem viszed haza?
2013. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 sippara ***** válasza:
57%
Annyira idióta érveket hoztok fel... "ideiglenestől megszökött a kutya", "halálra éheztették"... Ezzel az erővel az árva gyerekeket és inkább hagyjuk meghalni, hiszen van olyan örökbefogadó szülő, aki éhezteti, molesztálja a gyerekeket? Igazából az egész vita meddő, ugyanis egészséges kutyát (nem tudom már, hányszor és hányféleképpen írjam le, hogy felfogjátok) NEM LEHET ALTATNI azért, mert gazdinak kényelmetlen a tartása - ugyanúgy, ahogy a nagyit sem "altatják el", ha neked már nincs kedved gondozni. Sajnos ez egy ilyen szörnyű világ, ahol az élőlényeknek joguk van az élethez. Nekem pedig köszönöm, van már egy befogadott ebem és két - szintén befogadott - macskám, 39 négyzetméterre szerintem egyelőre épp elég ennyi.
2013. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Azért nem viszem haza, mert jelenleg én sem vagyok olyan anyagi helyzetben, ezért sincs jelen pillanatban kutyám, mivel amíg nem tudok neki mindent 100%-osan megadni, addig nem fogok kutyát bevállalni. Másrészt ez csak egy story a sok közül, van még olyan ismerősöm is, aki kb 1,5 méteres láncon tartja a kutyáját, és tartotta is a mai napig, őt is nagyon sajnálom, de nem tudok mit tenni, most minden kutyát kobozzak el a gazdájától?:D Igen állatbarát vagyok, de én sem szarom a pénzt. De mint már írtam a gazdája senkire nem akarja a kutyát hagyni (rám sem) ezért lesz altatva.
2013. júl. 14. 15:28
 30/39 anonim ***** válasza:
39%
Sippara az első kérdést miért hagytad ki? A gyerekek örökbe fogadása egészrn más mint egy kutyái ezt gondolom te is tudod....
2013. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!