Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi meg a száraztáp...

Miért nem eszi meg a száraztápot a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2,5 hónapos Volpino Spitz kutyusom, és egyszerűen nem hajlandó száraz tápot enni. Kipróbáltam mindenféle praktikát, amit a neten találtam.

Mivel kicsi még, és nincs meg minden foga, az állatorvos azt javasolta, hogy kicsit vizezzem meg a tápot, hogy puhább legyen.

Első 2-3 alkalommal megette, aztán semmi. Próbálkoztam azzal is, hogy pépessé turmixoltam a tápot vízzel, de az sem használ. Bele sem kóstol. Ahogy megérzi a szagát otthagyja a tápot.

Ilyen kétfakkos kis etetője van. Ételt sosem hagyok előtte, ugyanis a néhai labrador kutyusommal voltak problémák. (Állandóan zabált) Akkor azt mondta a doki, hogy csak etetési időben legyen a tálban étel.

Vele rögtön így kezdtem. Mivel pici, naponta 3x kap ételt. Víz mindig van a tálban.


Gondoltam arra is, hogy esetleg a táp nem tetszik neki, esetleg undorodik tőle. De egy elég prémium minőségű tápot vettem, a neve Pro Plan. (500g 10€...) Próbálkoztam már más márkával, de az sem használ.


Nem igen szeretném konzervvel tömni, ezért csak vacsira szoktam neki adni.


Van valami tanácsotok? Előre is köszönöm, Betta.


2013. júl. 14. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha elé teszed a tápot és nem eszik, azonnal vedd el előle. A következő etetésnél megint ez: ha eszik akkor had egye meg,de ha nem kell neki a kaja akkor azonnal vedd el előle.

Ezt addig kell játszani míg rá nem cuppan a kajára azonnal.

Mert ha most így válogat mi lesz később? Hidd el ez a módszer beválik, ha éhes lesz, enni fog.


De nem lehet hogy azért nem eszik,mert másmilyen tápot adsz neki mint amit akkor evett mikor elhoztad?

2013. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kuttyok is lehetnek válogatósak :-)

Az enyém a márkák közt is válogat és pl. csak a húsos változatokat szereti.

2013. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De hát még kicsi és nem szereti a száraz ételt rágni még a foga sincs mind meg nem csoda hogy nem szereti ha az állatorvos is a vízezést ajánlott akkor?
2013. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A száraztápot mindig felvizesítve adom neki, hogy puha legyen, de nem hajlandó megenni, ez a problémám.

Amúgy ugyanezt a tápot adták neki ott is, ahonnan elhoztam.

2013. júl. 14. 19:10
 5/6 sippara ***** válasza:
Picit felvizezed, legrosszabb esetben belekeversz egy fél kanál konzervet, és elé rakod, majd tíz perc múlva elveszed. Következő alkalommal ugyanez. Napközben semmi nasi. Hidd el, éhen halni nem fog, egy két nap után ráveti magát :)
2013. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2013. júl. 17. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!