Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol olvastam a befogadott...

Hol olvastam a befogadott kutyák családba szoktatásáról?

Figyelt kérdés
Üdvözlök Mindenkit! Régebben olvastam valahol menhelyi felnőtt kutyák családba szoktatásáról. Muszáj lenne most megtalálnom, hogy tanulmányozzam. Valszeg valamelyik állatvédős oldalon olvashattam, de most sehol nem találom... Volt benne olyan rész, hogy új helyén tegyük le a kutyát egy biztonságos helyre és ne nagyon háborgassuk, hagyjuk, hogy ő fedezze fel az új helyét. Tudna segíteni valaki, hol találom, vagy valami hasonló "használati utasítást" olyan kutyához, amely nem nagyon lett szocializálva, mert menhelyen nőtt fel? Előre is köszönöm!

#kutya #menhelyi felnőtt kutya #családba szoktatása #új helyhez #új helyen
2013. febr. 25. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ez nem elég részletes nekem. Azt szeretném megtudni, hogyan férkőzzem egy nem nyitott, falkában felnőtt kutya bizalmába.
2013. febr. 25. 14:19
 3/3 Valletta ***** válasza:

Nem nehéz, türelem és következetesség kell hozzá. Egyébként nem minden menhelyes kutya antiszociális, ott is látnak embert, többé-kevésbé foglalkoznak velük, kutyák között vannak, szóval egy-két extrém esettől eltekintve nem különösebben problémásak (a problémásak többsége is a volt gazdája miatt vált azzá).


Amikor hazaviszed, ne piszkáld, ne simogasd, ne foglalkozz vele, hagyd, hogy a saját tempójában nyisson feléd. Amit később nem fogsz neki megengedni, azt ne engedd meg a kezdetekben sem. Olyan dolgokat például, hogy az ételét adja át, a személyes teredet tartsa tiszteletben, ne provokáljon, lakásban ne jelöljön, stb. már az első pillanattól kezdve várd el tőle. Ha esetleg félénk volt a kutya, de már van elég önbizalma ahhoz, hogy odamenjen hozzád ha hívod, elkezdheted nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni, elmehettek sétálni és kezdetét veheti a szocializáció és a tanítás.

2013. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!