Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem engedelmeskedik a...

Miert nem engedelmeskedik a kutyam?

Figyelt kérdés
4-5 napja elkezdtem a 6 honapos goldimmal oktatohoz jarni. Nagyon szepen fejlodik, de ha kikepzesen vagyunk ugy szokott lenin, h egy ideig viszi az oktato es tanitja, utana atadja nekem h en gyakoroljam vele amit o mutatott. Az oktatora nagyon figyel, kb minden parancsot vegrehajt. Ha egyedul vagyok a kutyaval, vagy barki massal ram is figyel, es elso szora vegrehajtja amit mondok neki, de ha az oktato is jelen van csak neki hajlando engedelmeskedni. Hiaba veszem en a porazt es probalom iranyitani, sokkal nehezebben megy mint egy atlagos setalasnal. Abban a pillanatban, ahogy nem latja az oktatot mar rokton engedelmeskedik nekem is. Miert teszi ezt? Mivel tudnam leszoktatni rola?
2013. júl. 16. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs a közeletekben az oktató, akkor a kutyus számára te vagy a ranglétrán legfeljebb helyezkedő személy, de ha az oktató is veletek van, akkor már ő a felsőbbrendű, őt tekinti falkavezérnek. Van ilyen. Ezért nem jó módszer az, ahogyan ez a bizonyos oktató tanít... nem szabad a kutyát tanítani, képezni a gazdi helyett.
2013. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az oktató a "falkavezére", téged csak "alfalkavezérnek" ismer el, ezért figyel inkább az oktatóra. Idősebb, tiszteletet követel.

Továbbra is neveld következetesen, úgysem lesz egész életén át mellette az oktató, akkor majd csakis Rád számíthat és leszokik róla magától is.

2013. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

És ajánlanám, hogy keress másik sulit, pl. ha van valahol a környéketeken, akkor a tükörsuli lenne a legideálisabb. Valamint gyúrj rá a falkavezér szerepre.

[link]

2013. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat kutyasuli nincs a kornyeken, a varosban egyetlen egy van, de ott kesz kaosz van, oda nem viszem semmi keppen sem, mert csak felesleges penzkidobas, ugy sem tanulna ott semmit. A falkavezerseggel nincs gond, ahhoz kepest h 6 honapos eleg engedelmes. Most is voltam vele setalni, nagyon szofogado volt, de ugy tunik az oktatot "felsobbrendunek" tartja nalam.
2013. júl. 16. 16:04
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Legalább megmutatja az oktató a kutyán, hogy hogyan csináld. Még mindig jobb mintha csak a levegőben hadonászna és úgy próbálna mutogatni bármit.

Te nem vagy még felnőve a kutyához.

A Cesar M is megmutatja mit kell csinálni a kutyával és utána átadja a gazdinak, hogy ő is úgy csinálja.

2013. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Zsuzsa ha "nem vagyok felnove a kutyahoz", akkor miert engedelmeskedik altalaban? A kerdesem az volt, h az oktato jelenleteben miert nem engedelmeskedik :)
2013. júl. 16. 20:43
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mert az oktató fellépése, hangja más. Rutinosan nyúl a kutyához és ezt a kutya érzi is. Hiába vagy te is ott akkor is a kutya az oktatónak csinálja meg a feladatokat.

Ha már neked is lesz akkora rutinod akkor már a kutya csak terád fog hallgatni és nem lesz többé szükség arra, hogy az oktató átvegye.

Megijedni nem kell, nem lesz ez mindig így.

2013. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!