Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslával lehet őrző-védőzni?

Vizslával lehet őrző-védőzni?

Figyelt kérdés

[link]

ezen az oldalon az olvastam, hogy bizonytalan, félős kutyáknak bizalmat, sikerélményt ad. Eléggé félős és bizonytalan és szeretném, ha egy kicsit magabiztosabb, bátrabb lenne


2013. júl. 16. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%
Vizslánál abból áll az öv, hogy a zsákmányszerző ösztönét kielégítheti. Mozog valami, ő meg elkapja. Az öv nem csak azt jelenti, hogy "vadítják" a kutyát. Hozzáértő segéd tökéletesen tud különbséget tenni zsákmányos és agressziós munka között.
2013. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy tévhit, hogy a kutya bátrabb lesz az őrző-védőtől. Nem. A gyáva kutya gyáva kutya marad, csupán egy játékos, zsákmányösztönre épülő, nyilvánvalóan őt nem bántó, több százszor lejátszott szituációt gyakorol be. Ettől még bátor nem lesz, az első adandó alkalommal, amikor változik a szituáció vagy kap egy negatív dolgot, meg fog lepődni, abba fogja hagyni és el fog bizonytalanodni.
2013. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz bátrabb.


Konkrét esetet ismerek.Ismerősömnek van egy keverék kutyája(menhelyről) aki félős, elvitte ÖV-re,mert ajánlották neki.A hülye meg elvitte, a kutya még félősebb lett mint előtte volt .Most rehabilitációra járnak másik suliba már 1 éve.A kutya javult vmennyit,de még bőven van még hová.Ha eleinte rehabilitációra vitte volna el,akkor tuti nem lenne ennyire félős.


Szocializációs tréningre vidd el ott sok emberrel találkozhat majd,mert ott ugye arra mennek főleg amitől a kutya fél vagy agresszív.

És ezen javítanak.


Agility esetleg frizbi-t is kipróbálhatod.

2013. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mahonia válasza:
na akkor viszont azt kell megpróbálni, először kisebb zajokkal,, hogy játszol vele és közben vki hirtelen zajt csap, majd te tovább játszol vele boldogan és nem figyelsz a zajra, mintha nem is lett volna. ezt kell gyakorolni. nekem is vizsim van, előtte boxerem volt és én kimentem vele a viharban villámlásban kölyök korában a teraszra játszani, megszokta ,, soha nem félt a villámtól egyáltalán..
2013. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
16%
Vizslával lehet őrző védőzni de FELESLEGES.
2013. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!