Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férfias, vagy nőies dolog-e a...

Férfias, vagy nőies dolog-e a "kutyázás"?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, amíg nem volt kutyám, hogy egy nem nőies kutyát sétáltatni férfias, csak a kis törpe kutyák lányosak. De most, hogy belekerültem ebbe a körbe, szinte csak nőkkel találkozom séta közben. A staffikat, a németjuhászokat, bullterriereket is szinte csak nők sétáltatják felénk. A férfi kutyasétáltató nálunk az öreg bácsi, palotapincsivel. Te hogy gondolod? Nálatok hogy van ez?
2009. okt. 20. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Én ahova a bullterrieremet hordom 2 férfi szokott lenni, a többi kb. 20 ember, az nő. Séta közben lehet a legjobbakat pletyizni és a legújabb híreket hallani, szerintem ezért hordják a nők sétálni az ebeket. Réka
2009. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a környéken egyetlen egy pasi van, de az sem a saját kutyáját hordja sétálni, hanem a felesége kutyáját viszi, amíg az dolgozik. Az összes többi, kb 30-40 ember csak nő.
2009. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
13:16-os vagyok. De ettől függetlenül nem tartom se nőiesnek se férfiasnak a kutya sétáltatást.
2009. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Én még sosem láttam rottweilert, pitbullt stb. nő kezében. Szerintem meg csak azért van ez, mert míg a férfiak dolgoznak napközben, a nők házimunka részeként viszik sétáltatni a kutyákat. Én is dolgozom reggel 6-tól, este 6-ig, semmiféle kutyát nem tudnék sétáltatni. Utána meg örülök hogy hazaértem.
2009. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
hát nemtudom, nekem staffordshire terrierem van, és nő vagyok, és én sétáltatom :) szerintem ebben nincs olyan hogy nőies vagy férfias, bár mondjuk ilyen kis ölebet ha pasi sétáltat, az elég homó, de ez csak az én véleményem :) szerintem nagy kutyát is bátran sétáltathat nő, nem lesz tőle férfias, sőt, minden pasi megbámul :D
2009. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
A páromnak és nekem van egy közös pincsink, és ő is szokta sétáltatni:) 24/l a párom is 24:)
2009. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sem nőies, se nem férfias.

Manapság már nem válik annyira külön a két nem szerepe.


Határozott emberek sportja a kutyázás. Az önbizalom hiányos, bizonytalan emberek kutyája zaklatott és ideges. Nálunk én ezt figyeltem meg. :)

2009. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Felénk elég vegyes a kép, fiatal férfiak és idősebb urak is szoktak kutyát sétáltatni. Az elöbbiek inkább vehemensebb, nagyobb termetű kutyákkal, míg az utóbbiakra jellemző,h pincsiket (és hasonló kiskutyákat) sétáltatnak.


Ha a munkakutyázást nézzük, ott típikus,h a férfiak dolgoznak inkább az ebekkel, de szerencsére egyre több a nő. Azonban pl az agility pályán alig-alig találni pasikat. Ha mégis, akkor fiatal (tinédzser) fiúk "rohangálnak" a pályán az ebükkel. Pedig jó lenne ha vegyesebben alakulna a nemek megoszlása ebben a sportban (is).

2009. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk úgy van, hogy a férjem szívesen játszik a kutyával (kerti kutya), de nincs türelme tanítani vagy sétáltatni, így ez rám marad.
2009. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!