Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás miért olyan fura?

A kutyázás miért olyan fura?

Figyelt kérdés

Akárhová megyek mindenhol olyan rettentöen furának tartják, hogy én kutyázok. Felnőttek, gyerekek egyaránt. Még azok is akik kedvelnek. Akik meg nem azok egyenesen ki vannak rajta akadva. De mennyivel furább kutyázni mint bicajozni, vagy futni, lovagolni, focizni, sakkozni, úszni, zongorázni?? Egy hivatásos sportolótól senki sem akad ki pedig pedig az egész napod és életed a sportnak alárendelni nem átlagos dolog. És én hol vagyok ettől? Csupán csak kutyázgatok. Vagy az a fura, hogy egy állatra fordítok ennyi időt? De ennyi erővel sokkal furább az akinek a sakktáblája vagy a hangszere a mindene (mert aki komolyan csinálja annak az, nem?)...

Miért van az, hogy az iskolában ha megkérdezik, hogy ki sportol, akkor nem jó ha azt mondom, kutyázok mert az nem sport? Vagy, hogy ezek a sportolók dicséretet kapnak. Például az is aki LOVAGOL. A lovaglás miért sport, a kutyázás miért nem? Mikor esetenként én nagyobb versenyeken indulok mint aki lovagol...


2011. febr. 25. 16:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%

Mert olyan sport tényleg nincs, hogy "kutyázás".


De lehet a kutyával futni, némelyikkel biciklizni, na ezek már sportok.


A suliban meg arra voltak kiváncsiak, hogy kit hogyan mozgatnak, nem az, hogy ki mit mozgat meg.


Mondjuk az sem ér, ha pl egy agarad van és elered egy nyúl után, te meg utánnuk. XD


Szóval érted. RÁD kiváncsiak.

2011. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Szerinted az agility, frizbi, engedelmes, terelés, akármi nem sport? Tudok népszerü 'sportokat' ahol ennél ezerszer kevesebbet kell mozogni.
2011. febr. 25. 16:45
 3/37 anonim ***** válasza:
43%
Ne szidd a lovasokat! Egy 500 kilós állattal együttműködően dolgozni nem épp ugyanaz, mint egy 20 kilós kutyával. Ráadásul egy jó lovas évtizedekig tanul, ahogy az összes többi sportoló. Megbocsáss, ha nem neveznek sportolónak azért, mert napi fél órát kimész sétálni a kutyával, és megtanítod lefeküdni, meg időnként eldobod neki a labdát. Mert ez tényleg nem nagy sport. Viszont ha annyira ragaszkodsz hozzá, hogy kutyás sportot végezz, akkor tudsz találni, pl bikejöring. Tessék. Ne várd már, hogy sportolói támogatást kapjon minden olyan ember, aki kutyával lepte meg magát, mert unalmasak voltak a hétköznapjai.
2011. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem azokat, akik nem találják sportnak a lovaglást. Azoknak üzenem, hogy 5, azaz ÖT percet töltsenek el az én ugrabugráló, ideges, fickándozó Sugár nevű pacimon. -.-

1 perc után sírnának, hogy hadd szálljanak le. -.-

Miért, a sakk sport?

Te a kutyádat tanítod, esetleg futsz vele, nem tudom mi tartozik ide, de ne keverjük már össze a kutyát a LÓVAL. Egy kutyának adsz egy kis pofont, és leszidod, ha rossz, de egy lovat aztán verhetsz, meg is ölhet.

Amúgy elég megnézned az olimpiát. Van lovaglás, nincs ilyen, hogy "kutyázás".

A következő mi lesz? Sportnak nevezem azt, hogy megvakarom a seggem, mert milyen megerőltető már, de a focisták menjenek a fenébe, minek futkosnak?! Beszarok...

2011. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
51%

Akkor írd már le, hogy te ezek közül melyiket csinálod a kutyával?


De azt értsd már meg, hogy pl a suliban rólad kérdeznek, nem pedig a kutyádról.


A sakk is sport, pedig semmit nem mozognak benne, a mélybúvárkodás sem számít sportnak, csak hobbinak, pedig ott is igénybe van véve a szervezet. A fogalmakat kéne tisztába rakni, különben ne csodálkozz, ha furának tartanak.

Kb olyan, mintha azt mondanád, hogy gyerekezel. Hülyének néznek, pedig a 10kgos gyerekkel együtt a bevásárló szatyrot és a babkocsit is cipeled fel a lépcsőn, rohansz utánna, mert nem jön vissza stb.


A hangszereseket sem szólhatod le, mert bár ez sem sport, de az illetőnek ez a hobbija. Mint neked a kutyával való foglalkozás a szíved választottja, nekik a hangszer.


Igazából fogalmam sincs, hogy min vagy kibukva. Mit is tartanak furcsának az ismerőseid?

2011. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Itt senki sem szídta a lovasokat. Az egyik legjobb barátnőm is lovas csak épp ő tisztel másokat is. Te ellenben szídtál engem. A te bizonyitványod ez nem az enyém. Miért lenne jobb nálam egy lovas CSUPÁN azért mert az ő állata 500 kg? Nem gondolod, hogy ez kicsit bután hangzik? Most jöjjek neked én is a lovak ellen mindenfélével?

És ki mondta hogy én csak annyit teszek a kutyámmal, hogy elviszem sétálni? Tanulj meg olvasni: versenyekre járok. Ajánlom nézz meg néhány versenyről videókat vagy próbáld megtanitani a kutyádnak őket és utána itélkezz!

2011. febr. 25. 16:56
 7/37 A kérdező kommentje:

A lovaglás sport. Én nem mondtam mást.

És mondd már meg szerinted ki csinálja a kutyával ha nem én? A kutya odáll és egyedül elvégzi a dolgokat mig én nézek? Ennyi erővel a lovas is csak ül a lovon. De én komolyan nem a lovasokat bántom csak jó példa mert a ló is állat, azt mégis sportnak veszik és én csak arra vagyok kiváncsi miért nem lehet a kutyázás is egyenrangú, nem pedig arra hogy a lovaglást miért tartják jónak amikor szerintem sz*r... -.-' (mert nem ezt gondolom). De úgy látom kár volt ide kiírni mert elég sok elvakult ember. Elég gáz ha még az állattartó emberek sem tartanak össze.

2011. febr. 25. 17:00
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem sport, hobby.
2011. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%

Azta, most jól megmondtad...és még te mondod h ne legyen lekezelő a kérdező, amikor 1. nem volt az, 2. te vagy az.


Írta h versenyez a kutyájával. Az már egy szintet jelent. Nem gondolod?? Aki az agilityt, frisbeet lenézi és lejjebbvalónak tartja mint "együttműködni egy 500 kilós állattal", az nem tudja h ezekben a sportokban mennyi munka van!!!

Nem a telepi kutyasétáltatásról volt szó. A "kutyázás" szó már önmagában azt fejezi ki, hogy az ember nem fél órát foglalkozik a kutyájával... Aki "kutyázik" az kőkemény munkát, időt, energiát, pénzt feccöl abba, hogy amit a kutyával együtt csinálnak abban a lehető legjobb legyen, pláne ha versenyez. Tény h a legtöbb kutyás sport mögött nincs akkora pénz, és tudományos edzői háttér mint a lovaglás mögött, de ilyen becsmérlően beszélni valakinek a munkájáról, hobbijáról....hááát...úm. magyar mentalitásra vall.


Zárszóként... csak igennel vagy egy nemmel felelj: ez sport vagy sem?

http://www.youtube.com/watch?v=tlxdydZct28

2011. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Ha a kutyának adok egy kis pofont és megszidom akkor miért nem képes mindenki tökéletesen megnevelni a kutyáját? Hisz ilyen egyszerü... Ezzel akár még arra is megtanithatod hogy kézenálljon. Csak adni kell neki egy kis pofont... -.-'
2011. febr. 25. 17:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!