Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha megszületnek a...

Mit tegyek ha megszületnek a kutyám kiskutyái és ott vagyok de mát nincs idő állatorvost hívni? Miben segíthetek neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 22:33
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Modjuk nem tom hogy csinálták mert estére beengedtük nappal meg figyrltünk rà , talàn nem elég jól
2013. júl. 17. 23:00
 12/38 A kérdező kommentje:
Azétt nem ivartalanítottuk mert legalább egyszer pároztatni akartuk
2013. júl. 17. 23:02
 13/38 anonim ***** válasza:
68%
milyen fajta?
2013. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

"Azétt nem ivartalanítottuk mert legalább egyszer pároztatni akartuk"

De miért???

2013. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Egyszer azt olvastam hogy jó ha egyszer születik kiskutyája meg szeretem a kiskutyákat :) egyébként keverék annyit tudok hogy egx kis amstaff van benne
2013. júl. 17. 23:08
 16/38 anonim ***** válasza:
93%
ha szereted a kiskutyákat, akkor pont hogy menhelyről kihoznál egyet, nevelgetnéd, nem pedig szaporítanád hogy aztán majd apád egy zsákbarakva leeressze a folyón...
2013. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
93%
és azt nem olvastad hogy jó ha ivartalanítva vannak?
2013. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Nem. De már van két kutyánk ugyhogy nem hozhatok mégegyet
2013. júl. 17. 23:12
 19/38 anonim ***** válasza:
95%

Kár, hogy az az igazság, hogy senkinek sem jó... A kutyának nem kellemes a szülés és nem ember, nem szomorkodik, ha nincs "gyereke". Egészségügyi szempontból pedig akkor növekszik a várható élettartama és csökken egyes daganatos megbetegedések esélye, ha ivartalanítva van.

A kölyköknek sem jó, mert szaporított kölykök. Neked sem lenne öröm ha pl. leukémiás lennél már pár évesen és az egész életed a betegségről szólna és folyton járhatnál orvoshoz. (Bár ez nem a legjobb példa.)

A sok menhelyi és kóbor kutyának sem jó, ha egyre több lesz a szaporított kutya, mert nekik esélyük sem lesz arra, hogy valaki őket válassza. A kiskutyák gazdáinak sem jó, mert egy szaporított, nagy valószínűséggel beteges, akár ideggyenge kutyát kapnak, akire rámegy az összes pénzük és energiájuk (az orvoshoz járkálás miatt).

De azt hiszem sokan örülünk itt a válaszadókkal, hogy neked ez jó, mert megkaptad a kiskutyáidat. (Nem először...)

De gondolom a kicsiknek már most van gazdája (akik lehet nem fogják ivartalanítani és tovább szaporítják, hurrá).

Ez annyira jó. Hát még ha tudnák az emberek, hogy sokszor a menhelyeken is találni anyakutyát újszülöttekkel vagy akár vemhes kutyát is. Vagy a sok pár napos kölyök, akit bevitt a felelőtlen gazda leadni, vagy éppen elpusztult az anyukájuk... Persze azok sose kellenek senkinek, pedig azok is ugyanolyan kiskutyák. Mérlegelni kellene...

2013. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Hogy nektek mennyi bajotok van . Egyébként talált kutya és én befogattam , és azzal hogy most ezt leirod nem fogegvàltozni semmi, hodd el
2013. júl. 17. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!