Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha megszületnek a...

Mit tegyek ha megszületnek a kutyám kiskutyái és ott vagyok de mát nincs idő állatorvost hívni? Miben segíthetek neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 22:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
50%

,,Egyébként rettentő jó ötlet simogatni fialás közben, még meg is haraphat (bár amúgy nem tenné, de olyankor fájdalmai vannak, így akár segítségkérés is lehet a harapás)..."


Te ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod? :-O


Egy normálisan tartott kutya nem fog megharapni, hanem hív , segítséget kér a gazdájától!

Az én szukám ( tenyésztésre javasolt ) amikor ellett jelezte, hogy itt az idő. Amikor megláttam a pici fejét akkor felsírt egy kicsit a szuka, de esze ágába se lett volna megharapni! Segítettem neki amikor tolta, és hamar a kezembe pottyant a kiskutya. Miután leszedtem a burkot, elkötöttem a zsinórt, és szárazra dörgöltem rátettem a cickóra, szopizás után meg egy kibélelt dobozba tettem infra lámpa alá.A szuka tudta hogy nem veszem el, így nyugodtan folytatta az ellést tovább.

Ja igen! Nálunk 8 kölyök lett és nem 1, 2. Mindnek előjegyzett gazdájuk volt akik fizettek a minőségért. Igaz megélni ebből nem lehet, a tenyésztés nekem csak hobby rendes munka mellett. Viszont jó érzéssel tölt el, hogy egészséges, kutyák születnek, akik munkában és a kiállításon is megállják a helyüket!


Viszont kérdező! Neked ebben mi az örömöd? Mit fogsz érezni ha egyszer netán az úttesten felismernél egy felnőtt kutyát ami szét van trancsírozva, hogy az nálad született? Vagy ha éppen pont a nálad született kölyköt verték halálra, vagy csak éppen fellógatták egy fára? Le tudod informálni minden egyes kölyök jövőjét? Csak hogy tudd, én az összes nálam született kölyökről mindent tudok, sőt kiállításokon találkozok is velük, és volt hogy ki is kaptunk tőle a ringben. Válaszolj!

2013. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok köteles válaszolni! Nem tudom hogy írhattok ilyeneket nem is ismertek , csupán feltettem egy kérdést. Köszönöm annak aki a kérdésemre válaszolt és nem kioktatott. Légyszi ne ítjatok többet hacsak nem a kérdésemre válaszoltok.
2013. júl. 18. 11:24
 33/38 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésedre válaszolva,ha eddig nem jött volna át:úgy segíthetsz a kutyádnak,hogy ivartalanítod,még mielőtt egy rakás keverék,halálraítélt kutyát hoz világra.
2013. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
69%

"Te ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod? :-O "

Nem, én tényleg ennyire hülye vagyok.

Egyébként legkevésbé sem érdekel, hogy mi volt a kutyáddal, amikor fialt. Az csak egy darab kutya!

Ha egy kutyának komoly fájdalmai vannak, akkor lehúzhatod a nevelésed a wc-n, előfordulhat, hogy kínjában megharap. Ha láttál volna már élőben ilyen helyzeteket, akkor tudnád, hogy a kutya nem a mancsával fog utánad nyúlni, ha segítséget akar hívni kibírhatatlan fájdalmai közepette, hanem a fogával megfogja a kezed és a szemében látszik, hogy azt kéri segíts. Olyankor már rég nem ugat. Különben nyilván nem arra gondoltam, hogy darabokra tép, de belekaphat a kezedbe úgy, hogy már jelentős sérülést okozzon. Sok ilyen esetet láttam már, azért is nem javasoltam a kérdezőnek (aki még érezhetően gyerek), hogy oda nyúlkáljon olyankor a kutyához.

De persze itt senkinek fogalma sincs semmiről, én pedig hülye vagyok, tehát tegye mindenki azt, amit akar. Csak majd legyen, aki ellátja a sérüléseket, mert sokan már kezdik unni...

2013. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%

Tegnap jártam egy állatotthonban,konkrétan 120 gazdikereső kutyájuk van,közte egy 8 hét körüli stafford(!!!)alom.Papírdobozban hajították őket a menhely elé,mert nem kellettek senkinek.Tündéri édesek,egészségesek,mégsem.

Na ezért csinálsz bajt egy senkinek nem kellő keverék alommal,ha már érted egyáltalán az összefüggést.

2013. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
17%

31. válaszoló vagyok.

Na igen nagyon tud fájni az igazság, nem is csodálkozok, hogy nem mersz válaszolni. De akkor se keresd a válaszokat amikor egy agyonvert kutya szemébe nézel!

Amúgy a kérdésedre leírtam a választ, és ki se oktattalak, bár rnagyon rád férne, meg a szüleidre is. És ezt nem bántásnak szántam!


Te nagyon hülye! Ha majd egyszer nem tárgynak nézed a kutyákat, akkor majd rájössz, hogy egy kutya még akkor se fog megharapni ha a halálán van. A kutyák fájdalom küszöbe eleve magasabb, főleg a stafik, és keverékeinél. Szineák - Veres harci kutyák könyvében is régi írások alapján: amikor a pit ráfogott valamire, volt hogy a közönség elött bizonyítani akarták mekkora a kutya fájdalom küszöbe, ezért ott az arénában levágta a gazda kutyája mellső lábát..... és amit fogott akkor se engedfe el. Ennyit fájdalomról, és gazdája iránt érzett szeretetéről.

Egyébként ha nem érdekel amit írtam akkor minek olvasod el és minek írkálsz válaszokat?

2013. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
38%
31-est ki a fene pontozta le? Teljesen korekt dolgot írt!
2013. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegy végülis?Sem értelme,sem értéke nincs ezeknek a pontozásoknak.
2013. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!