Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csípő izületi diszplázia?

Csípő izületi diszplázia?

Figyelt kérdés
Leggyakrabban milyen idős korban jön ki? Ha a kutya 2 éves és semmilyen tünete nincs akkor valamilyen szinten megnyugodhatok?
2013. júl. 19. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából megnyugodhatsz, de választ biztosan csak egy röntgen adhat.

Van olyan kutya akinél csak idős korban jön elő.

2013. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyugodhatsz meg teljesen.A röntgen ad csak teljes bizonyosságot. Idős korban nem a diszplázia "jön ki", hanem elmeszesednek, elkopnak az ízületek akkorra és gyulladásba jönnek.
2013. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Végezhetsz egy szűrést...milyen fajta?
2013. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Erősebb terhelésnél venni észre a dp-t.
2013. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megnyugodni akkor nyugodhatsz meg ha a röntgenen az látszik h A-s vagy B-s a kutyád csípője.
2013. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Németjuhászom van. Naponta több óra aktív futás,úszás, pecáztatás szerintem elég intenzív mozgatás, de ennek ellenére még eddig semmi tünete, de mivel a fajtára jellemző betegség így azért benne van a fejemben, hogy mi van ha mégis előjön. Kap gf 600-at. Ha nem muszáj akkor nem dobok ki 15 ezret, mert azt tudom másra is költeni, ezért nem mentünk még el szűrésre. Lehet, hogy most emiatt leszóltok, de azért nem kevés pénzben van így is a kutya és ha bármi plusz kiadás jön akkor gondolkodás nélkül költök rá, de egyenlőre a szűrést még fölöslegesnek tartom. A kérdést azért írtam ki, mert én úgy tudom, hogy leginkább növendék korban látszik meg ha mégis dp-s a kutya és később már jóval kevesebb az esély, hogy ez megtörténjen.
2013. júl. 20. 09:21
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Növendék korban akkor látszik meg, ha súlyos dp-je van.

Rengeteg kutya leéli az életét úgy, hogy középfokú dp-je van.

2013. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első kutyám 3 éves koráig semmi jelet nem mutatott. Amikor ő volt, még nagyon kevés helyen röntgeneztek. 3 éves kora után egyik pillanatról a másikra komolyan jelezte, hogy baj van.És kiderült, mindkét oldala súlyos.Azért nem árt az a röntgen. Ha valami gebasz lenne, az ember tudja, miként vigyázzon a kutyára az elkövetkező években.
2013. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!