Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen nagytestű kutyafa...

Kinek milyen nagytestű kutyafajtája van/volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, engem az érdekelne h kinek milyen nagytestű kutyafajtája van/volt, és h milyen személyes vélemény/tapasztalatot tudna elmondani róla, az adott fajról előny/hátrány stb. mindent amit eltudtok mondani a nagytestű kutyátokról, volt már beteg, mennyi idős, szóval tényleg mindent!! :)

2013. júl. 20. 16:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
előző voltam. még annyit hogy betegek nem nagyon voltak, mindig minőségi tápot kaptak, és állatorvos rendszeresen+ oltások. a snaci amúgy is egy ellenálló szervezetű kutya fajta. örökletes meg talán csak a diszplázia.
2013. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

OFF:Ahhoz képest,hogy Szélvész,,lusta",nagyon rászolgált a nevére!:) Soha nem láttam még ilyen fordulékony,eszméletlenül gyors,kecses,könnyed mozgású kutyát,szinte szárnyal a föld felett futás közben.(Az utolsó videóban)Lenyűgöző kutya,de a komondor is szuper,abszolút magyar fajta párti vagyok(na persze,külföldi szerelem-fajta is akad,de azért mégis...)

ON:Kuvaszom van,egy kis spicc beütéssel,menhelyről hoztam bő két éve...Akkor lehetett öt éves,már ivartalan kan.Nem kutyáért mentem,csak egy barátnőmet kísértem,de mikor megláttam a büszke,szabad magyar fajtánkat,melynek a végtelen rónákon,szabadon volna a helye-évek óta kennelbe zárva...Nem,Őt nem lehet bezárni.Míg más kutya tombolt a kennelekben,örömmel vagy épp agresszívan ugatva,ő volt az egyetlen mind közül,aki feküdt csak méltóságteljesen,megtörten,beletörődve a bezártságba,ősi szabadsága elvesztésébe...Még füttyszóra,nevére sem nézett fel.És Ő volt az a kutya,akit nem lehetett otthagyni és így utólag,életem egyik legjobb döntése volt,mert egy csodálatos kutyám lehet,s ráadásul azon fajta,amely valamiért gyermekkorom óta végigkísér úgy,hogy kuvaszt többnyire csak könyvben láttam...Végtelenül ragaszkodó,megvesztegethetetlen,bátor,önálló kutya,piszok sok esze van,de jobb szereti maga kamatoztatni,önállóan dönteni-ahogyan tette azt évszázadok óta.Ösztönösen tudja,mi a dolga,a portát,a falka tagjait nagy vehemenciával védelmezi és mindeddig ő az egyetlen kutyám az eddigi öt közül,aki harap is,nem csak ugat.Kétszer fordult elő,hogy valaki engedély nélkül bejött a számára sérthetetlen portára...Isteni szerencse,hogy időben észbekaptunk és hogy tél lévén,csak kabátujjakat tépett meg.Ha viszont a család tagjai közül valaki engedélyt ad az idegennek a belépésre,hang nélkül elfogadja,elvonul és lefekszik,bár mindvégig résen van,figyel,hátha mégis cselekednie kell.Számomra a kuvasz a kutyák kutyája,olyan nemzeti kincsünk,melyet-a többi magyar fajtával egyetemben!-bűn veszni hagyni,pedig sajnos egy-két nemzeti fajtánk kivételével a legtöbb ritkaságszámba megy a saját országunkban...Abszolút csak ajánlani tudom,mert igazán nagyszerű kutyák,melyek igazán csak akkor teljesednek ki,ha hozzáértő kezekben,megfelelő környezetben-nagy mozgástér,kennel,bezártság,lánc mellőzése-élhetnek.Hűsége,gazdaszeretete,büszkesége,magabiztos fellépése nem ismer határt.Azt hiszem,míg élek,lesz kuvaszom,ha rajtam múlik.

Másik nagytestűm egy utcáról befogadott,agyonelletett közép-ázsiai szuka volt,tehát káj-jal kapcsolatban is tudok nyilatkozni...Bár azt hiszem,ő az előélete miatt nem a tipikus káj-jellemmé fejlődött.Iszonyat erős védőösztönnel volt ő is megáldva,ritkán ugatott,de ha igen,akkor oka volt és bizony,már a hangja elég volt ahhoz,hogy egyeseket a portától távol tartson...Ezzel szemben olyan hálás volt a szeretetért,törődésért,amit nálunk kapott,hogy az életem rá mertem volna bízni,kisgyerek lovagolt a hátán,a családdal olyan volt,mint egy kezesbárány-persze,egy domináns,kamaszodó káj-jal már messze nem lehet ilyen könnyű:) Vele szerencsénk volt abból a szempontból,hogy akkoriban még itt senki nem vágta a falkavezérségi dolgokat és hasonlókat,Jan Fennel nélkül is tudott tisztelni a kutya-bár jelen esetben(amely kivételnek mondható)az ő tiszteletét az élete megmentésével vívhattuk ki(na és a törődéssel)mert mással nem igen...Tehát nem volt semmiféle erőfitogtatás meg én eszek előbb,én kapuzok előbb,stb,engedelmes,szelíd és igazán jó kutya volt.Ettől függetlenül ismerem a káj jellemét és úgy gondolom,igencsak tapasztalt kutyás kezébe való,mert a kaukázusival és a keleti pásztorkutyákkal egyetemben egy elrontott,rosszul nevelt ilyen jellegű kutya csőre töltött fegyver,amely tartásához engedély illene(tépett már meg kutyámat pusztán,,területét védő",utcát magáénak tudó,gazda fejére tojó kaukázusi...)Ugyanakkor személy,vagy jószág-s portavédelemre nincs jobb egy ilyen típusú kutyánál(ha javasolhatom,inkább magyar fajtájúnál,mint kuvasz és komondor,esetleg gyimesi esztenakutya)A kérdésedhez még annyit,hogy a magyar fajták jelentős része soha nem volt olyan elterjedt,hogy a tenyésztésük a másik végletbe essen,így szívósak,egészségesek,ha jó helyről veszi az ember,nagyon nagy eséllyel egy életen át egészséges kutya lesz a társa.Ezek a fajták,melyek az évek során nem küllemre,hanem munkára szelektálódtak,s akár még a mai napig is aktívan dolgoznak(lásd pl Kuvaszok és nagyragadozók program)örökletes betegségektől nagy eséllyel mentesek,egészséges,szívós fajták,az enyémek is(erdélyi kopó a másik jelenlegi kutyám,de ő nem nagy,inkább közepes testű)akkor látnak orvost,ha oltani kell.Utóbbi már tíz éves,de az ivartalanítást és az éves oltás leszámítva még nem volt orvosnál,a kuvi szintúgy.Így a végére,bocsánat,hogy ilyen hosszú lett,néha elszalad velem az a bizonyos patás:)

2013. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Pireneusi hegyikutyám volt.

12 évig élt, kitűnő egészségnek örvendett, a vége felé a veséi kezdtek el leállni, speciális tápot kapott rá.

Egy imádnivaló 'kis' maci volt, akik egyszer találkoztak vele, simán bejöttek a kapun. Nem volt vele soha agresszió problémánk, dörgölőzött mindenkihez, mint egy kiscica.

2013. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
52%
Labrador. Nagyon jatekos es szelid. Ha akarsz venni szerintem labit vegyel. Ha erdekel priviben leirom bovebben.
2013. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nekünk kuvaszunk van. Megfelelő nevelés mellett rettentő jó kutya lesz. Akárhányszor meglát majd szétesik az örömtől. Utcán sétálva vagy a kutyaiskolában jól kijön az idegenekkel. Főleg a kutyaiskolában ahol kölyökkora óta ismerik imádják. Mindig teletömik jutalomfalattal. De aki nem ismeri sajnos megijed tőle és hasonló a helyzet mint amit előttem a komondorral leírtak. A kutya csak néz hogy most miért ijedtek meg tőle.
2013. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Belga juhász; groenendael

Tenyésztőtől kaptuk ingyen, mert foghibás volt.

Okos, barátságos, kézen fogva /bevette a szájába óvatosan a kezét/ vezette a 3 éves gyerekeket, de ha kellett akkor bizony fente a fogát a vízóraleolvasóra, idegenekre. :D

Később epilepsziás lett, epilepsziás rohamot kapott nagyobb zajoktól, pl. fűrésztől, ilyenkor előtte be kellett nyugtatózni és semmi gond nem volt. Sajnos kicsit elhízott, így a mozgásigénye is csökkent, évei száma pedig nőtt. 10 évesen nőtt egy csomó a hátsó lábán, mint kiderült rosszindulatú daganat volt, ami már a többi szervét is megtámadta. El kellett altatni... :(

Még most is bekönnyezik a szemem.

2013. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
Két rottweilerem van.
2013. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
55%
Szia nekem egy 4 hóónapos Amerikai Bulldogom van és már kb 40 kiló (nem dagi ) :D és hátránya: sokat eszik sokat szarik xD előnye : családi házban nagyon jó őrző védő könnyen be lehet tanítani nagyon okos :D és szép is mi minden hét végén csirke vagy kacsafej kúrát tartunk neki hogy ne fososodjon meg vagy mi :D és amúgy mindent megeszik amit meg lehet neki (legalábbis a miénk) az még a hátrán hogy nagyon időigényes kutyus szinte az egész napot veled töltené viszont ha hazaérek mindig nyálfürdővel fogad :D am lány kutyus :)
2013. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Közel felnőtt súly 4 hónaposan... hát vagy dagi vagy túlzol... Egy angol masztiff, ami felnőtt korában 70-90kg szokott lenni 4 hónaposan olyan 25-30kg körül...
2013. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Német dog.

Ha valaki ilyet szeretne tartani,csak híresebb tenyésztőtől érdemes.

Annyit teszek hozzá(1.válaszoló)hogy hűséges,a fejével egy magasságban kell lennie a kajájának,és amiután evett pihennie kell,mert bélcsavarodásra hajlamos,és ha nem kezeljük gyorsan elpusztulhat.

De a legfontosabb tudnivalókat a 101 nagykutya című sorozatban meglehet tekinti,youtubeon is fentvan.

2013. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!