Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adtatok már valamilyen homeopá...

Adtatok már valamilyen homeopátiás bogyót gerinc elmeszesedésre?

Figyelt kérdés
kutyánk
2009. okt. 21. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

egy ilyen súlyos, már kialakult, fájdalommal járó problémát homeopátiás szerekkel kezelni már nem lehet.


Az ilyen elváltozást már szteroidos gyulladáscsökkentőkkel szokták kezelni, illetve szinten tartani.


Mindenképpen az orvosoddal kellene megbeszélni a további teendőket., de én azt mondom itt a homeopátia már nem segít, maximum kiegészítő kezelésként.

2009. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én öt éve homeopátiázok (az antibiotikumok és egyéb nyalánkságok tönkretették a beleimet+nem is használtak egyáltalán), és a kutyámnak is szoktam adni, ha szükséges.

De ne várj tőle csodákat, nem fog meggyógyulni tőle! A homeopátia elősegíti a gyógyulást, de a homeopátiás könyvek is leírják, hogy súlyos esetben (pl. tüdőgyulladás) orvoshoz kell fordulni.

Kiegészítő kezelésként alkalmazhatod a kutyádnak, de önmagában véve kevés, mert a gerinc elmeszesedés nem egy megfázás.

Ezenkívül a homeopátiás gyógyszerek szedéséhez is kell szakember véleménye, az önálló kórkép alkotáshoz és gyógyszer kiválasztáshoz pedig tapasztalat szükséges.

Nem okozol bajt, ha rossz szert választasz, csak nem fog semmit használni, ha úgy keresel szert, hogy pl. (hasra ütés) Aconitum: meszesedési problémák, mert ez kb. 20 féle szerről elmondható. Homeopátiás orvosnak kell megtalálnia a megfelelő szert.

2009. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen kap "rendes" gyógyszert is, csak kiegészítő kezelésnek gondoltam.

2009. okt. 22. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!