Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyust lehet sétáltatni?...

Puli kutyust lehet sétáltatni? Vagy nem szokás? Ha kiskorában hozzászoktatom, hogy rendszeresen viszem sétálni, megszokja, és szeretni fogja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2009. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pulink van, hatalmas a mozgásigénye, soha ki nem fárad.

Nálunk nem probléma, mert falun lakunk, és a határba megyünk sétálni, viszont ha a központ felé megyünk akkor sincs vele probléma, mivel póráz nélkül sétálunk.

Tudom, hogy ezt városban nem lehetne megtenni, de itt tökéletesen működik, soha el nem hagy bennünket néhány lépésnél messzebb, soha nem bántott senkit, nem is tudom elképzelni, hogy pórázt tegyek a nyakába, egyszerűen igy szokta meg.

2009. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
96%
Szinte minden kutya szeret sétálni, amelyik nem az általában azért, mert fél a többi kutyától. Lehet a pulit sétáltatni, van neki lába :) Szokás nem szokás?:D Kutyát szokás sétáltatni, csak legyen rá időd ;) Ki kell próbálni, hogy szereti-e!
2009. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát lehet sétáltatni, persze könnyebb ha már kiskorában elkezded, mert ha már felnőtt és még soha nem sétált, akkor talán félni fog ha forgalom van, vagy nem lehet tudni hogyan fog reagálni, ha másik kutyával találkozik, vagy macskával stb. A pulinak is, mint minden kutyának, nagyon jót tesz ha sokat mozoghat, és sokat foglalkoznak vele! Azért ha már sétálni viszed, nem árt ha meg is tanítod dolgokra, fontos hogy akármikor hívod szót fogadjon, legyen nálad valami jutalom falat és ha szépen sétál, vagy szótfogad,vagy csak azt akarod hogy rád figyeljen, akkor adjál neki. (nem baj ha előtte nem adsz neki enni, hogy éhes legyen!) Ha járdához érsz, mindig ültesd le és jutalmazd meg, meg fogja tanulni hogy nem szabad lelépni, persze idő kell hozzá. Na valami rosszat csinál, pl. felszed valamit a földről vagy megugat egy embert, akkor szólj rá, hogy FUJ!, vagy NEM! és rántsd meg egy kicsit a pórázt. A puli nagyon okos kutya, talán kicsit túl ugatós, de persze ebben is vannak kivételek.

Ha már szótfogad, és odajön hozzád, egy forgalom mentes helyen el is tudod majd engedni és így mégjobban tud futkosni. Amíg nem lehet elengedni, egy jó hosszú kötelet is használhatsz hogy az odahívást gyakoroljátok.

Sok sikert!

2009. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Budapesten lakom (csepel) forgalmas helyen kertes házban és a puli kutyámnak soha életében nem is volt póráza annyira magától értetődő volt, hogy nincs rá szükség, egyszerűen a kutya nem megy el mellőlem, vagy ha elmegy, csak fütyülök neki, vagy mondom a nevét és azonnal rohan hozzám, az úttest elött aztmondom neki ül és addig néz engem amig azt nem mondom neki, mehetsz. nagyon nagyon okos és tessék vinni sokat sétálni, játszani vele, futni előle stb.
2009. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyát KELLENE sétáltatni csak ez az ország még nem tart ott! Biztos hogy szeretni fogja, ha nem fél éa jól van szocializálva amit a séta is segít. A kutyának ez nem csak mozgás, de olyan mint neked az újságolvasás meg a buli meg minden.
2009. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek pulit aki gyönyörűen sétál pórázon. De természetesen neki is kell a rohangálás, tehét séta, futás, játék póráz nélkül is.
2009. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kislány koromban kaptam egy olyan pulit, aki 4-5 évesen még soha nem volt még szabadon, mindig egy 3 méteres láncra volt kikötve. Nagyon vad volt, senkit nem engedett közel magához, még a gazdája is egy bottal tolta elé a kaját. Én buta pesti gyerek, egy vendégeskedés alkalmával, untam a felnőtteket és kimentem az udvarra, de elfelejtettek szólni, hogy a kutya közelébe se merjek menni. Ráadásul kölykei voltak. Alig fél óra múlva bevittem az egyik kölyköt megmutatni a szüleimnek. A gazda levegőt nem kapott úgy meglepődött. Pár hónap múlva a szomszédba költöztünk és nekem ajándékozták a kutyát. Még 8 évig élt, és minden nap mentünk sétálni póráz nélkül. Még tanítanom se kellett rá. Igaz, a bokám körül minden zoknim, nadrágom rongyos lett, mert finoman ugyan, de mindig harapdálta. Szelid lett, senkit nem bántott, egyedül a postást utálta.
2009. okt. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=AcPLiH0K_QI


Uhrin Benedek nagymamája is pórázon sétáltatja:))

2009. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a kutyasétáltatás nem fajtától függ. minden kutyát kell vinni sétáltatni. nem tutom h miért hiszik azok, akiknek kertben van a kutyájuk h nem kell vinni sétálni. az ember sem 2000 m2-en él. azt hiszik h a kutyának az a jó h ha nagy kertben van, mert kirohangálja magát. az elején lehet fut 1-2 kört, aztán mindig csak 1 helyen lesz. mert uncsi neki a környezet. nem hiszem h te is letudnád élni az életed egy házban.
2009. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!