Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehetne terápiás...

Szerintetek lehetne terápiás kutya belőle?

Figyelt kérdés

3 éves spániel kutyusom van vele versenyzek és mostanság nagyon kezdet érdekelni a kutya terápia. Viszont ha gyerekekkel találkozunk már egyből a hasát mutatja nekik nem mutat félelmet mert szaladgál velük utána meg pacsit osztogat állandóan. Viszont egyáltalán nem apportos nem tudom hogy ez hátrány-e vagy nem követelmény?

esetleg milyen anyagi vonzata van egy ilyen képzésnek.

És a terápiás munkáért kap e pénzt a kutya gazdi páros vagy ez önkéntes alapon működik?


2013. júl. 24. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha értelmes és szakszerű választ szeretnél kapni akkor keresd meg ezt a honlapot és írj nekik: Kutyával az Emberért Alapítvány. Itt mindent tudnak ez ügyben:)
2013. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
93%
Önkéntes alapon működik. Itt megtalálod azokat az intézményeket, ahol foglalkoznak terápiás kutyák képzésével, illetve vizsgaszabályzat is van fenn, ha jól rémlik: [link]
2013. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Engem is érdekel ez a téma :)

A mi városunkban ősztől fog indulni terápiás kutya képzés, 2 vizsgát kell majd letenni, pár alkalom után megmondják azt is, h alkalmas-e rá a kutya-gazda páros v sem. Itt önkéntes alapon fog működni és a képzés ingyenes lesz, mivel pályázati pénzből lesz.

2013. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Önkéntes alapon működik, de az alapítvány ahová tartozol kérhet pénzt a foglalkozásokért, amennyiben az intézmény vagy a résztvevők tudnak rá áldozni. Utána ebből a pénzből fizethet a terápiás kutya felvezetőnek. Általában bizonyos kutyával kapcsolatos költségeket állnak, ha van rá keret, de sokszor nincs. A kutyás foglalkozások általában délelőtt, munkaidőben vannak. Sokan a saját munkahelyükön dolgoznak a saját kutyájukkal, amiért általában nem jár extra juttatás. Magyarországon erre se nagyon van pénz mint ahogy másra se.
2013. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ja nem válaszoltam mindenre. Az apport nem feltétlen követelmény, ellenben tanítható akkor is, ha a kutya ösztönösen nem csinálja. (Mondjuk egy spánielnél furcsa, ha nem apportos.) Az alkalmasságot csak egy alapos tesztelés során tudja megállapítani a terápiás kutya kiképző. Működnie kell az élelem megtagadásnak, nem mutathat agressziót és félelmet a fenyegető megközelítéskor, olyan dolgokat kell tűrnie idegen emberektől, amit egy átlagos kutya sokszor nem visel el. Olvasd el a vizsga szabályzatot, érdekes!
2013. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Megpróbálok válaszolni a kérdésekre, én levizsgáztam már a kutyámmal, az első kört 2011 decemberében, a másodikat tavaly ősszel teljesítettük. Az én kutyám sem volt túl apportos, de ezt elég könnyen meg lehet nekik tanítani, nálunk a tölthető dummys módszer vált be nagyon, szóval ez egyáltalán nem kizáró tényező.

Az anyagiakról csak annyit, hogy mivel ez a terápiázás javarészt önkéntes munka, illetve maximum jelképes összeget, kutyatápot, ilyesmiket tudnak adni az intézmények, ezért nem éri meg levizsgázni, ha a haszonszerzés lenne a cél(nem feltételezek ilyesmit rólad, ne érts félre). A képzés a legtöbb egyesületnél nem kell fizetni a képzésért, feltéve ha alkalmas a kutyád, de a vizsgának megvannak a maga költségei. Mielőtt levizsgázhatnátok el kell végeztetni különféle vizsgálatokat a kutyán(összesen kb 20-30 ezer forint), vizsgánként(2 van ugye) vizsgadíjat kell fizetni(5-15 ezer forint attól függően hogy hányan és hol vizsgáztok). Szóval nem ingyen van azért.

2013. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!