Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3Hónapos Német juhász szuka...

3Hónapos Német juhász szuka "meghágta" a lábam. Miért?

Figyelt kérdés
Szóval az történt hogy futkorásztam vele, de ő nem futott, csak odasétált hozzám, és séta közben is "hágó" mozdulatot csinált a földön!! miközben jött hozzám. Mikor ideért ráugrott a lábamra és meghágta, de én óvatosan leszedtem a lábamról, abba is hagyta. Azóta még nem csinálta, ez tegnap este történt. Hogyan kell megfékeznem ezt? És miért csinálja? (kutyasuliba sajnos nem tudom vinni)
2013. júl. 25. 10:23
1 2
 11/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Általában én a "ne bántsuk a kölyköt" oldalon állok, de ebben az esetben elég keményen rászólnék, ha nagyon kitartó, akkor menne a grabancrángatás is. Három hónaposan még nem szól, nem szólhat az ösztönökről, jóval később kezd csak el érni. Szerintem egyelőre még játszótársnak kezel téged, a kölykök is eldöntik maguk közt, hogy kia kis csapat vezére, és mosta tiéd úgy gondolja, hogy neki mindent szabad... nem árt elkezdeni rendet tenni a bukójában. Persze, csak türelemmel, következetesen.
2013. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Azért ne úgy rángasd a kutyát, mintha felnőtt lenne, kicsit megrázni egy erélyes NEM kíséretében bőven elég. Aztán ne figyelj rá egy ideig.


Rágásra, meg a feljajdulsz és elfordulsz módszer nekünk sok kitartással meghozta a gyümölcsét, meg egészen kiskorától fogva kapta a rágókákat (bikacsökkel kezdtük).

2013. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
51%

Ennek a 3-hónapos szukának fingja nincs arról, hogy nem szabad csinálnia azt amit csinál, vagyis a hágást. Nem az erejét akarja fitogtatni, csak nem tudja, hogy mit szabad és mit nem.

A válasz csak annyi, hogy ne engedd meg neki. Okos kutya meg fogja érteni.

2013. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még annyi tippet tudok adni, hogy ha meg akar ugrani, akkor ingoráld a viselkedését. Vagyis ne figyelj rá, fordítsd neki hátat, fond össze a karod, ne mukkanj meg és a fejedet is látványosan fordítsd el tőle.

Hidd el, a testbeszédből nagyon értenek a kutyák, párszor ezt megcsinálod és le fog róla szokni.

2013. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!