Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S SEGÍTSETEK?

S. O. S SEGÍTSETEK?

Figyelt kérdés

Hello. A kutyám pofája teljesen be van dagadva, és az állatkórház nem veszi fel a telefont! Hívtam őket már kétszer de nem veszik fel!

Adtam a kutyának kalciumot(csak kalcium sandoz van itthon) feloldottam a tablettát vízben, és befecskendőztem a szájába. A torkára nem ment át a daganat, de a szája nagyon be van dagdva!

Kérlek adjatok tanácsot s.o.s.ben, hogy mit tudok még csinálni


2013. júl. 25. 21:43
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:
100%
Keress ügyeletes állatorvost a közelben. Merre felé laksz?
2013. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem csípéstől dagadt fel? Kalcium jó rá.
2013. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van állatorvosi ügyelet, keress egyet a közeledben google-ön és SOS nyomás! Allergiás reakció, lehet injekciótól pl.!
2013. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A párom kutyájának egyszer akkor volt ilyen a szája amikor megszúrta egy sün. Nem volt sün közelében ?
2013. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy valami megcsípte. Adj neki kalciumot, szerintem nyugodtan adhatsz még egyet, a pofiját pedig borogasd hideg vizes ronggyal.
2013. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ügyeletes orvos nincs. egyedül vagyok itthon, párom csak 11-kor jön. legközelebb eger van, de őket hívtam, végre felvették, a mobilt, mert a vezetékest senki, és a mobilon annyi volt a reakció, hogy most nem dolgoznak.

Adom neki folyamatosan a kalcium sandozt, nagyon nem tetszik neki, de most nem érdekel, meg konyharuhába tettem jeget, és ilyen jeges borogatást adok neki. 11-ig mást nem tudk csinálni.

De szerencsére se nem fullad semmi, csak nagyon be van dagadva, de mivel én is allergiás vagyok a darázscsípésre, így tudom, hog nem a daganat az első, amitől félni kell.

Amúgy jól van, meg járkál, bár, most lefektettem, hogy lássam, hogy mi van vele, de remélem ,hogy nem lesz semmi.

(bcsi az írásért, de sietek, hogy mi hamarabb vele foglalkozhassak)

2013. júl. 25. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
jobban van a kutyus?
2013. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na sziasztok:) Ráírtam egy kutyás ismerősömre facebookon, és mondta, hogy neki van otthon kaclium injekciója(calcimus azt hiszem) és mondta, hogy ideadja, ezért elmentem érte, a kutyus megkapta, most itt van bent velem a házban, bent is tartom, mert nem kéne, hogy este megint megcsípje valami. Szerencsére jól van, bár az arca még mindig eléggé be van dagadva, de mivel képes volt 10 perc alatt, míg nem figyeltem rá lelopni a szekrényről a kedvenc játékát ez bizakodásra ad okot:) Amúgy, most eléggé nagyot csalódtam az állatkórházban, mert felvették végül a telefont, de az a stílus ahogy beszélt velem az emberke, meg hogy ő most nem dolgozik, hívjam az ügyeletet,de mikor mondtam, hogy az ügyelet nem veszi fel, és a reakció az volt, hogy akkor nem tud mit csinálni kicsit kiakasztott. Az itt válaszolóknak pedig nagyon szépen köszönöm!!
2013. júl. 25. 23:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit az ismerősöd adott, azt úgy hívják, hogy Calcimusc. Érdemes belőle tartani otthon, nálunk is mindig van ilyen esetekre. Tavasszal egy méhecske megcsípte a talpát a kutyámnak, és mivel tűvel nem tudom neki beadni, így simán felszívtam fecskendőbe, és megitattam vele. Hamar el is múlt a duzzanat, semmi baja nem lett.
2013. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hát, most úgy érzem, hogy fogok venni itthonra. Nekem is bármikor kellhet, meg ezek szerint a kutyának is.

Amúgy ma reggelre szépen lement a duzzanat, és már olyan, mint volt.

2013. júl. 26. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!