Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KISTESTŰ kutyát hol kaphatok...

.merci. kérdése:

KISTESTŰ kutyát hol kaphatok ingyen?

Figyelt kérdés
tudom hülye kérdéés,mert ingyen nem kaphatunk meg mindent,de taláán,ha valakineek van valami ötlete,akkor segítsen,légyszííííííí!!! de a menhelyeket hanyagoljátok..:DD

2013. júl. 26. 14:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz menhelyről?

Ha most nincs pénzed rá, akkor etetni lesz, meg állatorvosi költségekre?

Nem kötözködés, tényleg érdekel.

2013. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Mert nem menhelyi kutyust akarook!!
2013. júl. 27. 13:21
 13/36 sippara ***** válasza:
Jó... cicalány. Semmi sincs ingyen, így a kutya sem. Menhelyen olcsóbban kijönnél, de nyugodj meg, ilyen hozzáállással szerintem ha a menhelyi kutyák tudnának beszélni, nekik sem kellenél te, így ezzel nincs is probléma. A másik lehetőség a tenyésztő, tehát ha továbbra is kutyát akarsz, elkezdesz szépen félretenni, és amikor már ott van a kezedben 100-150 ezer forint, akkor nekiállhatsz kennelt választani. Ennyi.
2013. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért, hogy védjem a kérdezőt, de én sem szeretnék menhelyi kutyát! Egyszer onnan hoztunk egyet és hihetetlen agresszív volt! És nem élt sokat! A másik nem kell tenyésztőnél keresgélni és több 100ezret kiadni egy kutyáért. Rengeteg kutya születik egy családban ahol ingyen adnak kutyákat. Még fajtatisztát is! Egész egyszerűen ennek az az oka mármint annak, hogy ingyen adják a fajta.t kutyát hogy sem nem szaporítók sem nem tenyésztők, egyszerűen nem akarnak áru cikket csinálni egy élőlényből !! Ennyi :)
2013. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Utolsó,te komolyan ilyen naiv vagy???


Nincs olyan ember,aki több SZÁZEZRET tesz a 2 törzskönyves kutyájába és a születendő kölyköket ingyen odaadja mindenféle jöttmentnek,mint amilyen a kérdező is.


És akkor a tenyésztési célról és a kutyák egészségéről nem beszéltünk...


B) verzió,hogy egyik kutyája sem fajtatiszta,csak hasonlít egy adott fajtára és jól átveri a parasztot :))

2013. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
:) Nem értetted amit írtam:) Sem NEM tenyésztő! Sem NEM szaporító :)
2013. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Én értek mindent.Amiről Te beszélsz,olyan nem létezik.
2013. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 sippara ***** válasza:
100%

"Egész egyszerűen ennek az az oka mármint annak, hogy ingyen adják a fajta.t kutyát hogy sem nem szaporítók sem nem tenyésztők, egyszerűen nem akarnak áru cikket csinálni egy élőlényből !! Ennyi :)"


Jézus... Bocsánat, de ki kell, hogy rántsam a kezed a biliből. Számoljunk mondjuk hat fős alommal, nulla komplikációval:


Szuka szűrései (fajtától függően): 30-50.000,- Forint

Tenyészszemle (hiszen ha érdekel a fajta, az is érdekel, jó, tenyésztésre javasolt egyed-e az enyém): 6.000,- Forint

Nyilván szükséged van MEOE tagságira, ahogyan kennelnévre is, hogy a kölykök visszakövethetőek legyenek, később se fordulhasson elő beltenyésztés a te hanyagságod miatt, ez összesen (tehát kennelnév kiváltás éves tagdíjjal együtt): 29.000,- Forint

Fedeztetés (hiszen nyilván egészséges, jó jellemű és küllemű kiskutyákat szeretnél, ehhez keresni kell egy megfelelő kant - vagy vásárolsz egyet a szuka mellé, de ez inkább hozzáad a költségeidhez, mint elvenne belőlük, ráadásul kicsi az esélye, hogy elsőre sikerül tökéletes kant vásárolnod): 100-150.000,- Forint (vagy egy kölyök)

Három ultrahang: 15.000,- Forint

Két herpesz elleni oltás: 24.000,- Forint

Háromszori orvosi vizsgálat (vemhes kontroll): 4.500,- Forint

Vemhes táp a szukának: 15.000,- Forint


Ez eddig 113.500,- Forint (vagy 223.500, ha a fedeztetési díjat is számoljuk, de kivételesen hagyjuk ezt is). Megkezdődik az ellés, mint mondtam, semmilyen komplikációval nem számolunk, senki nem akad el a szülőcsatornában, a kölykök (egészen pontosan ugyebár hat) könnyen, gyorsan jönnek a világra.


Alombejelentő: 2.000,- Forint

Törzskönyvek+Chip: 6x5.500 = 33.000,- Forint

Ellető láda: 20.000,- Forint

Első orvosi vizsgálat: 6x1.500 = 9.000,- Forint

Szoptatós táp a mamának: 15.000,- Forint

Starter táp a kölyköknek: 10.000,- Forint

Két hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Négy hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Hat hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Első oltás (parvo): 6x3.000 = 18.000,- Forint

Nyolc hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Második oltás (kombi): 6x4.000 = 24.000,- Forint


Ez így összesen 258.500,- Forint. De tegyük fel, hogy valamiért ez a rendkívül felelős ember kihagyja a "papírozást" úgy, ahogy van. Így a költségei 194.500,- Forintra csökkennek. Ezt elosztjuk hattal, így megkapjuk, hogy egy kölyök világra jövetelének, és nevelésének (8 hetes korig) ára 33.000,- Forint ("papírozva" 43.000,- , míg fedeztetési díjjal együtt 60.000,- Forint). Tehát te azt állítod, hogy vannak a világban emberek, akik puszta szívjóságból neked akarnak adni 33-60.000,- Forintot (és ezt meg akarják tenni másik öt emberrel is)? Komolyan? És ezzel egyidőben azt állítod, nem vagy naív? :)

2013. júl. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
Huhh.. alig bírtalak követni:) Szép volt amit leírtál:) De én nem pontosan erre gondoltam. Hanem például nekem van 2 beagle kutyám! Gyönyörű szépek, fajtatiszták,okosak,egészségesek. Az egyik 2 éves a másik 1. Nem törzskönyvesek! Az egyik tricolor a másik bicolor. Ha születnének kiskutyák amit nyilván nem tartanánk meg és nem vagyok tenyésztő sem szaporító így biztosan nem adnám el sok sok pénzért őket:) De az oltásuk árát azért elkérném. Érted mire célzok? Ha ennyi pénzt,energiát fektet az ember egy törzskönyves kutyába akkor valószínű ő ebből él és persze,hogy drágán adja a kutyát! Igazad van. Csak én nem erre gondoltam:)
2013. júl. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Beírod a googleba hogy ingyen elvihető kiskutya és a megyédet.Egyébként miért nem akarsz inkább megmenteni egy kiskutyát a menhelyről?Ott szoktak lenni 2-3 hónapos kölykök vagy felnőtt kistestűek.Az írásod alapján pedig egy liba vagy.15L
2013. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!