Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a 4 éves...

Mit csináljak, ha a 4 éves kutyám nem jön vissza, ha hívom?

Figyelt kérdés
Ha valamilyen feladattal kötöm össze a behívást, (pl.: ha előtte engedelmest gyakorlok vele) akkor bárhol megcsinálja első szóra, zavaró tényezők között is, de ha elengedem a réten, oda se jön hozzám, akkor se, ha csak egyedül vagyunk kint.

2013. júl. 26. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Hívd, és ha fölnéz, azonnal fuss a másik irányba, Ha odaért hozzád, dícsérd meg. Mindig alkalmazd ezt, egy idő után ha hallja, hogy hívod, rögtön rohanni fog hozzád, mert tudja, hogy el fogsz futni.

Ha ez nem működik, akkor tegyél rá egy hosszú, sok méteres madzagot, ne legyen nehéz, vékony legyen, hogy ne érezze, hogy rajta van. Hívd, és ha nem jön, ránts egyet rajta kezdő löketnek. Ha odament hozzád, nagy dícséret. Azért fontos, hogy vékony legyen a kötél, mert ha érzi, mikor van rajta, mikor nem, úgy csak akkor fog visszamenni hozzád, ha rajta van. Nagyon cseles kutyák vannak.

2013. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Falkavezérséggel hogy álltok? Mióta van nálad?
2013. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elkezdtem vele a behívást. Javult már, csak az a baj, hogy amint felé nyúlok, hogy megdicsérjem, rögtön hátraugrik, szerintem attól tart, hogy pórázra veszem. 5 hónapos kora óta van nálunk, sajnos nagyon sokszor következetlen vagyok vele, és nem is én etetem.
2013. júl. 30. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!