Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose fog tudni szepen setalni?...

Sose fog tudni szepen setalni? Sose lesz behivhato?

Figyelt kérdés
Kis koratol kezdve setaltatom a kutyam, elso perctol kezdve laza porazon setalt szepen, sokszor elengedtem es egy hivasra visszajott. Na igenam, de elkezdett kamaszodni es azt vettem eszre, hogy egyre tobbszor meghuzza a porazt meg megy osszevissza. Probalkoztam azzal, hogy ha huz megfordulok a masik iranyba ez egy ideig mukodik, majd megint elkezdi es kezdhetjuk elorol. A behivas szinten katasztrofa..most tartok ott, hogy el se merem engedni. Jottunk haza, itt az utcaba mindig levettem rola a porazt hazaig, de ma meglatott egy masik kutyat es elrohant hiaba hivtam semmi. Ha elengedem a reten egyre tobbszor jatsza az alkalmi suketet. Arra gondoltam, hogy nekivagok megegyszer... Mintha most kezdenem az egesz neveleset. Es szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy hogy kezdjek neki?! Valamikor fogok tudni vele normalisan setalni es behivhato lesz?
2013. júl. 26. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszoknál az a fontos, hogy tudd megfelelően kezelni az engedetlenségeit. Folyamatosan próbálkozni fog, de ha végül neked lesz igzaad, akkor felnőttkorára megnyered magadnak. Ez viszont nem a tanításról szól, hanem a tekintélyről, a tiltásról és egyúttal a bizalomról is. Ha nagyon nem bírsz vele, szerintem keress fel egy jobb kutyasulit, ahol megtanítanak rá, hogy milyen helyzetben mi a teendő, hogy a kutya előbb-utóbb teljesen elfogadjon vezetőjének.
2013. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nincs jo kutyasuli a kornyeken:/ egy van, de oda tobb ismerosom ment es nagyon draga volt mellesleg semmit nem ert.

Szerintejmm osszeszedem magam es hatarozott, kovetkezetes es szigorzu leszek vele.

2013. júl. 26. 21:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 14 hónapos a boxerünk, ő is ezt játsza. Mostanra mivel nem ért el eredményt már csak annyi maradt hogy alkalmi süket néha:-)

De ha kb a negyedik szólásra nem jön és megindulok felé akkor két dolgot játszik meg az egyik hogy lélekszaladv, egész testel csóválva megindúl felém mintha azt mondaná bocs nem hallottam. A másik hogy szó szerint oda vonszolja magát mintha azt mondaná jól van jövökmár, de sürgős. Ne add fel lesz ez jobb is.

2013. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Haha:) koszonom a valaszod! Tudom, hogy most ez egy ugymond 'rossz' idoszak, mikor kamaszodik, de pont ilyenkor nem szabad rahagyni a dolgokat. Mondjuk remenykedek, hogy ha ezen tul lesz akkor konnyebb lesz.:)
2013. júl. 26. 22:11
 5/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Én maradtam az elfutós módszernél, néha most is elbújok, hogy aggódjon egy kicsit. Most 6 és fél hónapos, egy kicsit korábban nekünk is elkezdett befeszülni a póráz, akkor bizony kezdtük az egészet elölről, mostmár ez megint jobb.

Behívásnál szerintem elég normális, hogy még nem hívható le másik kutyáról, talán kicsit irreális elvárás egy fiatal kutyától ( legalábbis én úgy érzem), hogy ennyire megtartóztassa magát.

2013. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Elfutós módszer: ha nem jön, elkezdek futni, ha arra se reagál, elbújok és várok. Akkor kétségbeesik, és általában a séta végéig nagyon rajtam tartja a szemét, inkább megáll és bevár.
2013. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszonom! Az a baj, hogy multkor olyan volt, hogy talalkoztunk egy masik kutyaval, az enyemet porazra raktam, elmentunk mellette, utana mar nem is latta gondoltam oke..elengedem, erre sprintelt vissza a kutyahoz. Az elbujos modszertol meg felek egy kicsit, mert sajnos nincs zart hely a kornyeken ahol elengedhetnem, igy meg felek, hogy nem ijed meg, nem keres hanem elfut es meg szem elol is veszitem.
2013. júl. 27. 00:28
 8/14 anonim ***** válasza:

ne haragudjatok de én egyedül az egyes válasszal értek egyet.


a harmadik válaszban nem tudom mi volt 100%, miért lett felpontozva.


"De ha kb a negyedik szólásra nem jön" mi az hogy negeyedikre sem jön? így nem csodálom hogy nem tanulta meg rendesen, minek?


"és megindulok felé akkor két dolgot játszik meg az egyik hogy lélekszaladv, egész testel csóválva megindúl felém mintha azt mondaná bocs nem hallottam."


ilyen nincsen, a kutyának tökéletes a hallása. inkább csak kiröhög, játékra veszi az egészet.



a másik: elfutós, bujkálós módszer. faja. ugyanígy fuss ellenkező irányba, meg bujdoss el ha majd a kutyád az úttestre szalad egy macska miatt pl.


"Behívásnál szerintem elég normális, hogy még nem hívható le másik kutyáról, talán kicsit irreális elvárás egy fiatal kutyától ( legalábbis én úgy érzem), hogy ennyire megtartóztassa magát."


szóval azért mert a kölyök játszani óhajt a fajtársával nem fontos a behívás. hmmm. végülis, nem kell azt megtanulni. sőt haza se megyünk amíg a 6 hónapos kutya azt nem mondja elég, nemde?

mellesleg ezzel már most borítékolom hogy full következetlen vagy. ugyanis most nem várod el hogy behívható legyen később szerinted ezt hogyan várhatod majd el tőle? ha egyszer azt mondtad jöjjön, akkor jönnie kell nincs mese. saját magad hozod nevetséges helyzetbe ha hagyod hogy a kutya konkrétan kaksizzon a fejedre.

2013. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi a behívást 3 hónapos korától úgy csináltuk, hogyha nagyon elkalandozott a figyelme, és nem jött, amikor szóltam neki, a 2. szólás után mondtam neki, hogy "Szia, Buksi!" és ott hagytam, elsétáltam az ellenkező irányba. Ezt annyira megjegyezte, hogy most már ha elsőre nem jön, csak mondom neki, hogy akkor "Szia!", és már rohan is lélekszakadva. Hozzátartozik, hogy az én kutyám eléggé könnyen kezelhető, nem tudom, egy nehezebb kutyával ez működne-e.
2013. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy valakinek oda kell majd írnom, hogy nyilván biztonságos helyen fusson és bújjon el...bocsánat, hogy túl sokat gondoltam egyesekről.

( A kérdezőnek azért szerencsére leesett.)

A kutyának tanulnia kell, az enyém még mindig izgatott, ha fajtársa közelít, egyelőre most tanuljuk az ignorálást, ergo nem várom el, hogy tökéletesen menjen neki 6 hónaposan. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretném, hogy lehívható legyen kutyákról...egyelőre nem hagyom neki, hogy hibázzon, mert nem jön még biztosan láb mellett, így a kutyákat pórázon közelítjük meg, és ha mindketten egyetértünk a másik gazdával, akkor elengedem.

2013. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!