Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose fog tudni szepen setalni?...

Sose fog tudni szepen setalni? Sose lesz behivhato?

Figyelt kérdés
Kis koratol kezdve setaltatom a kutyam, elso perctol kezdve laza porazon setalt szepen, sokszor elengedtem es egy hivasra visszajott. Na igenam, de elkezdett kamaszodni es azt vettem eszre, hogy egyre tobbszor meghuzza a porazt meg megy osszevissza. Probalkoztam azzal, hogy ha huz megfordulok a masik iranyba ez egy ideig mukodik, majd megint elkezdi es kezdhetjuk elorol. A behivas szinten katasztrofa..most tartok ott, hogy el se merem engedni. Jottunk haza, itt az utcaba mindig levettem rola a porazt hazaig, de ma meglatott egy masik kutyat es elrohant hiaba hivtam semmi. Ha elengedem a reten egyre tobbszor jatsza az alkalmi suketet. Arra gondoltam, hogy nekivagok megegyszer... Mintha most kezdenem az egesz neveleset. Es szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy hogy kezdjek neki?! Valamikor fogok tudni vele normalisan setalni es behivhato lesz?
2013. júl. 26. 20:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok nem tudom miért lettem felpontozva és nem is érdekel. A kutya tökéletesen behívható volt, és kb az esetek 90%-ban most is az. De, mivel elkezdett kamaszodni próbálhatja hogy mi az amit megtehet, meddig mehet el. Ennyi. Nem célom hogy megtörjem mert nekem így jó. Ha egy "tökéletes" kutya lenne, talán nem is örülnék neki. Ő számomra így tökéletes. Nem süket, nincs baj a hallásával, ezért irtam hogy "alkalmi", tudja a szabályokat, csak próbálkozik. Sokan örülnének elhiheted ha annyi gondjuk lenne a kutyájukkal amennyi nekem az enyémmel.

Kérek mindenkit a válaszomat pontozza le!

2013. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nem kell félreértelmezni sem pedig gyerekesen reagálni (pontozzanak le). én csak nem értettem hogy az első választ senki nem pontozta a tiédet meg igen. én nem sajnálom, csak jó volna tudni mi volt abban a válaszban ami annyira jó volt.


igazad van, sokak kutyája még annyt sem tud mint a tiéd. de érdekesnek találom hogy te tökéletesen megelégszel vele hogy a kutya csak sokadik hívásra megy. ami természetesen a te dolgod, csakhogy másoknak azt tükrözheti hogy tök normális ha a kutya nem megy csak akárhanyadikra. holott nem, mert ha valami komolyabb veszély adódik akkor hiába szólsz a kutyának ha az tojik a fejedre. én emiatt is elvárom ebben a 100%ot. namármost. amikor kitalálja hogy szeretne ő lenni a jani akkor a maxi hogy másodjára jön. de az már bűnnek számít és kész. el sem tudnám képzelni hogy a kutyának kántálgassak és vagy jön negyedjére ha óhajt vagy nem. így nem is tudnék vele sehova se menni anélkül hogy bármilyen gond adódna. van pl. hogy találkozunk más kutyásokkal, ha mindenki szeretne már menni és a kutyámat nem tudnám elhívni az nekem tök kellemetlen lenne.


mellesleg az enyém hasonló korú mint a tiéd. domináns. a kamaszkort már régen letudtuk akkor amikor volt a kamaszkor. kemény korszak volt. de még akkor is megköveteltem minden megkövetelhetőt. tény akkoriban sűrűn bejátszott ez a másodjára megyek, de az hogy negyedjére az már nem próbálkozás hanem simán h-lyére vesz a kutya. ezzel sose lesz a behívás 100%os (mellesleg ez szerintem nem is 90%) mert így a kutyának csak azt tanítod hogy jöjjön ha akar, ha nem az sem gond. ő azt nézi ha nem kell elsőre menni, vagy másodjára akkor minek menne még harmadjára is akár. domináns jellemű kutyád lenne akkor csúnyán megjárnád ezzel a ráhagyással az is biztos és hamar rájönnél miért is fontos elvárni hogy igenis elsőre jöjjön.


ez már régen nem a kamaszkor (2-3 évesen is azt fogod gondolni hogy kamasz azért nem viselkedk?) ez már a neveletlen kutya aki megteszi mert megteheti. aki akkor hallgat rád ha épp úgy tartja kedve. tehát ha számára valami érdekesebbet lát/talál/szagol, akkor abszolút nem fogod érdekelni amíg le nem tudja azt. így én nehezen tudom elképzelni hogy a kutya tényleg olyan tökéletesen viselkedne, irányítható, kontrollálható pl. ingerdús környezetben.

2013. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy elhidd, számomra nem fontos. Vannak szituk amikor eljátsza ezt. Meglepő módon játékból azonnal ki tudom hívni, ha elindúl valami érdekes dolog irányába és rászólok megáll bevár, vagy visszajön attól függően mit kérek. Mindenn nap ingerdús környezetben, erdőben sétálunk több kutyával és szót fogad. Ha a többi kutya rohangál és én lább mellett tartom ott jön meg se próbál elmenni. Ez a többszöri behívás és nem hallás egy dologhoz köthető, ha kiszagol valamit. Nem megy el, nem mozdúl csak áll és szimatol. Ilyenkor van hogy többször szólok, és csak akkor reagál ha felcsettanok. Nálla lényegesen későb kezdődtek a kamaszkori játszmák mint normál esetben, egy éves kora után. Azt még hozzá tenném hogy nem igazán láttam még olyan kutyát aki minden helyzetben 100%-ra azonnal szótfogad. Persze lehet hogy én forgok rossz körökben. Az meg hogy itt ki mit mond, nem mérvadó számomra. Szerintem nagyon sokan akik itt azt mondják milyen szófogadó a kutyájuk kissé szinezik a helyzetet. Nekem nem okoz gondot hogy ő ilyen, de lehet hogy kellene. Nem tudom. Akik ismerik, de még idegenek szerint is jólnevelt szófogadó kutya. Simán végig utazhatom vele a várost, akár póráz nélkül is és végig a lábamnál marad, nekem ez elég. Nem robotot akarok, csak egy igazi barátot.
2013. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még az lemardt hogyha eltűrném hogy ne jöjjön oda amikor hívom akkor egy idő után valóban úgy gondolná bármit megtehet. De erről szó sincs. Ha szólok oda kell jönni, de nem fogom állandóan ledominálni amiatt hogy néha nem elsőre indúl meg. Mert azt elfelejtettem mondani hogy ez nem állandó, csak néha fordúl elő és ez is egyre ritkább.
2013. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!