Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy Bishon Havanese...

Vettem egy Bishon Havanese kiskutyát 3 hónapja (most 5 hónaos), és mostanában már másodszor nézik foxinak. Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Pedig 35 ezerért vettük,és láttam az anyját is aki törzskönyves és tuti fajtatiszta.Mondjuk anyja nem göndöres szőrű, de az apja szerintem göndörödő lehet.Sőt a testvérét is láttam és ő is fajtatisztának néz ki.A harmadik alomtesót nem láttuk, mert elvitték már.Nem hinném, hogy ha keverék lenne, hogy elkértek volna 35 ezret.És amíg nem vittem kutyakozmetikushoz azóta senki nem nevezte se keveréknek se foxinak.Egyszerűen azóta göndörödik a szőre és kifésülhetetlen.linkelek róla egy képet. [link]

ilyen volt előtte és ilyen lett utána

[link]

SZERINTETEK SEM FAJTATISZTA?

Az állatorvosunk azt mondta fajtatiszta, és igen szép példány.


2013. júl. 28. 15:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

jah amugy meg nem mondta az orvos hogy nem szabad ivarérettség előtt kozmetikushoz vinni és szőrt nyírni?


Nem hinném, hogy ha keverék lenne, hogy elkértek volna 35 ezret


naív vagy :) még ennél sokkal többet is elkérnek egy keverékért, ilyenek a szaporítok....


anyuka meg hiába törzskönyves ha apukáról nem lehet tudni semmit

2013. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
13%

Amúgy engem ez baromira nem érdekel, hogy fajta tiszta-e vagy sem. Mármint nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem nem ez a döntő, ha bármilyen állatot akarok magamhoz venni.

Jelenleg is olyan kutyám van, aki menhelyről való de amúgy meg fajta tiszta. És ezt onnan tudom, hogy volt ilyen fajta kutyám és megfelel a sztenderdnek. Olyannyira, hogy rengeteg ilyen tenyésztő és ilyen fajtát tartó gazdik jöttek már oda hozzám, hogy ugye viszem kiállításra, mert nagyon szép? Mondtam nekik, hogy nem. :D


No a lényeg, hogy nem ez számít. Ha visszamennék az időben, akkor sem hoznék el más kutyát, csak is őt. :) Első látásra szerelem volt és ez számít. :) :)

2013. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért aki a fotó alapján foxinak nézi a kutyádat, az még sosem látott foxit :))
2013. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A színe miatt nézhetik max foxinak, de a foxihoz semmi köze a kutyádnak...
2013. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

Vikicca666, az a különbség, hogy Te örökbe fogadtál egy kutyát, ő pedig egy szaporító zsebét tömte, és cserébe kapott egy fajta jellegű keveréket.

35 ezerért sehol nem adnak fajtatiszta kutyát, fajta jellegűt pedig ingyen is lehet találni 2 perc alatt.

2013. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 sippara ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez a kutya úgy havanese, ahogy én angol királynő. Nyomokban talán látni benne valamit, de inkább a tipikus szaporított "valaminyéz"-nek tűnik, bár lehetett a rokonok között havanese valamikor, valahol. 35 ezerért SEHOL, SENKITŐL nem kapsz fajtatiszta kutyát. Nem írom le újra, hogy miért, bemásolom egy tegnapi válaszom ide vonatkozó részét inkább:


Számoljunk mondjuk hat fős alommal, nulla komplikációval:


Szuka szűrései (fajtától függően): 30-50.000,- Forint

Tenyészszemle (hiszen ha érdekel a fajta, az is érdekel, jó, tenyésztésre javasolt egyed-e az enyém): 6.000,- Forint

Nyilván szükséged van MEOE tagságira, ahogyan kennelnévre is, hogy a kölykök visszakövethetőek legyenek, később se fordulhasson elő beltenyésztés a te hanyagságod miatt, ez összesen (tehát kennelnév kiváltás éves tagdíjjal együtt): 29.000,- Forint

Fedeztetés (hiszen nyilván egészséges, jó jellemű és küllemű kiskutyákat szeretnél, ehhez keresni kell egy megfelelő kant - vagy vásárolsz egyet a szuka mellé, de ez inkább hozzáad a költségeidhez, mint elvenne belőlük, ráadásul kicsi az esélye, hogy elsőre sikerül tökéletes kant vásárolnod): 100-150.000,- Forint (vagy egy kölyök)

Három ultrahang: 15.000,- Forint

Két herpesz elleni oltás: 24.000,- Forint

Háromszori orvosi vizsgálat (vemhes kontroll): 4.500,- Forint

Vemhes táp a szukának: 15.000,- Forint


Ez eddig 113.500,- Forint (vagy 223.500, ha a fedeztetési díjat is számoljuk, de kivételesen hagyjuk ezt is). Megkezdődik az ellés, mint mondtam, semmilyen komplikációval nem számolunk, senki nem akad el a szülőcsatornában, a kölykök (egészen pontosan ugyebár hat) könnyen, gyorsan jönnek a világra.


Alombejelentő: 2.000,- Forint

Törzskönyvek+Chip: 6x5.500 = 33.000,- Forint

Ellető láda: 20.000,- Forint

Első orvosi vizsgálat: 6x1.500 = 9.000,- Forint

Szoptatós táp a mamának: 15.000,- Forint

Starter táp a kölyköknek: 10.000,- Forint

Két hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Négy hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Hat hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Első oltás (parvo): 6x3.000 = 18.000,- Forint

Nyolc hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Második oltás (kombi): 6x4.000 = 24.000,- Forint


Ez így összesen 258.500,- Forint. De tegyük fel, hogy valamiért ez a rendkívül felelős ember kihagyja a "papírozást" úgy, ahogy van. Így a költségei 194.500,- Forintra csökkennek. Ezt elosztjuk hattal, így megkapjuk, hogy egy kölyök világra jövetelének, és nevelésének (8 hetes korig) ára 33.000,- Forint ("papírozva" 43.000,- , míg fedeztetési díjjal együtt 60.000,- Forint)... és akkor még nem számoltuk a tenyésztő "munkadíját", hiszen nem kevés meló van egy alomnyi kölyökben.

2013. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a legtöbb fajta esetében esélytelen, hogy 35 ezerért ellenőrizhető származású kölyköt kapj. Ha ez a három igényed van (kölyök, fajtatiszta, olcsó), akkor a valóságban valamelyikről le kell mondanod. Vagy lesz fajtatiszta kutyád olcsón, mondjuk fajtamentőktől, de valószínűleg nem 2 hónapos kölyök. Vagy lesz olcsó kölyökkutyád, de nem fajtatiszta, vagy lesz fajtatiszta kölyökkutyád, de az többe fog kerülni, mint 35 ezer.

Ettől függetlenül nagyon helyes kutyád van. :)

2013. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezt mindig is hülyeségnek tartottam...soha nem adnék ennyi pénzt kutyáért egy befogadott sokkal jobb ráadásul megmented. Na mind1 volt aki vett Bishon-t és kiderült h valami keverék és közepes testméretű lett. Érte is fizettek egy csomót -.- Amúgy meg nekem tök mind1 lenne h keverék - e vagy nem... Am...ki tudja.. nem hiszem, h fajtiszta de nem biztos
2013. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
"Pedig 35 ezezért vettük..." egyem a kicsi szívedet, egy fajtatiszta kutya naaaagyon alap hangon 60-80 ezernél kezdődik. A kutyád bizony keverék.
2013. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kutyusod biztos,hogy nem fajtatiszta ez üvölt róla.De ugyebár ez már nem lényeg,az a lényeg,hogy tanulj az esetből,szeresd ezt a kutyát ugyanúgy,mint eddig.


Viszont ennek a tenyésztő-szaporító dolognak utánanézhetsz,hogy több ilyen ne forduljon veled elő.

35 ezer egy keverékért sok,viszont egy fajtatisztáért baromi alacsony ár.


Amit siparra leírt,az mind helytálló tény,gondolkozz,ha valaki ennyit fektet a jó minőségű kutyákba,akkor miért adná bőven áron alul?

2013. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!