Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy Bishon Havanese...

Vettem egy Bishon Havanese kiskutyát 3 hónapja (most 5 hónaos), és mostanában már másodszor nézik foxinak. Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Pedig 35 ezerért vettük,és láttam az anyját is aki törzskönyves és tuti fajtatiszta.Mondjuk anyja nem göndöres szőrű, de az apja szerintem göndörödő lehet.Sőt a testvérét is láttam és ő is fajtatisztának néz ki.A harmadik alomtesót nem láttuk, mert elvitték már.Nem hinném, hogy ha keverék lenne, hogy elkértek volna 35 ezret.És amíg nem vittem kutyakozmetikushoz azóta senki nem nevezte se keveréknek se foxinak.Egyszerűen azóta göndörödik a szőre és kifésülhetetlen.linkelek róla egy képet. [link]

ilyen volt előtte és ilyen lett utána

[link]

SZERINTETEK SEM FAJTATISZTA?

Az állatorvosunk azt mondta fajtatiszta, és igen szép példány.


2013. júl. 28. 15:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Egyébként most már mindegy, szeretem,imádom a kiskutyámat,biztos, hogy naívan és hirtelen válogatás nélkül megvettük a legközelebb található kiskutyust,de nagyon jó természetű, az egész család imádja.És van neki egy társa is,majd teszek fel róla képet, hogy őróla mi a véleménye az embereknek,ő is Bishon Havanese fajtájú, és törzskönyvezett,és ő 80 ezer volt.Őt egy hónappal később vásároltuk egy kennelből.Először is őt akartam, de a férjem azt mondta nem ad 60 ezret egy kiskutyáért, aztán a végén nekem ez a második kutyust nem tudtam kiverni sehogysem a fejemből.Fekhívtam a tenyésztőt aki azidáig 80 ra tartotta, de mivel már elmúlt 4 hónapos és nehezen vitték el, így odaadta 60 ezerért.Egyébként az első kutyusomnak jobb a természete, de a másodikat is imádjuk, és soha nem azt nézem, hogy mennyivel drágább.Őt is ugyanúgy féltem,mint az olcsóbb sokak szerint keveréket".Sőt ha választani kellene a két kutya közül valami ok folytán, szerintem tuti a "keveréket választanám.De szerencsére jól kijönnek egymással.Amúgy a férjem meg a drágább" kutyust szereti jobban.Mind a kettő tündér,meg egyben rosszcsont is.:)Csak az azért rosszul esik, hogy lekeverékezik amikor a hirdetésben fajtatisztának volt hirdetve.Nah mindegy,tuti naív voltam mikor megvettem.Menhelyről azért nem akartam, mert van két gyerkőcöm, és azért egy fajtatiszta kutya csak kiszámíthatóbb mint egy keverék.
2013. júl. 29. 17:13
 22/26 A kérdező kommentje:
Helyesbítek 80 ra volt tartva mikor meg akartam venni, aztán inkább vettünk egy 35 ezres törzskönyv nélkülit, és utána rá két hónapra kedvet kaptunk mégegy kutyushoz, és akkor felhívtam a tenyésztőt aki előtte 80 ra tartotta, hogy 60 ért vihetjük e.Azt mondta igen.Erre őt is megvettük.
2013. júl. 29. 17:18
 23/26 anonim ***** válasza:

15. válaszoló: Nem is akartam ilyen szempontból összehasonlítani a kettőt. Arra céloztam ha nem lett volna egyértelmű, hogy már mindegy, mert nem tud mit csinálni. Attól a kutya még lehet egészséges és kedves meg cuki meg aranyos meg Isten tudja....


Amúgy azért kicsit viccesek vagytok, hogy ha kiteszem a nevemet, mindig lepontoztok. Ha nem teszem ki és névtelenül írok, akkor meg 80-90%-ra pontoztok fel. (Y)

2013. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"Menhelyről azért nem akartam, mert van két gyerkőcöm, és azért egy fajtatiszta kutya csak kiszámíthatóbb mint egy keverék"


Miért is???

Sokkal inkább bízom meg egy menhelyről hozott kutyusban kettő van jelenleg), mint egy agyonszaporított, ideggyenge "fajtiszta" kutyában.

2013. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Mi már megjártunk pár kutyával gyerekkorunkban amikor még a szüleimmel éltem.Két keverékünk volt, mind a kettő olyan kiszáíthatatlan bolond" kutya volt,hogy el kellett ajándékozni.Amúgy szerethetőek voltak,de kissé buták vagy nem tudom,hogy mi fogtuk e ki rosszul őket, de nem bírtunk velük.Aztán a két keverék kutya után vettünk egy fajtakeverék tacskót,és ő vele semmi gond nem volt.Nevelhető volt,és szófogadó.Aztán még volt egy törzskönyvezett németjuhász kutyám, hát még olyan okos kutyát életemben nem láttam.Sajnos amikor elköltöztem a szülői házból lakótelepibe mert férjhez mentem abban az évben meghalt.(12 éves volt)A mostani kutyáink az első kutyák a családban, mert eddig lakótelepiben laktunk, oda nem akartunk kutyát.A kutyafajtát a fajta jellemzése alapján választottam a gyerekek miatt.(gyerek,emberszerető fajta)Nem házőrzésre vettük, de a nagyobbik már jól jelez ha valaki jön vagy valami rendelleneset észlel.Szeretjük nagyon őket, és ők is minket.Olyan mintha még lenne két plussz gyerekem.:)
2013. júl. 31. 15:37
 26/26 Amabel válasza:
0%
Szia! Nyugi! Szerintem fajtiszta a kutyus csak azért lehet ilyen mert még pici! Nekem 2db havanesem van egy lány aki már 2 éves és kiskorában ő is ilyen volt és most pedig született egy fiú kutyus és is hasonlóan néz ki. Én is megijedtem hogy korcs de az állatorvos meglapította hogy fajtiszta! :)
2014. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!