Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borsodba hol vágnak még fel...

Borsodba hol vágnak még fel kutya fület. S mennyi időskorig? lehet még valahol egyáltalán Van egy egy éves staffim kan, mellé szeretnék majd ősszel egy kicsi kant fel szeretném vágatni a fülét, s a másik hogy össze szoknának vajon? Hogyan szoktassam

Figyelt kérdés
ha rászánom magam talán felvágatom a fülét ne pénz hanem a kutya egészsége itt a rászánás.... mert ami most van annak sincs felvágva a füle úgy gondoltam nem okozok neki fájdalmat meg már késő is lett volna 8hónapos volt és nem akartam neki gondot. De a mostaninak talán.

2013. júl. 29. 16:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem.... de ha engedelmesek akkor könnyebb velük bánni. Jó kúpírózás mi felvágásnak mondjuk paraszti ésszel de mindenki érti csak te nem 9/10-es attól hogy így írtam nem kéne lenézni ..... amúgy meg úgy mondom a dokinak hogy felvágás egyből érti mi van -----
2013. júl. 29. 17:22
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szemszögből tök mindegy hogy engedelmes e a kutya. Nem azért nem fog verekedni mert szótfogad neked hanem azért mert tisztel.
2013. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Felvágja, mint a gyulai kolbászt, mi?:D köszi, you made my day.
2013. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

jól írta diesel. kemény tisztelet kell ahhoz hogy két kutyával megértesd hogy "hányas a kabát".

nekem pitem van, de már kölyökként botrány volt. találkozott egy domináns kannal és istennek nem adta volna fel a "harcot". csak jobban felpörgette magát. erre nagyon komolyan odafigyeltem a későbbiekben...


mellesleg ha már úgyis illegális a fülkupír, akkor mért nem veszel egy szukát amit a fülre szánt összegből ivartalanítanál? mondjuk azt csak zárójelben jegyzem meg, ha domináns a szuka akkor is lehetnek problémák.


persze sok függ azon is hogy a már meglévő kan mennyire szocializált illetve kontrollálható. illetve még jobb helyeken a már meglévő kutyát el szokták vinni a választáshoz. így azzal a kutyával amelyiket a meglévő már ott elfogad, csekély probléma szokott adódni a jövőben.

de ehhez ismerni kell a saját kutyádat és alaposan meg kell figyelni egytől egyig az összes kölyökkel. lehet hogy valamelyik túl energikus neki, vagy túl domináns/ nem adja meg az alapvető tiszteletet, vagy épp a számodra tetsző kölyöknek lehet "túl sok" a meglévő kutyád jelleme stb stb szóval sok minden lehet.

2013. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Miert gondolod hogy csak 8 honaposan faj a kutyanak ha levagjak a fulet? Neked tegnap nem fajt volna ha levagjak, csak ma? VAgdosd magadat.
2013. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miert gondolod hogy CSAK 8 honaposan faj neki?
2013. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos találsz orvost sajnos aki megcsinálja a törvény ellenére is. Én még ilyennel nem találkoztam. Amúgy meg tökre felesleges kupíroztatni a kutyád fülét. Inkább vegyél szukát, és az a pénzt költsd a szuka ivartalanítására, és máris meg lesz oldva két problémád is:

1, nem lesz dominancia harc,

2, nem lesz felesleges szaporulat.

2013. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Két staffi kant ne tarts!

Megölhetik egymást dominanciából!


Szerintem egy staffi kan is elég nagy falat lehet,nem,hogy kettő!

Mellesleg ha egy kicsit is vesztesz a tekintélyedből már a kutyákkal nem fogsz tudni bírni,elég ha csak beteg vagy és gyengébb!


Ismerősöm is tartott 2 kan staffit az egyik 5 éves volt már teljesen jól nevelt még kan kutyával sem volt összetűzése, suliztatott is.Ismim is azt hitte semmiség lesz még egy kan staffi jó darabig nem volt gond a fiatalabb elérte a 1,5-2 éves kort.Folyamatosan neki ment az idősebbnek, ő meg sokszor próbálta kerülni az összetűzéseket mivel eddig is erre volt nevelve,hogy ne menjen neki rögtön a másik kutyának.De egy idő után neki is elborúlt az agya és nagyon sokszor összeverekedtek alig lehetett őket széd szedni minden egyes verekedés után tiszta vér volt a két kutya meg a kert vagy éppen a lakás. 1 hónap alatt változtak meg nála a helyzetek eleinte napi 1x verekedtek amit még könnyű volt őket szét szedni utána egyre többször és alíg bírta szétszedni őket haverjával lakott így nem egyedül kellett megbírkóznia a széd szedésükkel valószínű egyedül nem is tudta volna őket :/ külön foglalkozott a fiatal kutyával is suliba járatta más kan kutyákkal nem volt próblémája még staff kanokkal sem,csak az otthon lévővel.Ismim már nagyon régóta kutyázik többnyire erős fajtájú kutyái voltak.De egyszerűen nem tudod mit csinálni éjszakára már külön zárta őket,de nappal annak ellenére,hogy ismerősöm jelen volt és egyből tiltotta a fiatalabbat amikor látta,hogy rá mozdul az idősebbre.Volt amikor sikerült megállítani a verekedést de többször sajnos nem.

Végül a fiatalabbat elajándékozta egy szuka staffi mellé ment vele nincs próblémája.Rengeteg energiát ölt ismim abba a kutyába és még is balhézott az otthoni kutyussal.

Séták alkalmával sem volt gond.Csak otthon.

Mind2 ivartalanított volt!


Szerintem jobban jársz egy szukával,persze előfordulhatnak dominancia harcok,de a kan-szuka összetűzések száma jóval csekélyebb szinte alig van,míg két kannál szinte tuti,hogy az együtt tartás problémás!


ivartalanítod a szukát és nincs szaporulat ennyi..

2013. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat szuka ivartalanítva a megoldás.:)
2013. júl. 30. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!