Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennie kell a kutyámnak, ha...

Mennie kell a kutyámnak, ha koraszülött a lányom és csak akkor hozhatom haza, ha nincs háziállatom?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek? Szeretem a kutyámat, meg persze a baba születése miatt nem dobnám el magamtól, de sajnos a lányom koraszülött lett és ezt mondta a doki. Kutyás témába nem akartam írni, mert ott csak a hurrogás jött volna.


Szerintetek? Persze a doki szava a szent, de...


Kinti-benti kutyus, a lányom a 33. hétre született. Már kiírtam a Babás témakörbe, de nem jutottam előbbre.



2013. júl. 29. 19:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ide írtad ki, és kaptál hurrogást?:)

Nem kell a kutyát azért eldobni, semmi baja sem lesz tőle, persze ne legyen fizikai kapcsolat.

Takarítsd ki a házat, a kutyát meg szoktassátok kintre.

Persze úgy hogy ő ezt ne érezze kirekesztésnek a falkából, szépen vezessétek át.

Fölösleges a kutyát elköltöztetni, mert te kintről a ruhádról vagy akárhonnan másról behozhatsz dolgokat, sőt befújja a szél is, ha más nem a szomszéd kutyáról macskáról. De egyébként nem kell parázni mert ettől semmi baja sem lesz. Immunizálod őt a tejen keresztül, illetve még előtte a méhben. Így rajtad keresztül fel van készülve a kutyára. Szóval maradhat a kutya, nálunk is végig ott volt nem is 1, csak ügye a gyerek szobába nem mehettek be. És a gyerekek köszönik szépen azóta is jól vannak, és nagyokat játszanak a kutyákkal.

2013. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Ebbe nem szólhat bele az orvos. Semmi köze hozzá, hogy milyen és mennyi állatod van és hol tartod.
2013. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

Biztos van arany közép út: pl a gyerkőc szobájába nem mehet be. Velem anyukám fél évet volt a kórházban, és egy hónappal korábban születtem meg, mint ahogy mondták. És világ életemben állatokkal nőttem fel. Hála az égnek kutya bajom!

Egyébként sok örömteli, egészséges éveket kívánok! :)

2013. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%
Most nyár van, és a kutya nagyon jól el lesz kint is, max. éjszakára egy előszobába be lehet engedni. mire jönnek a hidegek, a kisbaba is felerősödik, és akkor már élhettek ugyanugy mint előtte.!!!
2013. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet hogy az orvos állatellenes?! Ilyet én még nem hallottam... Azt persze el szokták mondani hogy ne ugráljon a kicsire a kutya/macska, de ilyet hogy el kell távolítani ilyet még nem hallottam. Én oda nem adnám senkinek, hiszen nálunk a kutya családtag. Ha nem engeded be a gyerek szobájába semmi baj nem lesz. Nyilván tiszta kutya, ha bent van, oltásai stb. rendben vannak. Akkor nincs mitől félni! Sőt azoknak a gyerekeknek sokkal gyorsabban és erősebbre fejlődik az immunrendszere akik közelében van állat.
2013. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
A lányom nem volt még 7 hónapos terhes, amikor megszült. lakótelepi lakásban van egy kistestű kutyája. Rács az ajtóra és oda nem ment a kutya, ahol a pici volt jó ideig. Ennyi.
2013. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%
Nálam bearded collie van lakásban (nagyon szép rendszeresen kozmetikázott, naponta fésült) és a védőnő megfenyegetett, hogy ha nem rakom ki a kutyát akkor nem hozhatom haza a gyereket majd mikor elküldtem a francba közölte, hogy akkor nyírassam kopaszra a kutyát.... egyiket se tettem meg csak tilos volt belépnie a gyerekszobába és 4 éves a lányom semmi baja, nem lett allergiás meg tüdőbeteg,pedig ezzel ijesztgetett a nő
2013. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A veszettségen és férgességen kívül nem tudok olyasmiről ami kutyáról emberre terjedhet. Gondolom felelős kutyatartóként a kutyádnak rendben vannak az oltásai, és három havonta megkapja a féreghajtót.

Ha rákeresel a Zoonózis kifejezésre, akkor utána tudsz olvasni az állatról emberre terjedő dolgoknak.

Nyilván az alapvető higiéniára figyelni kell, a kutyának meg eleinte felállítani egy olyan szabályt, hogy nem mehet a baba közelébe.

Rendszeres takarítás és kézmosás mellett semmi gond nem lehet: [link]

Millió ismerősöm vitt haza csecsemőt kutya mellé, senkinél nincs semmi gond, sőt pl. A Noé állhatotthon tulajdonosa, Kata kint él a Noéban pici babával és 500 kutyával, 400 további állattal és ő is dolgozik gondozóként.


Szerintem felesleges ezen aggódni, engem pl. Baba koromban a tyúkok nagyon megnyugtattak, ezért anyu folyton kint altatott délután babakocsiban a baromfi udvarban. Tok jól vagyok és mai napig imádom az állatokat. A legutóbbi kutyaovis órámra 3 hetes babát is hoztak a kiskutya mellett babakocsiban.

2013. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez marhaság, egyszerűen ne engedd a kutyát nagyon közel. Egy nem koraszülött gyerekhez sem mehet oda a kutya az első hónapokban.

Nem vagyok felelőtlen, de annak az esélye, hogy bármit elkap egy kutyától, kb 1 a millióhoz.

2013. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
3%

Gondoljunk bele, amikor levisszük a kutyát sétáltatni vagy kiengedjük a kertbe nem látjuk mit szaglál össze vagy ép mit eszik meg.

Szerintem, ha kisbaba van,akkor mindenféleképp a kutyának kint a helye és amúgy én is szeretem az állatokat, de én sem engedem a házba a kutyát, macskát.

2013. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!