Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie vagy Yorki? Ti melyiket...

Westie vagy Yorki? Ti melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés

Igazából Yorkit szerettem volna, de sajnos már szinte mindenhol a "mini" , "extramini" verziókkal találkozom a környéken. Ráállítottam egy pár kutyás ismerősöm a dologra, ha tudnak valahol a környéken normál méretű Yorki leányzót,szóljanak. Aztán ma szóltak, hogy Westie-k vannak az egyik ismerősüknél. Utánanézegettem, és nagyon megtetszett ő is.

Szóval, ti melyiket választanátok/ajánljátok és miért?



2013. júl. 29. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő kutya nagyon édes. Yorkik nagyon picik és kényesebbek is mint a westik, igazából ha lakásba lesz akkor tök mindegy mert mindketten szeretnek a lakásban lenni, úgy hallottam a yorkik ugatósabbak nem tudom mennyire hasznos az információ, bár engem nem érdekelne mert emellett egy csomó pozitívum van vele kapcsolatba. Én nem tudom melyiket választanám de az mindegyis mert nekem anyukám nem enged kutyát, de ha lehetne akkor inkább westi mert "masszívabb". De ha nem szeretnél annyira mini kutyát akkor a westi tökéletes. :) Nagyon kedves állatok.
2013. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan kutyát válassz, ami passzol az életviteledhez. Ha választani kéne, én a westit választanám, a yorki már nagyon tömegkutya, a csapból is az folyik szinte. Egy ápolt, egészséges westi pedig igazán szép tud lenni :) Bármelyik fajtát is választod, tenyésztőtől vedd (ergó kennelből) törzskönyvvel, ne szaporítótól, mert azzal csúnyán megütheted a bokád.
2013. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én Westie-t akartam venni.De mivel 3 napig nem bírtam elérni a tulajt így hát vettem egy Yorkit. Még csak 3 hónapos de nagyon szeretni való olykor hisztis kis kutya .:)
2013. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne az legyen az elsődleges, hogy minél közelebb tud "beszerezni" a lakhelyedhez, hanem azt, hogy megtaláld a megfelelő tenyésztő szakembert akár több száz km-re is.
2013. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat,jöhetnek még !

Első, a minit nem a kis méretre értettem, hanem, hogy rengeteg másfél, jobb esetbe már 2 kilós (felnőtt kori súly) kutyát összepároztatnak, és az abból született csepp, törékeny kis kutyákat,- akik sosem nőnek meg normál mérete- próbálják eladni "mini" , "extra mini" jeligével:)


Az életvitelemhez igazából mindkettő passzol:)


Nem az az elsődleges, hogy minél közelebb legyen, csak tömegközlekedéssel tudnék eljutni érte, bár ez tudom nem kifogás, de na, jó lenne ha nem kéne az ország másik felébe átmenni. :)

2013. júl. 29. 22:57
 6/11 anonim ***** válasza:
azt hallottam a westikről, hogy elég soknál kijön a fehérje allergia. Én yorkit javasolnék. Rendes tenyészetek nem árulnak mini, és extramini kiskutyát.
2013. júl. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 blackcats ***** válasza:

Édes mind a kettő, DE mivel fajtiszta kutyák, mind a kettőnél lehetnek problémák! A Yorki pár éves korában már kialakulhat az ízületi probléma (amivel sokat nem tudsz kezdeni max. zöldkagyló port veszel neki és hozzá kevered a tápjához), a Westie mivel fehér szőrű nagyon érzékeny lehet a szárnyashúsra, allergiát válthat ki nála de ezt könnyen kiküszöbölheted egy olyan étrenddel, amibe nincs szárnyas (tévhit, hogy a szárnyasra allergiások a fehérszörű kutyák, arra allergiásak amivel a szárnyasokat etetik, tehát ha saját etetésű csirkével, kacsával ..... eteted semmi baja nem lesz!

Yorki törékeny és kecses, Westie masszív és sportos :)

2013. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Yorki. ^^

Egyébként nézz fel vaterára,expresszre,apródra, ezeken a helyeken szoktak árulni kutyusokat tenyésztők. Válaszd ki a megyét és úgy keress rá. :)

2013. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként a legtöbb westi tavasszal allergiás lesz és azt gyógyszerrel kezelni kell!
2013. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én yorkit vettem múlt pénteken expresszről.:) 3 hónapos. Dokinál voltunk és azt mondta nagyon rendben van a kis kutya,csak kicsit többet kéne ennie.:) De mióta idekerült napról napra jobb az étvágya. Hozzá tenném,hogy fajtatiszta kiskutya.:)
2013. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!