Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasok! Leirnatok egy...

Kutyasok! Leirnatok egy atlagos napotokat?

Figyelt kérdés

Hanykor keltek? Mennyit foglalkoztok a kutyaval es ez, hogy van elosztva? Hanyszor setaltok egy nap? Mennyi idot foglalkoztok massal?

Es azt is irjatok, hogy panelba vagy kerteshazba tartjatok a kutyat! Koszi:)


2013. júl. 30. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én például régen naponta sétáltattam, már nem. Mozgékony kutya, ezért nem is nagyon kell sétáltatni, mert állandóan az udvaron fut. Elég nagy az udvar, ezért megfelelő mozgásigényére. Sokat foglalkozok vele, most a 40 fokban óránként kap új hideg vizet, néha fésülni is szoktam.
2013. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi panelban tartjuk. Reggel felkelünk és hamar visszük is le a kutyát, hogy elvégezze a dolgát. Kb 10,15 perc, vagy attól függ milyen az idő.

Felhozzuk, megetetjük. Napközben 1x levisszük egy gyorsra, de van amikor 2x is, attól függ mennyit iszik és látjuk is rajta hogy mikor akar lemenni.

Este felé adunk neki kaját, majd késő este levisszük megint egy hosszabb időre, vagy elmegyünk sétálni 1.5 órát vele, közben jókat beszélgetünk.


Mielőtt megvettük, azt hittük sokkal nagyobb teher lesz, de egyáltalán nem jelent gondot a vele való törődés.


Hát napközben meg együtt alszunk, játsszunk, rágcsál.

Amúgy imád sétálni..látni kéne milyen kis bohókás akkor.

Törpe uszkárom vagy amúgy. :)

2013. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
100%

Tégla társasház, 39 négyzetméter, a kutya egy 20 hónapos husky kan.


Hál' Istennek olyan munkám van, ami mellett nem "teher" a kutyázás. Hétkor felkelek, fél nyolc körül lemegyünk a kutyával, maradunk, amíg maradunk, néha egy órát, néha csak 15-20 percet. Kilenc körül elindulok dolgozni, ötre otthon vagyok, ekkor második séta, ilyen melegben ez 5-10 percre korlátozódik, ilyenkor küldöm folyamatosan pisilni, tojni (mindkettőre van parancsszavunk, úgyhogy viszonylag gyorsan végzünk), hét körül ha sokat ivott, ugyanez. Esti sétára nyolc körül indulunk, ez a többi séta hosszától és mindkettőnk kedvétől függően 1-3 óra. Ezen felül otthon klikkerezgetünk napi egy-kétszer 10-15 percet, séták közben is gyakorolunk, ha van hozzá terep és kedv (bár most mondhatni minden séta gyakorlás, mióta elkezdtünk póráz nélkül mászkálni), kb. két naponta megyünk egy 5-6 kilométeres kört a környéken. Hétvégén egyik nap inkább itthon játszunk, tanulunk, a másik napra pedig igyekszem minden héten kitalálni valami bandázósabb, mászkálós programot (múlt héten problémás kutyához mentünk, most vasárnap akumival és kispalikee-val Margit-szigetre, remélhetőleg erre a hétre is sikerül találni valamit).

2013. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk változó. Ha reggel fel bírok kelni még a meleg előtt, és nem vagyok fáradt, akkor van egy félórás séta, ez általában elengedős, szaladgálós. Ha nem bírok felkelni, akkor nincs, csak kiengedem őket az udvarra.

Napközben általában nincs foglalkozás, pláne mikor ilyen meleg van (télen máshogy telnek a napok). Este vagy viszem őket sétálni, vagy nem. Ez is függ a melegtől, mennyire vagyok fáradt, feszült... Ha van séta, az is általában fél óra, valamikor külön viszem őket, valamikor együtt megyünk a párommal és a két kutyával, olyankor többet mozognak terepen, merthogy ez is elengedős séta, kb. 40-60 perces. De előfordul, hogy egy nap csak egyszer viszem őket, tegnap pl. egyszer sem annyira meleg volt, van, hogy csak egy vagy két rövid pórázas séta van. Foglalkozás sincs mindennap. Szóval változó.

2013. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Suliidőben 3/4 hatkor kelek, sétálunk bő fél órát, gyors tempóban közben játszunk, gyakorlunk ezt-azt. Napközben 2-szer leviszem pisilni, a második általában kicsit hosszabb, néha labdázással, frisbeezéssel vagy engedelmességi feladatokkal. Délután a lakásban majdnem minden nap trükközgetünk kb 5 percet. Este hosszabb séta, lehetőleg új helyekre vagy más kutyákhoz, ezután kap vacsit. Hétvégén 2-3 edzésünk van, emiatt a séták rövidebbek, de több a mozgás, bandázás.
2013. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi panelben lakunk egy kistestű 8 hónapos kutyával.Nincs túl nagy mozgásigénye.

Reggel párom leviszi mikor megy amunkába(6:15 körül) kb 10-15 percre, ilyenkor sokszor találkozik a többi szomszéd kutyájával is.

Megkapja a reggelijét ezután.

Aztán én leviszem 9-10 körül, de néha csak déután 1 körül sétálunk változó időttartamig(10 perctől a fél óráig).

Utánna délután is leviszem kb 5-6 óra felé, kb 15-20 perces séta

Kapja a vacsorát.

Majd este változó időtartamú séta,általában mindíg a szomszédokkal együtt sétáltatjuk a kutyákat van, hogy 30

percig de van, hogy 1,5 óráig is lenn vagyunk mondjuk ebből az idő egy részét eltrécseljük a kutya meg ott ül mellettünk.

Napközben nem nagyon tudok vele foglalkozni, de szoktunk vele azért egy kicsit játszani, engedelmességi gyakorlatok is vannak, hogy ne felejtse el.

Nah kb így telik egy nap.Hozzáteszem munkanélküli vagyok jópár hónapja, ha megyek majd dolgozni kicsit másképp lesz szerintem.

2013. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kertes házban lakok 2rövid és 1 hosszú szőrű csivavával. Reggel 9-kor felkelünk és kiviszem őket pisilni. Utánna kicsit játszunk kb fél órát egy órát mikor hogy van időm, utánna fésülgetem őket illetve könnyezik a szemük így szemkörnyék tisztítóval áttörlöm, otthon melózok így a nap további részében is velem vannak, szaladgálnak az udvaron amíg én a kertben vagyok, pl az egyik kutyusom velem kertészkedik ha virágot ültetek mindíg segít gödröt ásni :) Estefele 6 körül tanítom őket valami trükkre vagy alapvető parancsokat gyakorlunk. Utánna vacsi és olyan fél 8 körül kb elmegyünk 1-1,5 órát sétálni, este még együtt játszanak a szobában és olyan 11-kor alszanak el
2013. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!