Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy lyme-kóros a...

Lehet, hogy lyme-kóros a kutyusom?

Figyelt kérdés
Mostanában furán viselkedik. Egyszer hetekig levert meg kevesebbet eszik (eddig naponta 2-szer evett most már csak egyszer), aztán meg vidámabb többet eszik. Van szólítom, de rám sem hederít, csak fekszik tovább. És télen egyszer minden ok nélkül sántítani kezdett. Nyomogattam a lábát, de nem nyüszített, szóval nem fájt neki. Aztán pár óra alatt abbahagyta. Talán ilyen csak egysszer volt, de már nem emlékszem pontosan. Olvastam, hogy ez is lehet tünet. Nagyon félek, mert egy kutyus már odalett a lyme-kór miatt. Nem szeretném őt is elveszíteni. Mit figyeljek még rajta, vagy mit csináljak vele? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 30. 17:53
 1/10 papa777 ***** válasza:
100%

Erre szerintem senki sem tud mást írni, csak hogy vidd el állatorvoshoz. Kérlek, vidd el, orvos meg tudja mondani mi a baja. Ha meg valami lesz vele, akkor majd magadat okolod.

Várom, a választ, hogy mi a baja.

2013. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, visszük, csak arra gondoltam esetleg, hogy van valami tapasztalotok is. Neked van kutyusod?
2013. júl. 30. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt ha egy kutyátok már elpusztult lyme-ban, akkor neked kéne a téma legnagyobb szakértőjének lenned.

Másrészt meg felelős állattartóként pontosan kéne tudnod, hogy az ÁLLATORVOS nevű furcsa szerzet az, aki képes megállapítani a betegség létét vagy nemlétét, és megléte esetén talán meggyógyítani a kutyát. Ha ennyit nem tudsz, akkor az előző kutya sem a lyme miatt pusztult el, hanem a felelőtlen gazdája maitt.

2013. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes választ egy Lyme teszttel kaphatsz.
2013. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

akumi


Tudom, hogy mivel jár a lyme-kór, rengeteg oldalt nézegettem ezzel kapcsolatban, és egyébként már előzőleg leírtam, hogy elvisszük a kutyust állatorvoshz, csak tudod gondoltam még tovább áskálok egy kicsit, hátha új dolgokat tudok meg. Szóval, ha nem lennék felelős gazdája a kutyusnak, akkor pont letojnám mi van vele. Az előző kutyus is elkerült az állatorvoshoz, csak sajnos már késő volt. Nem mondom, hogy nem az én hibám, de amit tudtam megtettem, és amit tudok megteszek. Légy szíves csak akkor írj, ha valami hasznosat tudsz mondani. Köszönöm!

2013. júl. 30. 21:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ilyen tesztek mennyire biztosak? Mert unokatesómnak betegeskedett a macskája, és csináltak vele egy csomó tesztet, de még úgy se tudták alaposan diagnosztizálni.
2013. júl. 30. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lyme tesztből is van olcsóbb és drágább. Ha jelen van a Lyme a kutyádban, az olcsóbb is kimutatja. Akkor antibiotikummal megállítható. Lehet, nem is Lymés a kutyád. A tünetei bármitől lehetnek. Csakis egy jó orvos, megfelelő vizsgálatokkal tudja megmondani, mi lehet az ok a tüneteinek.
2013. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokot, ezekről tudok, mert érdeklődtem állatorvostól, és árat is mondott. Engem még apróbb tünetek érdekelnének, hogy ha már volt dolguk ezzel a betegséggel, akkor észleltek-e rajtuk apróbb dolgokat, pl. íny, bőr vagy nyálkahártya elszíneződése. Meg érdekelne, hogy a lázát meg lehet-e mérni úgy otthon, hogy nem dugok a végbelébe hőmérőt, hanem valahogy máshogy. Arra a területre nagyon érzékeny, és anyum, ezért nem engedi, mert fél, hogy megharapna.
2013. júl. 30. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még az állatorvos sem tudja ránézésre megállapítani a Lyme kórt. Lázat pedig csak végbélben lehet mérni. Talán segíthetnétek egymásnak, hogy ne harapjon a kutya lázméréskor.
2013. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. júl. 31. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!