Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutya van úgy, hogy...

Sok kutya van úgy, hogy keménynek néz ki, aztán egy legyet nem tudna bántani?

Figyelt kérdés

Sok ember össze csinálja magát, ha meglát egy rohanó, vagy ugató rotit, dobermannt, németjuhászt....

De a kutya nem viselkedik agresszívan, csak mint egy kutya.

De egyből paráznak, hogy úristen, kiszabadul megöl minket!


Sok kutya van úgy, hogy csak kinézere izmos, erős, de sose bántana egy ember normális körülmények között?

Értsd: szembe jön az utcán, nem az, hogy bemászunk hozzá...



2013. júl. 30. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van egy német vizslánk és mivel nagytestű, izmos kutya és igencsak élénk természetes van, gyakran félnek tőle az idegenek. Pedig sosem bántott még senkit. :)
2013. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
természete*
2013. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezen mi a kérdés? Már magad is megválaszoltad.
2013. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A staffomnak csak az az egy szerencséje, hogy fülig ér a mosolya, úgyhogy a legtöbben nem tojnak be tőle azonnal, ha szanaszét dobálva a lábait elindul feléjük. Amikor leállítom és visszahívom, akkor annál inkább, azt hiszik, azért csinálom, mert agresszív :D
2013. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Valletta ***** válasza:
78%
Szinte az összes kutya ilyen. Az emberek nem értik a kutyák kommunikációját, nem tudnak különbséget tenni érdeklődés, játékra hívás, vagy támadást előrejelző viselkedés között, sokszor még akkor sem, ha nekik is van kutyájuk. Épp ezért a legtöbb kutyatámadásért az áldozat felelős. Egy mozdulatlanul álló, földre néző embert nem gyakran támad meg kutya, még akkor sem, ha már messziről rohan felé, míg egy ismerkedni akaró kutyától bepánikoló, elfutó vagy épp valamit hirtelen felkapó, kutyát fenyegető embert annál inkább.
2013. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

A legtöbb kutyatartó nem fél a többi kutyától, de aki nem tart kutyát annak szíve joga összetojnia magát, ha felé rohan egy kutya.

Édesanyám is tart a nagytestű kutyáktól, pedig nekünk is van kutyánk.


Ez a véleményem, amúgy a kérdésnek én sem értem a lényegét.

2013. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kérdésed első és utolsó részére jó példa például a Bernáthegyi, Újfullandi, Leonbergi.
2013. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én értem a kérdés lényegét és valletta eszméletlen jó választ adott.


újabban az a szokásom hogy amikor ketten megyünk a párommal és én viszem a szemetet kidobni az út másik oldalára -ugye kutya a párommmal- mindig megfigyelem őket. nos tudni kell hogy a kutya a párom kezében, kihúzza magát nagyon, értelemszerűen az izmai is befeszülnek. nem megy szépen, húz, pattanásig feszül a póráz, izgatott. nos ilyenkor boldog boldogtalan szó szerint menekül is tőlük. és én meg is értem őket valahol, mert borzasztóan megtévesztő ez a kép. valóban nem hozzáértő számára ez totál úgy tűnhet hogy a kutya alig várja (főleg ha ugye "olyan" fajta- hogy valamelyik embert bezabálhassa és csak a párom visszatartó erején múlik hogy ez nem történik meg.


esetemben a kutya viszont szépen jön mellettem, a póráz lazán fityeg, nem feszült a kutya, nem izgatott, az izmai ernyedtek -tehát kevésbé ijesztő egy leheletnyivel- és így teljesen másképp is kezelnek minket. ha valaki megijed az már tényleg a fajtához vagy egyáltalán a nagy kutyához kötődik. de ez nagyon ritka.


tehát az emberek sajnos megijednek egy izgatott kutyától. minél izgatottabb annál jobban. hiába szalad boldogan a kutya. ők csak annyit látnak hogy rohan feléjük az a "nagy dög" -főleg ha senki nem kérte- nyilván izmok feszülnek, ráadásul ha a pofi lifeg közben és emiatt előtűnnek a fogak, maga a horror sokak számára.

éppen ezért kell a kutyának megtanítani hogy lehetőleg kérés nélkül senkihez ne menjen (mellesleg ez alapvető etikett, tehát a kutyának alapjáraton legyen mindenki semleges), illetve ha hívják akkor elsőre csak nyugodt, lassú, laza léptekkel közelítsen máskülönben megijeszti az embert.

ha ezt a két fontos dolgot tudja a kutya akkor nagyon minimálisra csökken azok száma akik félnek tőle.


mi rendszeresen kijárunk vele a partra, szokott rohangálni, ugatni is, morgolódni is, viszont kérés nélkül senkit az ég világon nem zavar, szinte rájuk sem néz, alapvetően semleges az irányukba. legyen az az ember mellettünk vagy 5 méterre vagy akármennyire. senki nem fél tőle, pedig volt hogy azt hittem mindenki azonnal begyűjti majd a gyerekét és mégsem. sőt, így sokkal többen nyitottabbak lesznek a kutya iránt mivel hogy az nem rohanja le őket. ez kb. olyan mintha félnél az egerektől és azt a kezedbe nyomják holott nem kérted. tuti hogy sikító frászt kapsz. de ha ott van tőled tisztes távolságban ráadásul úgy hogy nem törődik veled akkor van lehetőséged megismerkedni vele, megfigyelni, mígnem rá nem jössz hogy nincs is semmi félnivalód és máris más szemmel nézel az állatra.

2013. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem igenis vannak kutyák akik tudnának bántani. A probléma inkább az emberekkel van, akik a legegyszerűbb jeleket sem tudják értelmezni. Lásd, a teljesen ártalmatlan kutyáktól is rettegnek. De ami a legmeglepőbb, amit szokszor tapasztaltam, hogy az őrjöngő, vérben forgó szemű, kerítést döngető, teljesen egyértelműen agresszív kutyához odamennek, feléhajolnak, és elkezdenek neki gügyögni, hogy jaj de cuki, gyerekek felnőttek egyaránt... Én ezt nem értem, nekem mindig egyértelműek voltak a kutyák alapvető kommunikációs jelei.
2013. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Valletta ***** válasza:
A legtöbb kapunál őrjöngő kutya is csak játssza az eszét. Ez is csak egy fizikai korlát, ami nagy pofát csinál a kutyának, valahogy úgy, mint a feszes póráz. Ha kinyílik a kapu, máris hátrálnak, majd előbb-utóbb az ugatás is abbamarad. Az enyém is megtanult őrjöngeni a kapunál, de legyen akármilyen izgatott, ha egy jöttment idegen kinyitná, elcsendesülne, majd odasomfordálna hozzá egy simiért. Persze vannak komoly házőrzők is, de a túlnyomó többség egy-egy bátortalan csípésnél többet nem vinne be.
2013. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!