Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya lenne jó...

Melyik fajta kutya lenne jó nekünk?

Figyelt kérdés
Kertes ház, nagy udvar, kicsi gyerek (4 éves), sokat vagyunk otthon. Olyan kutyát szeretnénk, ami gyerek és család szerető, egyáltalán nem agresszív, viszont a méretével, kinézetével mégis azt sugallja egy idegennek, hogy nem kéne átlépni a kaput. Bernire gondoltam, de most azt olvastam, hogy elég beteges fajta. Egy ismerős ajánlotta a malamutot, de ezt a fajtát egyáltalán nem ismerem. Az én kedvenceim egyébként a retrieverek, de nekik még a kinézete is kedves :) légyszi segítsetek :)
2013. júl. 30. 21:39
1 2
 1/19 anonim válasza:
46%
Német juhász?
2013. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig nektek egy Labrador lenne tökéletes! :)
2013. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a golden vagy a szamojéd lenne jó választás.


Amúgy nem kell mindent elhinni a kutyabetegségekről. Nekünk is mopszunk van elvileg beteges és lusta, de a miénknek semmi baja és szinte hiperaktív. :)

2013. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az agresszió soha nem fajtajelleg, hanem egy viselkedés, ami bármilyen kutyánál kialakulhat a nem megfelelő nevelés következtében, arról tehát nektek kell gondoskodnotok, hogy a kutyának eszébe se jusson agresszívan fellépni bármelyikőtökkel szemben. Vannak persze fajták, amik erre kevésbé hajlamosak, de bármelyiket félre lehet nevelni csupa szeretetből is annyira, hogy veszélyes legyen.


És egyet tisztázzunk azért, mielőtt belemerülünk a fajtákba: sétáltatva lenne az a kutya, meg lehetne bent veletek a lakásban, vagy csak a kertben lenne? Merthogy egy igazán családbarát kutyának egész nap elzárva lenni a családtól borzalom, nem véletlenül szereti az embereket, igénye is van a velük való együttélésre - kölyökkorban extrém módon, de később is kell neki a család közelsége a boldog élethez.

Séta nélkül meg minden kutya halálra unja magát.

2013. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztor,bernáthegyi,leonbergi,újfunlandi,golden retriever,Bobtail.Mindegyiket érdemes normális tenyésztőtől venni,és akkor nem lesz beteges.Az utolsó "ha szeretitek fésülgetni" kimondottan gyerekbarát,Angliában óvodákban alkalmazzák,viszont elég nagy.
2013. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A német juhásszal sajnos rossz tapasztalatom van, úgyhogy azt semmiképp.

Bejöhetne a házba is, és sétáltatva is lenne. Erdő, mező, patak a kert végében kezdődik :)

2013. júl. 30. 21:59
 7/19 anonim ***** válasza:
Ír farkaskutya.
2013. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Megnézted azokat a fajtákat, amit eddig ajánlottak? Melyik tetszik?
2013. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha elég tökösek vagytok, akkor argentin dog, vagy pitbull, azok elég rémisztőek, viszont tündériek a gyerekekkel, és a magas fáűjdalomküszöbük miatt nyúzhatóak :))
2013. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Imola Ágnes ***** válasza:
Én komondort ajánlanám.... az nagyon szereti a családot, és védi is az udvart. Szerintem a berni pásztort ha tenyésztőtöl veszed, akkor szűrve lesz a gyakori betegségektől... vagy a legegyszerűbb megoldás: fogadj örökbe - sok örökbefogadási hhirdetésnél írják hogy tökéletes családi kutya. Én biztosan örökbefogadnék a helyedben:)
2013. júl. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!