Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya lenne jó...

Melyik fajta kutya lenne jó nekünk?

Figyelt kérdés
Kertes ház, nagy udvar, kicsi gyerek (4 éves), sokat vagyunk otthon. Olyan kutyát szeretnénk, ami gyerek és család szerető, egyáltalán nem agresszív, viszont a méretével, kinézetével mégis azt sugallja egy idegennek, hogy nem kéne átlépni a kaput. Bernire gondoltam, de most azt olvastam, hogy elég beteges fajta. Egy ismerős ajánlotta a malamutot, de ezt a fajtát egyáltalán nem ismerem. Az én kedvenceim egyébként a retrieverek, de nekik még a kinézete is kedves :) légyszi segítsetek :)
2013. júl. 30. 21:39
1 2
 11/19 anonim válasza:
Mindenképp skót juhász, imádja a gyerekeket, nagyon barátságos, egy baja, hogy a betörőket is inkább szeretgeti mint rájuk támad :) Nekünk nagyon bejött
2013. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akik versenyben vannak: berni pásztor, skót juhász és továbbra is a retrieverek, főleg a labi.

Ami még eszembe jutott: bordeaux-i dog esetleg?

A komondor nekem olyan ijesztő, nehéz elhinni hogy nem esz meg :)

2013. júl. 31. 21:43
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a berni, a collie és a labi se ijesztő, utóbbi kettő már csak a kis méretük miatt sem. Nehéz róluk elhinni, hogy megennének. De hidd el, hogy elég az, ha ugat. Ha nálad van egy ugatós kutya, 3 házzal odébb meg nincs, akkor inkább oda fognak betörni.
2013. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ha valaki tényleg be akar menni valahová, azt egy kaukázusi se fogja visszatartani. De remélhetőleg a betörők többsége nem ismeri a kutyafajtákat :)

Igen, a labi kisebb mint a másik kettő. Lehet két kutyánk lesz? :)

2013. aug. 1. 06:34
 15/19 anonim ***** válasza:
hovawart! :) remek házőrző és imádja a gyerekeket, tapasztalatból tudom. :)
2013. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A howavart se fogja érdekelni. Már megmondta, hogy mik a szóbajöhető fajták és azok teljesen átlagos kinézetű, gyakori kutyafajták. Meg azért a hovi mégiscsak munkakutya, azzal sok dolguk lenne.
2013. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, hogy helyettem válaszolsz, de semmi gond :)

Nem ismerem a hovawartot, de utánanézek.

Egy ismerős ma a malamutot ajánlotta ismételten, de ahogy utánaolvastam, a természete talán nem nekünk való.

Az ír farkas is tetszik, de az annyira ritka, hogy csak horribilis áron lehetne hozzájutni, szerintem.

Nemsokára lesz a környékünkön kutyakiállítás, majd körülnézek ott is.

2013. aug. 1. 21:43
 18/19 anonim válasza:

[link]

Csak nézz rá!

2013. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nagyon édes :)
2013. aug. 4. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!