Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Emi13 kérdése:

Milyen kutyafajtát ajánlanátok első kutyának? 14/L

Figyelt kérdés
Ezek lennének a főbb elvárásaim:közepes-kicsi testalkat,bújósabb,család centrikus,könnyen kezelhető,rövid szőrű,tanítható(az általános trükkökre:ül,fekszik,pacsi,stb.)elegendő naponta este 30 perc-1 óra séta,(persze egy nap többet is foglalkoznék,játszanék vele)Tudom,hogy kicsit sok elvárásom van,nem muszáj mindegyiknek megfelelnie :D Ja és kertben tartanám,nem a házban. :)
2013. júl. 31. 20:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Menhelyről vigyél! Nagyon helyesek, aranyosak vannak minden helyen. Járok dolgozni menhelyre, itt a városomban most elég sok kis drótos szőrű szívós kutya van, ők neked is megfelelnének. Valami kis nyugodt, az se baj ha nem kölyök, mert az már nem tesz tönkre semmit. Valami kis fiatal kutya is megfelelne. Valahogy el kellene hogy menj egy közelben lévőre!
2013. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

A megkötés pedig a "legjobb". Csak annyit mondok, mindegy, mit mutat: nektek milyen érzés lenne kikötve élni? Nyilván vidámnak látszik, ha valaki odajön hozzá, mert akkor éppen van elfoglaltsága. De amúgy így nem élhet teljes, boldog életet.

Nem baj, ha messze laksz a menhelytől, nézegetheted menhelyek honlapját az interneten, és ha igazán megfelelőt találsz, a szállítást biztos meglehet oldani valahogy :)

2013. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nekem az első kutyám egy szamojéd volt 14 évesen.:)
2013. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Na a megkötést én sem preferálom...

Minek a kutya, ha láncon van? Láncra verve tuti nem teljes értékű családtag/falkatag (ahogy tetszik), és még a házat sem tudja őrizni láncról.

Akiket eddig láttam kutyákat láncra verve, egyik sem a jó modoráról volt híres, ugráltak, karmoltak, odakaptak, ugattak, kiszámíthatatlanok voltak. Kiskoromban egy láncon tartott kutya meg is harapott rendesen.

Ha Te is láncon akarod tartani, mint a nagyszüleid, akkor semmilyen kutyát nem ajánlok, még napi 2x-i sétával sem. Vagy a kerítést kell megcsinálni, vagy a virágokat bekeríteni, de persze, legegyszerűbb megoldás a szerencsétlen kutyát megkötni, jobb esetben néha jut neki árnyékos hely...

Ilyen melegben tényleg nagyszerű élete lehet, nem számít, hogy rövid szőrű. Az én 2 rövid szőrűm is bent hasal a garázsban napközben.

2013. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el egy menhelyre, gyepmesteri telepre a szüleiddel és nézzetek szét.

Ha mindenkèppen fajtatisztát szeretnél, akkor nekem az uszkár jutott eszembe először. Játékosak, tanulékonyak, családcentrikusak, nem hullik a szőrük, szép a megjelenésük, ideálisak első kutyának.

A láncon tartott kutyák pedig sosem boldogak. Egyik rokonom kutyàja láncon van a tűző napon, a kert végében. Egy igazi angyal a kutya, de borzasztó nagy a mozgásigénye és egyáltalán nem foglalkoznak vele.:( Néha én viszem el sètálni. Még a nagyszüleim is sokszor mondják, hogy sokkal jobb lenne neki ha nem élne, vagy elszökne. Nagyon utálatos, mert nincs megnevelve de én nem tudok rá haragudni. Ès amikor meglát folyton csóválja a farkát, boldognak tűnik. Pedig ilyen körülmények közt lehetetlen hogy boldog legyen....elnézést az offért.

2013. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Közép uszkár, szerintem zseniális fajta.
2013. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Valaki írta Labradort is,mik voltak a tapasztalataid vele?
2013. aug. 1. 16:34
 28/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a keverék kutyákat is jól meg lehet tanítani trükkökre stb ?
2013. aug. 2. 15:27
 29/33 anonim ***** válasza:
A keverék kutyák általában sokkal fogékonyabbak a fajtatisztáknál, okosabbak, könnyebben taníthatók - de ez csak a nagytöbbségre vonatkozik, nem szentírás.
2013. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Ú,az jó :) köszönöm mindenkinek a válaszát :)és keverékek közül van olyan amelyik jobb,mármint úgy gondolom,hogy mondjuk a labrador keverék vagy egy bizonyos fajta keveréke
2013. aug. 3. 12:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!