Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiába hergelem a kutyám akkor...

Hiába hergelem a kutyám akkor se harap nagyot a bicaj gumiba és a rongyba se, mivel tudnám normálisan felhergelni?

Figyelt kérdés
Staffordshire 1éves
2013. júl. 31. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

És miért szeretnéd,hogy harapjon bele a gumiba vagy rongyba?Attól nem lesz semmivel keményebb.

Vidd el egy kutyasuliba és szakemberrel dolgozva alakítsátok ki a stabil fogáskészséget a kutyádban.

2013. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de buta vagy! Nagyon felelőtlen is egyben. Hergeld csak míg neked támad. Nem minden stafford alkalmas gumizásra. Iskolába vidd el, ott szakember fogja benne felkelteni az érzékeit, és normálisan biztonságosan fog viselkedni, netán őrző védőzni is.
2013. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
68%
Szerintem ne akard felhergelni, egyrészt utána nehéz lesz leszoktatni, másrészt fájdalmas lesz nektek is/idegeneknek is:D
2013. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A fogáskészség nem hergelésre működik. Az vele születik a kutyával a zsákmányszerző ösztönnel együtt. Vagyis, el akar kapni mindent, ami mozog és nem is akarja elereszteni.Az utóbbit lehet irányítani az ereszd vezényszóval.
2013. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
a normális válaszoloknak. a lógatásra szeretném rászoktatni és ezt a hergelést egy tenyésztő ajánlotta
2013. júl. 31. 22:42
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Miért is lennék én bunkó?

Mert leírtam az alapját annak, miért képes megfogni, vagy nem az előtte mozgatott tárgyat egy kutya? Nem hergelésből fog erőset és tartósat a kutya. Zsákmányszerző ösztönnek hívják. Van, amelyik úgy születik, hogy minden tanítás nélkül képes rá. És van, amelyiket HOZZÁÉRTŐ emberek meg tudják tanítani.

Ennyi ismerettel neked nem fog sikerülni.

A lógatás alapja pedig az erős, kitartó fogás.

2013. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

nekünk pitünk van, de észrevettem egy nagyon érdekes dolgot pl. rongyozásnál. ha "béna" erőtlen a gazdi akkor nem visz bele egyáltalán erőt sem, meg semmi különöset. pl. velem kicsit huzigálja de semmi eksztra. ha a párom anyja akar vele így játszani akkor meg pláne nem csinál semmit, csak úgy ímmel-ámmal. tök olyan mintha egy csepp ereje sem lenne, és azt se tudná mit kell csinálni. holott nagyon is tudja. szerintem ezt nem csak a kutyának hanem a gazdinak is "meg kell tanulni". hogy legyen benne lendület, tudom is én. a párommal eszméletlen szuper a kutya, öröm nézni őket. és bizony jócskán van különbség aközött ahogy párom csinálja vele vagy bárki más a családban. a nagybátyjának állandóan elengedi, persze azt még én is látom hogy ő nagyon bénán csinálja. velünk nőkkel meg tisztára gyengéden játsza, ugyhogy velünk meg azért nem jó.


én azt javaslom hogy egy szakértő segítségét kérd az ügyben mindenképp, mert hozzáértés nélkül könnyen sérülést is okozhatsz a kutyának. nem mindegy ám az sem hogy hogy fogod és használod az eszközt. lehetséges azért is engedi el mert elbénázod, vagy egyszerűen szerencsétlen nem érti hogy mit akarsz tőle. őszinte leszek. nem tudom.

2013. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös bocs nem rád értettem, a 4- nek irtam!


rongy a hátso fogaiból kicsùszik az első kettőhöz, nem tudom mért nem tud szoritani. ez a fogd meg ösztön már megvan neki tanıtva

2013. aug. 1. 06:46
 9/17 Imola Ágnes ***** válasza:
72%
Én is elvinném a helyedben szakemberhez. Ha hibásan tanítod meg neki a fogást, akkor megszokja, nehéz helyrehozni. Alapengedelmesség megvan? Anélkül normális kiképző nem tanít örző-védőt...
2013. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pontosan az az alapja a megfelelő fogásnak, hogy a kutya teljes fogsorral fogjon és azt meg is tartsa. Ha foghegyre fog a kutyád, jó segéd meg tudja tanítani neki helyes fogást. Van kutya, amelyik elsőre "telepofásat" fog. És van, amelyiket rá kell vezetni. Ehhez kell segéd, aki fokról-fokra felépíti a megfelelő fogást.
2013. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!