Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tud a 6 hónapos rotim...

Miért tud a 6 hónapos rotim városban normálisan viselkedni?

Figyelt kérdés
vidéki vagyok és itthon meg örül a kutya megy az autókra és a biciklisekre is , de ha beviszem a városba mint a kis bárány , ott nagyon engedelmesen viselkedik és szépen is jön pórázon igaz még az elején megy a kocsikra embert megugat, de tiltom (megfeszítem a pórázt felhúzóm és "nem") és hallgat rám, maximum csak a kutyák érdeklik feléjük húz de nem támadja őket csak ismerkedne , viszont a többi kutya támadja őt.
2013. júl. 13. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a városban lényeges több az inger mint vidéken és a kutyát minden új dolog érdekli ezért el van foglalva a terep megfigyelésével.
2013. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert a város új környezet, lekötik az új ingerek, szagok. Az enyém is ilyen.

Csak egy tipp: ha tiltod bármiről is, a pórázfeszítés nem a legjobb módszer, hiszen azzal ponthogy "gázt" adsz neki.


A többi kutya miért támadja őt? Erre nagyon vigyázz, mert az én kutyám azóta támadja a kutyákat, mióta az iskolán egy másik roti vagy 3szor nekiment. Azóta küzdünk ezerrel, hogy újra "normális" legyen...

2013. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy miért támadják őt , de szinte mind1ik pedig szegényem csak ismerkedni akar :) azt hogy elhúzóm a pórázt egy Cesar videóban láttam . és azt mondta hogy ha vissza tartom hátra húzóm a pórázt azzal adok gázt de ha felfelé húzóm azzal tiltom , akkor most ez nem igaz ?
2013. júl. 13. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:

valószínű azért támadják mert túl domináns -magad írtad hogy húz téged a kutyák felé, EZ NEM JÓ!- esetleg még illetlen is ebből kifolyólag. meg kell tanulnia a kutyákkal hogyan kell megfelelően bánni/viselkedni ami kutyatársaság nélkül bizony nem egy egyszerű feladat.


a másik. szerintem érdemesebb egy határozottat oldalra rántani tiltáskor. valóban hátrafele nem szabad húzni mert azzal "gázt" adsz.


kedves 70%os! velünk is megesett egy kellemetlen incidens. kb. 6 hónapos volt és egy kellemetlen találka után kijött belőle az antiszoc. no én akkor azonnal kő keményen tiltottam az első adandó alkalommal amint észrevettem hogy valami nem oké. és egyértelműen az értésére adtam hogy ez nem elfogadott viselkedés. egyből letett a h.lye viselkedéséről. sem előtte -evidens- sem utánna nem volt többet ilyen megmozdulása, pedig találkozunk kutyákkal bőven. sőt igen kellemetlen egyénekkel is. mégsincs gond.

ha rendben vannak a szerepek illetve a kutya számára érthetően és egyértelműen tiltasz akkor kizárt hogy gond legyen. sajnos ott valamit te nem csinálsz jól.

2013. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de hát egy kölyök kutya dominál ? :O :) mert engedtem már össze kutyákkal és csak ismerkedett velük
2013. júl. 13. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:
igen ha hátra húzód a pórázt azzal csak hergeled de ha felfelé húzód azzal blokkolod a kutyát. igen mivel városban rengeteg inger van így másra koncentrál. jó lenne ha össze tudnád engedni a kutyád egy csapat szocializált kutyával
2013. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és hol találok szocializált kutyákat ? kutyasuliban segítenek nekem, összeengedhetem velük , mert más ha pórázon van és ha nincs
2013. júl. 13. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:

namármost. mivel a kutya húz illetve megítélése szerint veszélyes dolgokra "támad" (autók, biciglisek) így mindenképpen ő a domináns fél. ahogyan mi sem jelzi ezt jobban minthogy ő maga húz oda más kutyákhoz, tehát ő dönti el mi legyen ő a vezető, ő irányítja a történéseket.


nekem mindenképpen az a véleményem hogy ezért is teszik helyre őt a kutyák. ugyanis -tény ez nem teljesen megalapozott gyanú hiszen nem vagyok ott- ha a kutya húz egy másik kutyához, feltételezem hogy ezt igen nagy vehemenciával teszi és ilyenkor nem teszi meg az alapvető etikettet miszerint mindkét kutya meg kell hogy szimatolja a másikat mielőtt bármi egyébre sor kerülne. feltételezem ő ezt nem hagyja és így szeretne rárongyolni a másikra, játszani anélkül hogy "bemutatkozott" volna. ez is domináns viselkedés amit egyes kutyák nem szívlelnek és így "támadásba" lendülnek, illetve a másik réteg pedig nagyon megijedhet ettől és ebből is probléma adódhat.


én két dolgot javaslok.


az egyik hogy mielőbb rendezd a viszonyodat a kutyussal mert bizony ennek sajnos nem lesz jó vége -bár feltételezem épp ezen dolgozol-. tehát nincsen hangoskodás, nem huzigáljuk a gazdit, nem a kutyus dönti el mit csinálhat, hova mehet milyen kutyákkal barátkozhat. illetve ami nagyon fontos hogy ezáltal tudod maximális kontroll alatt tartani a kutyád viselkedését is kutyatársaságban ha esetleg nem megfelelően viselkedne.


én amondó vagyok hogy kutyatársaságnak a már idősebb tapasztaltabb nyugis, megfelelő idegrendszerű (tehát nem félős, nem antiszoc stb stb) kutyák a legjobbak mert nekik megvan a kellő türelmük egy ilyen kutyához, emellett te is könnyebben tudod kontrolálni a kutyádat ha esetleg nem megfelelően viselkedik. illetve a kutyák testbeszédét nem árt a lehető legjobban ismerni mert van az úgy hogy nem is a tied a hibás hanem esetleg a másik és ezt nem árt időben észrevenni és szintén kontrol alatt tartani.


a kutyasulik szintén jó lehetőséget biztosítanak az ilyesmire amellett hogy megtanulod te is megfelelően kezelni a kutyádat. én olyan sulit javaslok ahol a gazda kutya közti kapcsolatra nagy hangsúlyt fektetnek. (konkrétan tükörsuli, cerberos)

2013. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem , már írtam hogy engedtem össze kutyával , és egyáltalán nem rondított rá , kicsit tartott is tőle de szimatolták egymás nyaldosták 10 percig nem is volt játék. de az tény hogy valami lehet mert szinte mindegyik kutya megugatja. de én még mindig azt mondom hogy szimplán ismerkedni akar. meg nem is tartom a kutyát dominánsnak csak szeleburdinak és kölyöknek. pl simán átadja nekem az ételt ha én azt mondom igaz ha nagyon erőszakosan ellököném akkor egyet morrantana de ennyi. igaz még nem mindig fogad szót sem tehát ha hívom van mikor nem jőn de dolgozok rajta :D
2013. júl. 14. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!