Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer vagy a németjuhász...

A boxer vagy a németjuhász lenne jobb választás? Esetleg valami más ötlet?

Figyelt kérdés
Már olvashattátok nem egy kérdésemet.El vagyok bizonytalanodva a kutya választás terén.A két fő jelöltem a boxer és a németjuhász.Kertes házban lakok.Van közel erdő,mező.Kezdő kutyás vagyok,kis tapasztalattal rendelkezem.Szeretem a mozgást,futkározást,labdázást,sétálást,emelett a melegben való punnyadást.Kutyasuli és kutyaovi a városban nincs,de viszont,unokatestvérem nagy kutyás.Mindene a kutyák,nagyon ért hozzájuk.Huskyaival szép helyezeteket érnek el országos versenyeken.Nem lenne a kutya sokat egyedül itthon,csak 6-8 órát.A napi 2 óra játék,tanulás és emelett 1-2 óra séta reggel este is meglenne.Barátoméknak vannak kutyák,tudnának játszani :).Ha valami kell még írjátok meg nyugodtan!Normális válaszokat!

2013. aug. 1. 12:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor minden képp Boxer lesz!
2013. aug. 1. 14:13
 12/22 anonim ***** válasza:

Miért lenne jó francia bulldog első kutyának? Ezt most honnan szedted?


És miért lenne jobb a boxer, mint a német juhász?

2013. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam.
2013. aug. 1. 14:17
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiket választod, nem kemény kéz kell a nevelésükhöz, hanem kitartás, határozottság.

A boxerről tudni kell, a melegben kímélni kell a rövid orra miatt. Télen igen ajánlatos melegben tartani a rövid szőre miatt. A német juhászt meg igen alaposan fésülgetni kell a szőre miatt.Azt gondolom, csakis neked kell eldöntened, melyik fajta felé húz a szíved.

2013. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszi!Tudom,hogy kíméllni kell ilyen hőségben.Én igazábol a boxereket szeretem jobban.Csak sok helyon olvasom,hogy nem jó első kutya.Ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.
2013. aug. 1. 15:08
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Boxer.Nekem egyszer majdnem leherapta a fülemet egy németjuhász.Mondjuk az a németjuhász egész életében láncon volt,és már idős is volt.Egy seprűt vittem a kezemben,valószínűleg azt hitte,hogy meg fogom ütni,pedig nem akartam.
2013. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amúgy nekünk beagle-ünk van,kicsit önfejű és öntörvényű.Jól kijön más kutyákkal,gyerekekhez tökéletes,nagyon türelmes,és nem is harap!
2013. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"első kutyának"általában mindegyik fajtánál vannak a gazdának gondjai. :))

Vannak emberek, akik különösebb felkészülés nélkül megérzik, hogyan kell a kutyával bánni. Aki pedig bizonytalan, annak igazán van segítség ma már.

2013. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nagyon mozgékonyak a beagle-ök vadászkutya,tehát szeret sétálni,főleg erdőn,mezőn.Imád futni,mozogni,és a miénk jól bírja az egyedüllétet,csak néha kiborítja a kukát.Ha elmentek otthonról a kertbe legyen.Szokott néha ásni a kertben.Könnyen tanul szerintem.
2013. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha már sajnos vagy nem sajnos de túl leszel az első kutyádon... úgy is rá fogsz jönni, hogy egy csomó dolgot eltoltál. :D De ez szinte mindenkinél így van.

Ezt az első kutyás dolgot azért mondják nagyon, mert ha nem készülsz fel eléggé, tényleg nem mindegy, hogy mennyire makacs a leendő kutyus. De ez nem csak fajtától, hanem személyiségtől is függ ám. :)

Jó példányt találni pedig egyik fajtából sem egyszerű, mert minden ember más, másak az igényeink, így más igényű és viselkedésű kutya illik hozzánk. Max abból a fajtából nehezebb a megfelelőt megtalálni, amelyik tényleg ritka.


Sok sikert!:)

2013. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!