Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S . Gazdik! Hogyan...

S. O. S . Gazdik! Hogyan tanítottátok meg a kutyátokat hogy ne húzzon pórázon? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon húz de nem tudom melyik módszert használjam:


1: Ha elkezd húzni az ellenkező irányba fordulok vele.


2: Ha elkezd húzni megállok, újraindulok, megint húz megállok.



2013. aug. 1. 15:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Az én kutyám 35 centi, de egy 40-45 kilós tömör vasat simán elhúzott, csak mert jönni akart utánam, miközben mi pakoltunk. Szóval hidd el, megértelek. :D

Igen, megtanulta a kutyám, már csak nagyon ritkán húz kicsit. Mondjuk akkor, ha tüzel a környéken egy szuka (mivel enyém fiú) és rákap a szagra.


Amikor csak kicsit húzott, akkor megálltam vele, megvártam míg lenyugszik (ha nem nyugodott le, hátra "rántottam" óvatosan), majd azt is megvártam, míg leül.

Nos ha ettől jobban begerjedt valamiért (tüzelő kutya, vad kutya stb), akkor csináltam a hátra arcot.

2013. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A pórázfegyelem hatásos szerintem, nálunk működött.


Egyébként nem akkor kell vele megfordulni, mikor elkezd húzni, hanem akkor mikor megelőz. Nem kell megvárni, hogy húzzon!

2013. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem a visszafordulásos módszer jött be.
2013. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor itt mindenkinek más alkalmazás jött be? Eddig úgy áll hogy a visszafordulásost alkalmazom, de lehet hogy a megállós is bejön. Vasárnap viszem sétálni addig kigondolom.


Ja, és ha mindkettőt alkalmazom nem zavarodhat össze a kutya?

2013. aug. 1. 16:52
 15/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Amint írtam, én a húzás mértékétől függően használtam mind a kettőt, az én kutyám nem zavarodott össze. :)

2013. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Apróbb de erőteljes rántással a bal lábamhoz rántottam.Utána meg lazítottam a pórázon.
2013. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ellenkező irányba elindulós módszert használtam. Annyira rühellte, hogy nem haladunk, hogy nagyon hamar megtanulta. (Kistestű és kölyök nagytestű kutyánál is bevált.)

Próbáltam a megállok-és-megvárom-hogy-rámfigyelj módszert is, de nem vált be, tök jól elszimatolgatott a póráz végén félórákat is... :P

2013. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!