Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Ma éjjel valamikor a szomszéd 3 macskája bemászott a kertembe és szerintem halászni akartak a kerti tóból. Van két kutyám (egy németjuhászom és egy dobermannom) és ők elkapták és széttépték őket.

A szomszéd perzsamacskákat tenyészt és ez a 3 valahogy kiszökött tőle. Most be akar engem perelni és ki akarja fizettetni a macskái árát velem. Én nem vagyok hajlandó fizetni neki semmit, mivel ő a hibás, nem én.



2012. dec. 23. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
A te területeden voltak a kutyák, a macskák jöttek át, így semmi joga nincsen a szomszédnak beperelni, vagy egyáltalán téged okolni a történtek miatt. Szóval nincsen semmi félnivalód, viszont a kutyákra nagyon figyelj oda, mert megmérgezheti őket a bosszúszomjas szomszéd.
2012. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ő a hibás. A macskák mentek át hozzád, nem pedig fordítva. Bezzeg a macskások, ha a macskája elkapja a madarakat, az természetes vadászösztön. Nekem is van macskám, de nem mennek a szomszédba, enyém a felelősség értük.
2012. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
a törvény nem tudom mit mond ki, de ha azt nem nézzük szerintem neked van igazad ha egy macska olyan b@lfasz hogy bemegy egy kutyás kertbe magára vessen, ha a szomszédod meg tenyészti őket rá biztos szigorúbb szabályok vonatkoznak úgyhogy szerintem nem elfogadható hogy megszöknek a macskái, ha te úgy látod hogy rosszul bánik a macskákkal az állatvédőknek is lehet szólni azok meg se perc alatt elkobozzák az összes macskát tőle
2012. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Kíváncsi vagyok milyen válaszokat kapná, ha a macskák kategóriában tennéd fel ugyan ezt a kérdést. :)


Én elfogulatlan vagyok, mert kutyám is, macskám is van és egyformán imádom őket. Szerintem alapvetően neked van igazad, de a szomszédot is megértem, biztos nagyon sokkolta a dolog. Csak gondold bele magad kicsit az ő helyzetébe. Ha az én cicáimat tépné szét valakinek a kutyája, és is dühös lennék. Jó lenne, ha megpróbálnád úgy nevelni a kutyáidat, hogy ne bántsák a macskákat. Lehet hogy a mostaniaknál már késő, de ha a jövőben lesz új kutyád, figyelj erre. Már csak azért is, mert sétáltatásnál is veszélyes lehet ha elkezdenek "macskászni".

2012. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Látszolag nem te vagy a hibás, ez egy sajnálatos baleset.

De ha beperel (és mivel neki anyagi kára származik belöle, tehát lehet tényleg megteszi) akkor majd a biroság megmondja, hogy ki volt a hibás, ami simán lehet, ugy hozza, ki, hogy te.

2012. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom a macskákat. Ha látom, hogy bejönnek, akkor megmentem őket.

De nem fogom a kutyákat arra tanítani, hogy ne bántsák a macskákat, mert ha ezt tenném, akkor kihalásznák az összes koit és aranyhalat a kerti tóból.

2012. dec. 23. 12:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is ettől félek.
2012. dec. 23. 12:19
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Másrészt, ha hivatalos tenyésztő, nem hiszem, hogy olyan helyen tenyésztene, ahol a szomszédban kutyák vannak. Biztos vannak előírások. Így nagyon nem ugrálhat.
2012. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Semmiképpen nem vagy hibás! Mert a Te területeden történt a dolog.

A kutyásokra már ezer idióta szabályt kitaláltak, a macskák meg szabadon garázdálkodnak, szaporodnak, telewc-zik mások kertjét. NEM UTÁLOM ŐKET!! Nálunk a szomszédnak van 3 macskája, a kertünkbe járnak wczni, a kutyám meg egy időben ette a terméket, amiről azonnal leszoktattam :D

De a macskát nem lehet bezárni a lakásba, kell neki a felfedezés a szabadban. Na ezért nem lesz nekem macskám soha. Csak lakásban nem lenne szívem tartani, kertbe kiengedve meg elkaphatja kutya, megmérgezhetik, elüthetik kocsival, stb.

Az, hogy a kutya a SAJÁT kertjében hajtja a macskákat, nem akkora hiba...és nem is jelenti azt, hogy az utcán is utánuk rohan.

Argos kutyám az utcán ha lát egyet, kihúzza magát, peckesen üget esetleg, ha nem tiltom le. Persze, rá is tudnám küldeni...de ez undorító dolog lenne. Oké, varjakra-galambokra küldöm, hogy kifussa magát, de azoknak nem esik baja :D

A kertben idegen macskákat megkerget, a szomszéd 3 macskáját alaphangon eltűri, sőt a legfiatalabb néha dörgölőzik hozzá :D Argos meg nyalogatja és ha kint vagyok, sokszor kifekszik neki hanyatt, és játszani hívja :D

De ha olyanja van, ezt a cicát is megkergeti, de nem bántaná :)

2012. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó!

Lehet macskát kulturáltan is tartani, de 99 százalékban nem úgy tartják, és fel vannak háborodva, ha valaki szól nekik, ez megy a macskás oldalon. Tele van mérgezéses esetekkel, elkapta a kutya, és orvosra nincs pénzük stb

Pl. lehet venni almot a macskának és rászoktatni, hogy oda menjen, van macskabiztos kerítés, persze sehol nem látni, ezzel jönnek, ami igaz is, de azért mert másnak nincs, neki még lehetne. Ezeket az embereket nagyon nem sajnálom! De úgyis szül a macska minden évben, nekik fogyóeszköz.

Nekem is vannak macskáim, és másoknak is, akik képesek normálisan tartani.

Kicsit eltértem a kérdéstől, mert ott elvileg bent laknak.

2012. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!