Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hisz a kutya falka-ösztöne...

Nem hisz a kutya falka-ösztöneiben. Igaza van?

Figyelt kérdés
A szóban forgó családtag azt kifogásolja a nevelésemben, hogy "dominálni" kell a kutya felett. Azt vallja, nem falkában él, hanem családban, sose látott falkát, eszerint kell nevelni. Nem szívleli a falkavezérség gondolatát. Fogadjon szót a kutya, de hagyjuk a dominanciát. Lehet neki is igaza? :) Vagy csak a szó "negatív" kicsengése miatt gondolkodik így? Nem foglalkozott szakirodalommal, nem nevelt még kutyát, de intelligens, értelmes, következetes személy. (A kutyánk még kicsi.)

2013. jún. 3. 18:23
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
90%
Tedd fel neki a nagy kérdést: Akkor miért fogadjon szót a kutya?
2013. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya úgy boldog, ha van kit követnie, ha van egy vezére, ha neki nem kell intézkedni, nem kell dönteni, mert a falkavezér akaratának van alárendelve. Csúnyán hangzik, de így kell kutyát nevelni, másképp nem megy.
2013. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg mi történik azokkal a szobacirkálókkal, akiket nem nem neveltek egyáltalán. Tiszta frusztrált kis idegbeteg vakarcs mind. Ne hidd, hogy ez csak azért van, mert pici, vastagon benne van, hogy nem kutyának veszik, hanem az egyetlen társaságuknak és úgy is kezelik, mint egy gyereket. (tegnap linkelt ide valaki kutya babakocsit, asszem ez elmondja, hogy meddig lehet süllyedni)
2013. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs tisztában vele, hogy mit is jelent ez az egész.

A kutyának ti vagytok a falka. Oké, hogy kicsit más, de megnézném a szóban forgó embert, amikor problémássá válik a kutyátok, sz.rik a fejetekre és ő lesz a domináns, azt csinál, amit akar és majd nem bírtok vele. Mert olyankor ő a falkavezér és titeket tekint a falkájának. Ami egyébként egy rémálom és nagyon nehéz helyrehozni, sokszor szakértőnek sem sikerül.


Szerintem nem lehet igaza, mert ahhoz, hogy szót fogadjon feltétlenül szükséges a dominancia. Ha nem tisztel mégis miért fogadna szót, mert szépen kéred?

Én híres voltam arról, hogy családtagként szerettem a kutyát és a nevelésével is sok ellenszenvet váltottam ki egyesekből, mert én direkt úgy neveltem, hogy önálló döntéseket is hozzon, ne azt tegye mindig, amit betanítottam neki. De valamennyi dominanciára mégis szükség van, különben nem engedelmeskedik neked a kutya.

Nem is értem, "fogadjon szót a kutya, de hagyjuk a dominanciát". Ha nincs rangsor, akkor milyen alapon fogadna szót? Az csak egy darabig működik, hogy ha kedves vagy vele ő is rendes veled, egy idő után a fejedre fog nőni.


Beszélgess el a családtaggal, próbáld tisztázni vele a dolgokat, mert szerintem valamit félreért. Továbbá azt tudom tanácsolni, hogy neveld te a kutyát rendesen vele pedig ne törődj. Remélhetőleg ha te megfelelően megneveled, akkor azt ő nem tudja elrontani és lesz egy rendes kutyátok.

2013. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvárja, hogy szótfogadjo na kutya, és ezt következetesen teszi akkor autómatikusan domináns lesz, tehát semmi egyéb dolga nincs a továbbiakban. ilyen szempontból igaza van. Valójában pont ez a jó, ha valaki személyiségénél fogva vezér, nem kell még erre is megtanítani (mint pl azt, akinek ehhez szakirodalom kell, hogy ráérezzen a dolgok működésére).
2013. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Korom Gábor is azt mondja, hogy a kutya már nem falkában, hanem családban él.

Én is inkább a kutyám nevelője: bizonyos értelemben így a családtagja vagyok. Szerintem, amit sokan dominálásnak gondolnak csupán az, hogy igazodási rendet adunk neki. Ahogy a gyereknek is tudnia kell a családban, hogy nem ő a mindenség középpontja....ettől még nem domináljuk le a gyereket...

2013. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Korom Gábor sok mindent mond...Görbe tükör iskola....
2013. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. A dominancia kell, szükséges, bár minden kutyánál mást jelent. Más egy vizslával dominánsnak lenni és más egy rotival. Én személy szerint ki nem állhatom Korom Gábort, ennek ellenér tükör suliba járunk, amivel eddig nem vagyok teljesen megelégedve, na nem azért, mert a módszert alkalmazzák, hanem mert szerintem nem jól és nem úgy, ahogyan azt Gábor elvárná. Szóval dominancia alatt valaki a verést érti, míg más a magabiztosságot, következetességet...
2013. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt írtad következetes személy, elvárja, hogy szót fogadjon a kutya, tehát ha állít fel szabályokat be is tartatja, és végülis úgy viselkedik mint egy "falkavezér", de a falka helyett a család szót használja, vagy a dominálás helyett nem tudom én mit :D nevelést akármit akkor fölösleges ezen rágódni.

Ahogy leírtad nekem az jött le, hogy te és a családtagod ugyan azt mondják/csináljátok csak más szavakkal :D

Apukám se olvasot soha falkavezérségi könyveket meg ilyeneket nem is mond olyan szavakat se, hogy most ő a domináns stb.. de a kutyám tiszteli és hallgat is rá szóval szerintem nincs gond nálatok sem.

Nem minden azon múlik kiolvas szakirodalmat használ "szakkifejezéseket" inkább a cselekedetek számítanak.

2013. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy családban élünk a kutyával, de a családban is van dominancia. Az apa is domináns a gyerekeivel szemben, legalábbis bizonyos dolgokkal kapcsolatban. És ez a lényeg, hogy megvan minden családtagnak a ompetencia határa. Nem tehet meg bárki bármit, és aki az adott kérdésben irányít, az a domináns abban a szituációban. A kutyák remekül tudnak váltani a domináns és a követő magatartás között is szituációtól függően. Ha sohasem vagy domináns a kutyáddal szemben, az azt jelenti, hogy a kutya minden esetben azt csinál amit akar és csak a szerencsén múlik, hogy ez megegyezik-e azzal, amit elvársz tőle.
2013. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!