Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhatároztam, hogy végigviszem...

Elhatároztam, hogy végigviszem, de micsináljak a gazdival?

Figyelt kérdés
Nemrég kutyaséta közben megismertem egy asszonyt, kiderült hogy van egy 4 hónapos magyar vizsla kanja, és kéne sétáltatni. Ma elmentem, és fény derült arra is, hogy a kutyát eddig szinte egyáltalán nem nevelték, illetve rosszul, az izgatottsági-és energiaszintje pedig ez idő alatt bajnoki szintre emelkedett. Hatalmas darab már most, és egy PILLANATRA sem áll meg. Tehát elvittem, de csak hámja volt, ami ugye hát nem ideális. A megfordulásos módszert alkalmaztam, és egy óra alatt annyit elértem, hogy szakaszonként laza pórázon jött mellettem, persze kis szakaszonként. És végre RÁM nézett, ami nála nem kis szó. De rettenetesen hozzászokott a húzáshoz, és arra gondoltam, kicsit rá kéne rakni a retriever pórázt, mert az enyémet is azzal neveltem kiskora óta, és hamar rájött a lényegre. Viszont a gazdái, egy idős házaspár, biztos hogy fenntartásokkal kezelné a gondolatát, vagyis állatkínzónak kiáltana ki, mert nem ismerik ezt az eszközt. Tényleg az lennék? :D Vagy ha nem, akkor hogyan tudnám meggyőzni őket? És várok további ötleteket, hogyan juttathatnám a tudomásukra, hogy az én kutyám is 4 hónapos... és...hm, ég és föld. :D Szóval, hogy ne tekintsenek hülyének és állatkínzónak. Megszerettem azt a kutyát és szeretném "megnevelni", és ők ezt támogatják is, csak kissé maradiak. Köszönöm szépen előre is.

2013. aug. 1. 22:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Egy kis puli. Csak ezután a vizsla után jöttem rá, hogy milyen jólnevelt! :D
2013. aug. 3. 10:21
 22/23 A kérdező kommentje:

Na szóval megint vittem a Kópét.

A néniék nem voltak otthon csak a fiuk, de ő már mindenről tudott, szóval amolyan mutogatnivaló ritkaság lettem, mert szeretek kutyát sétáltatni...Ne feledjük, falun. Nem volt még nyakörv, a fojtót meg akartam volna előbb beszélni velük, így maradt megint a hám. Annyit tehettem h a pórázt előrébb csatoltam, a hám első szíjára. :) De valamiért sokkal nyugisabb volt mint múltkor. A séta fel-alá rohangálásból állt (már lesnek az ablakokból), de a legjobb az a kb. 100 rángatós kör volt, amit egy szélesebb útszakaszon tettünk. Huhh... :D Futottunk is, ha megelőzött megfordultam, majdnem pofára rántott, pedig nincs 4 hónapos. :D Viszont már sokkal jobb eredményekkel tértünk haza mint előzőleg. A hazautat felismerve húzni kezdett, erre megfordultam, ezt megismételtük párszor, aztán leesett neki. Pár nap múlva megint megyek... :) Már várom. Bár tény, hogy olyan neveletlen kutya, hogy ihajja. Viszont okos. A gazdái pedig úgysem hisznek nekem, mert mindig leizzadva térek vissza, és azt hiszik h végigrángatott engem a falun. xD

2013. aug. 4. 22:55
 23/23 anonim ***** válasza:
Kitartás :)
2013. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!