Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog kiskutyam már...

Angol bulldog kiskutyam már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, morog. Mi lehet az oka? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol bulldog kiskutyam 12 hetes. 8 hetesen hoztuk el, már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, van, hogy ha simogatni akarjuk vadul visszakap a kezünknek vagy, hogy percekig megállás nélkül ugat. Nagyon vadul játszik is, de ez már alakul, nem tudja lenyugtatni magat egy vad jatek után és nem tudom én hogy tudnám. Tudom, hogy kiskutya és azt is, hogy ezek nagy része bulldog velejáró. Jól felkészültem a kiskutyara, minden létező könyvet elolvastam. Szerintetek ez rendben van? Mit tudnék tenni, hogy ez változzon? Néha úgy érzem, hogy fél, pedig sose bántottuk és jó helyröl hoztuk!

2013. aug. 1. 22:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azért bízom benne, hogy nem így van. Mindent elolvastam a bulldogokról mielőtt hozzánk került. Több ismerős is felhívta a figyelmem, hogy kiskutyaként makacsok, és sokszor túlpörögnek. De minket is meglepett a viselkedése. Mindenesetre szeretjük nagyon, és bízom benne, hogy szépen lassan helyreáll a rend.
2013. aug. 2. 10:00
 12/22 anonim ***** válasza:

A "jó helyről hoztuk" alatt egy jó tenyészetet értesz,vagy egy aranyos,kedves házaspárt,aki hobbiból kutyákat gyárt?


Lehetséges,hogy ideggyenge,de az is,hogy nagyon erőszakos.Az alombeli viselkedését is figyelnetek kellett volna.Mielőtt magatokhoz vettétek többször elmenni és megnézni őket.Amit ott tapasztaltok,aszerint kellett volna kiválasztani a kutyát.

Ha ő volt az,aki leteperte az összes tesóját,és vadul játszott mindenkivel,akkor nem őt kellett volna választani,mert értelemszerűen veletek is ezt csinálja,és sokkal több meló és hozzáértés kell,hogy leszoktassátok.


Megoldásként a többieket tudom ismételni.Tiltás,ha nem megy,akkor kutyaovi.Igaz,a kutyaovi egyébként sem árt.

2013. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem tenyészetből hoztuk el őt illetve, a szülők törzskönyves, versenyző szülők, ez volt az első alom, próbaalomnak mondták, de úgy tűnt körültekintőek. Tudom, hogy most ezért kapni fogok a fejemre, de kérlek titeket, ez ne erről szóljon most, mert ez már nem segít ezen a helyzeten. A többi tesó között mindig ő tűnt a legnyugisabbnak,a többiek mikor mentünk rögtön harapdálták a lábunk, kezünk, ő nem ilyen volt. Bár ő volt a legnagyobb. A bulldogbreeds forumon sokan feltették ezt a kérdést, és akkor megnyugodtam, hogy talán ez jellemző náluk. Honnan tudom meg, hogy ideggyenge - e vagy csak nagyon erős irányítás szükséges hozzá? Idővel kiderül?
2013. aug. 2. 10:47
 14/22 anonim ***** válasza:

Az ideggyengeség viszonylag hamar kijön.Neveled,neveled és egyes helyzetekben képtelen úgy reagálni,ahogy már meg kellett volna tanulnia,illetve a nevelése is hatalmas erőbe kerül.


Régen a kutyázásunk elején mi is belefutottunk egy ideggyenge kutyába.Hasonló helyről hoztuk,mint Te,csak épp később derült ki,hogy csak az anyja az akinek mondták és vmi tök más kan fedezte be,mint ami nekünk lett bemutatva.

A lényeg az,hogy a nevelésünk és a házitréner ellenére is nekiment minden más kutyának már fél éves korától kezdve.Ezt a tréner segítségével fejleszteni tudtuk,de csak addig,hogy felügyelettel lehetett más kutyákkal.Egyedül nem lehetett hagyni őket és akkor is nagyon kellett figyelni,hogy belemerül-e a játékba,mert akkor bekattant.


Sajnos ő már nincs velünk,3 éves korában megmérgezte egy kedves jó akarónk :(


De nagyon nehéz volt vele és irdatlan pénzösszegbe került az elején a háznál történő oktatás.

2013. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ez szomorú:( Mindenesetre mi nagyon szeretjük, következetesek vagyunk és megpróbáljuk jobban lefárasztani. Ha van valami fejlemény írok, köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 2. 11:36
 16/22 A kérdező kommentje:
Még annyit leírnék, hogy jól kijön azzal a pár kutyàval akit ismer, és imádja a gyerekeket is. Velük szépen, óvatosan jàtszik. Csak velünk kekeckedik. Lehet ez már dominanciaharc?
2013. aug. 2. 11:49
 17/22 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy szimpla dominancia az egész.Következetes és határozott neveléssel,illetve ha jártok kutyaoviba nem lesz baj.
2013. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Elnézést, nem gorombaságból fogalmaztam így, hanem érdeklődtem, hogy ezt már bevetették-e? :)
2013. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy egy bulldog drága és nincs mindenki pénze kifizetni egy kiskutyáért minimum 150 ezret, de mivel téged alaposan átvertek ezért leírnám az én 12 éves tapasztalatomat a bulldoggal.


A bulldog császárral szül tehát nem lehet mindíg vágni egész életében maximum 5x, de az ötödiknél már rizikós, hogy valóban összeforr-e a seb. A kiállítások sok pénzbe kerülnek és az országban kitűnő angol vérvonalú kutyákat hordanak kiállításra, ezek persze azok akik nyernek is. Egy ilyen angol vérvonalú kiállítási kutya ára: 1,5-3 millió forint!!! Hogy csak pár kiállításon szereplő nagyobb vérvonalú kutyákat említsek Nobozz tenyészet leszármazottjai és a Selavill tenyészet kutyái ezek azok a kutyák akik nyernek, ezt elhiheted mert mi is minden hétvégén megyünk kiállításra. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy bulldognál nincs próba alom!!! Egy díj nyertes kutya aki milliókat ér és korlátozott számban fialhat, a kölykök felnevelése se könnyű. A kiállítási költségek felnevelési költségek, orvosi költségek, vételi ár, fedeztetés nagyon nem jön ki, hogy valaki Bulldoot 100 ezerért adjon. Nem kioktatás képp írtam, csak gondoltam ezeket tudnod kell, mert szerintem csúnyán átvertek téged.

2013. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

15:19 Mi is ebben bízunk, és következetesen dolgozunk a dolgon.


15:50 Nem voltál goromba, és megértettem a kérdést. természetesen bevetettük már, de az esti hisztiknél nem működik. Sok esetben hasznos.


17:00 Köszönöm a választ! És értem, hogy miért tartja, ezt fontosnak elmondani. Hozzáteszem, többért vettük a drágát, mint 100 ezer forint.:S De azt gondolom, ennek a kiskutyának így is, úgy is gazdija lett volna, legalább hozzánk került, jó helyre, akik nem adjuk fel és nem esünk kétségbe.Ráadásul semmi pénzért nem kellene nekünk már senki más. Egyébként Ön ilyen tapasztalattal mit gondol a fent leírt viselkedésről?



Jelentem mindenkinek, tegnap a hiszti időszakban meg volt az első sétánk. A felsorolt problémák közül egy sem került elő. Remélem levezetődik a sok energiája, és ez így is marad.


Mindenki válasza hasznos volt köszönöm.

2013. aug. 3. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!