Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog kiskutyam már...

Angol bulldog kiskutyam már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, morog. Mi lehet az oka? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol bulldog kiskutyam 12 hetes. 8 hetesen hoztuk el, már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, van, hogy ha simogatni akarjuk vadul visszakap a kezünknek vagy, hogy percekig megállás nélkül ugat. Nagyon vadul játszik is, de ez már alakul, nem tudja lenyugtatni magat egy vad jatek után és nem tudom én hogy tudnám. Tudom, hogy kiskutya és azt is, hogy ezek nagy része bulldog velejáró. Jól felkészültem a kiskutyara, minden létező könyvet elolvastam. Szerintetek ez rendben van? Mit tudnék tenni, hogy ez változzon? Néha úgy érzem, hogy fél, pedig sose bántottuk és jó helyröl hoztuk!

2013. aug. 1. 22:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Mi büntetéssel neveljük a bulldogot, ha egy erősebbet harap akkor rászólunk, hogy nem és utánna ott hagyjuk egy félórára és tudomást se veszümk róla, egyszóval kizárjuk. A ulldognak a makacsságát kell megdönteni és mivel ember központú a kirekesztés jól működik és hatásos. Rácsapni nem szabad, mert olyan kis mimóza lelkű nagyon megbántódik és nem is ér semmit mert csak még makacsabb lesz és olyan lesz mint egy durcás kisgyerek, hogy "csak azért se". Ha lenne egyébb kérdésed írhatsz privit is :)
2013. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
11:50 Mi is hasonlóan dolgozunk az ügyön. Bár ilyen hosszú időre nem hagytuk még magára büntiből, de lehet, hogy megpróbáljuk. Akkor nálatok is intenzívebben harapdál a bulldi, mint egy átlag kiskutya? Amikor kipihent, akkor nagyon tanulékony, gyorsan megérti mit várunk tőle, ha fáradt, akkor viszont nem olyan egyszerű.
2013. aug. 3. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!