Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hátán lett egy seb és...

Kutyám hátán lett egy seb és a legyek rászálltak és beköpték, tele van fehér petékkel. Mit lehet csinálni vele mivel kell lefertőtleníteni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neomangol tablettából készíts oldatot. Régen a nagymamámék fogkrémmel kenték be. Vagyis fogporral.

Neomangolt vagy az állatorvos ad, vagy pedig a gyógyszertár, de mivel már este van, nem tudom van arrafele ügyeletes gyógyszertár, ha nincs, akkor mosd le, és valamilyen alkoholtartalmú löttyel mosd át. Mondjuk ne valamilyen krémlikőr legyen:) Pálinka, arcszesz stb...

2008. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
vidd állatorvoshoz!annak idején az én kutyámat megmarta egy másik,és beköpték a legyek.mi is vettünk szert a patikában rá(neomagnol volt a neve vagy ilyesmi).ki is írtotta aa petéket,de sajnos a belső fertőzés ellen nem jó.a mni kutyusunk elpusztult.és sajna ez volt az oka.nem jó ha felületesen kezeled.mindenképp kell antibiutikum neki.vidd orvoshoz.megoldja a problémát és a kutyus jól lesz.csak siess mert ebben a melegben hamar kikelnek a peték.és elég egy ahhoz hogy a kutya elpusztuljon.
2008. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben takarítsd ki a petéket a sebből, mert holnapra tele lesz kukaccal. Nyírd körül ollóval, mosd le először tiszta vízzel a sebet és a környékét is, aztán kezdetnek mondjuk betadinnal fertőtleníts. Jó alaposan el kell áztatni . Több szerről hallottam, ami a legyeket távol tartja, mint például a Kubatol spray, Federol sebolaj, Insecticide 2000 nevű permetezőszer, Advantix spot-on, de én egyet sem próbáltam, nekem eddig ilyen gondom nem volt. A permetezőszert én csak azután használnám, ha a seb begyógyult, nem hiszem, hogy a nyílt sebnek jót tenne. Állatorvosnak mindenképpen mutasd meg, valami okának kell lenni, hogy az a seb kialakult.
2008. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
mindenképp állatorvos. ne otthon te állj neki kezelni a sebet. főleg ne hoyg nem értesz hozzá . ha vállaltad a kuytát akkor azt is vállald h kifizeted az állatorvost. nem iylen egyszerű hogy kitisztítod alkohollal és kész. ha nagyon be van gyulladva antibiotikumos kúra is kell neki meg egyebek. van mivel piszkálja a hátát gallér is kell rá mert nem fog begyógyulni a seb ha folytonpiszkálja. szóval irány az állatorvos.!!!
2008. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!