Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaság...

Hogy szoktassam szobatisztaságra a csivavámat?

Figyelt kérdés
2 napja van nálunk a csivavám és olyan okos, hogy el sem hiszem!!! Két nap után megtanulta, hogy az újságpapírra piseljen. Most hogy érjem el, hogy az udvaron végezze a dolgát? Mert ugye először hiába vittem ki.. Kint semmi, bent pisi kaki. Arra gondoltam, ha még pár napig az újságpapírt használja és hallja tőlem százszor, hogy pisi kaki meg a sok dícséretet amikor sikerül neki a papírra... Akkor talán sikerül neki kint ha mondogatom neki...Ez lehetséges?? Várok még tippeket. Köszii
2013. aug. 2. 21:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
illetve köszi a választ a 7-es válaszolónak.. Nem az utolsó előttinek
2013. aug. 2. 22:52
 12/22 A kérdező kommentje:
igaza van a 9-esnek. Habár én itthon vagyok, de egész nap főzök, mosok, takarítok.. Nem tudom minden percben figyelni a kutyát, hogy mikor kell elvégeznie a dolgát.. Főleg egy ilyen kölyök kutyánál aki még nem 100% biztos.. Inkább piszkítson egy rongyra, papírra vagy pelusra minthogy a padlóra, szőnyegre.
2013. aug. 2. 22:58
 13/22 anonim ***** válasza:
Nézd én leírtam egy bombabiztos módszert, amivel a legrövidebb idő alatt teljesen szobatiszta lenne a kutyád, de Te nyugodtan szenvedj még éveken keresztül az újságpapíros baromsággal, akkor sosem lesz szobatiszta a kutyád. De elhiheted, hogy ez engem a legkevésbé sem fog érdekelni.
2013. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Egész nap otthon vagy, végzed a házi munkát és mellette nem tudsz a kutyára figyelni?

Már ne is haragudj meg, de sokan egyedül nevelnek kutyát munka mellett.

A kérdésedre válaszolva, hiába mondogatod neki, gondolom neked sem megy vezényszóra az ürítés.

Utána kellett volna olvasnod a helyes kutyatartásnak, kutyanevelésnek, mielőtt magadhoz vetted a jószágot.

Mivel ezen már nem tudsz változtatni, olvass szakkönyveket minél hamarabb, aztán tudni fogod, hogy mit kell tenni.

2013. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
engem meg nem érdekel a válaszod theia. Nem azt mondtam, hogy nem tudok rá figyelni, azt mondtam, hogy MINDEN PERCBEN nem tudok rá figyelni
2013. aug. 2. 23:20
 16/22 A kérdező kommentje:
..ja, és nem azt mondogatom neki, hogy már pedig most pisilned kell, hanem azt, hogy okos voltál, hogy ide pisiltél
2013. aug. 2. 23:23
 17/22 anonim ***** válasza:
Pont hogy akkor nem kellene rá figyelni minden percben, ha az én módszeremmel dolgoznál, de ha nem sikerült felfogni arról már nem én tehetek ;) Én nem egy kiskutyát szoktattam már így szobatisztaságra, de te biztosan jobban értesz hozzá.
2013. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Lehetnél kicsit barátságosabb ha már tanácsot kértél... :)

Na figyelj. Pelust, újságot és minden egyebet fel kell szedni. Nagyon nagyon nagyon alaposan az egész lakást/hátat fel kell mosni erős fertőtlenítővel.


Ez után pedig tessék 2 óránként kivinni a kutyát. Vidd ki ha felébredt, ha evett, ha ivott. Ezek után szokták elvégezni a dolgukat a kutyák.

Dicsérned akkor kell, ha KINT elvégezte a dolgát. Ha bent végezte el, ne reagálj rá, ne szidd meg, ne csapd meg a kis popiját, semmi.

Lényegében ennyi az egész. Ha kitartó vagy, hamar megszokja ezt a kutya.

Egyébként hiába nincs meg az összes oltása, attól még ki kell vinni, mert csak kell ürítenie a jószágnak. Aki panelban lakik is leviszi a ház elé a kiskutyáját, mert ott kell ürítenie. Ott sem az erkélyre viszik ki, hanem ki, a fűre. Ennyitől nem lesz baja, csak még más állatokhoz és emberekhez ne engedd oda, valamint csak durván 10 percekre vidd le. :)

2013. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem érdekel a válasza?:)

Kérdést tettél fel, ő pedig válaszolt. Attól, hogy esetleg ez neked nem tetszik, nincs vele semmi gond, főleg, hogy jól válaszolt. Esetleg figyelmen kívül is lehet hagyni, és akkor kulturáltabban hatottál volna.

2013. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ő írt nekem flegmán és én vagyok a kultúrálatlan, hogy visszaírok?? Egyébként én is szoktattam már kutyát szobatisztaságra úgy, hogy nem kellett két hétre bezárnom.
2013. aug. 3. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!