Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyam ennyire finnyas lenne?!...

Kutyam ennyire finnyas lenne?! Valami otlet ellene?

Figyelt kérdés
a keverek yorkiem nm hajlando normalisan tapot enni. elso korben lerakom, oda megy, megszagolja majd oda jon hozzam. masodik korben oda hivom adok neki par szem tapot, megeszegeti, mjd tenyerbol, s vegul tapbol. volt mar, h 5 napig nem evett, mert ezt a procedurat kihagytam, de vegul megsajnaltam, mert korgott a gyomra...
2013. aug. 2. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ne sajnáld meg, megeszi ha igazán éhes lesz. 15 percig előtte van, aztán kövi etetésnél megint. Még annyit megtehetsz, hogyha tudod mi a kedvenc kajája akkor abból kicsit tehetsz bele és szépen fokozatosan azt is hagyd el.
2013. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Itt a keménykedést fogják javasolni, de én egyszerűen pénzt és időt szántam rá, hogy megtaláljam azt a jó minőségű tápot, amit a kutya is szeret. Royal canin exigent a nyertes. Az eladó ajánlotta fresiben, mert ez direkt válogatós kutyáknak van. Imádja. Egy baj van vele, neten nem találtam még, így kénytelen vagyok fresiben venni, de ott 2kg 5000 Ft...
2013. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Megbolondíthatod a tápot kefírrel, yoghurttal, kis konzervvel. Persze, mindenből csak talán egy teáskanálnyit neki.
2013. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Olyan nincs, hogy válogatós kutya, csak engedékeny, határozatlan, gyenge akaratú gazdi. Ki kell választani egy jó minőségű tápot, vagyis ne ilyen Chappi meg hasonló áruházi vackok, hanem tényleg normális minőségűt. Naponta kétszer lerakod egy tálban a kutya elé a napi adagját és 10 perc múlva elveszed. Ha nem ette meg így járt, megkapja legközelebb. Nagyon fontos, hogy egy falat nasit se kapjon napközben a kutya, csak a táljában a tápot napi kétszer. Pár nap alatt úgy el fog kezdeni enni, hogy csak lesel majd. Ez türelem játék, te legyél erősebb, mert ha ebben nem sikerül parancsolni a kutyának, akkor később óriási problémák lesznek vele.

(Ne hallgass az előző balekra, aki 2500/kiló áron veszi azt a fos Royal Canint...)

2013. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

A kutyáknak is lehet ízlésük, lehet, hogy abban a tápban van valami, amit ki nem állhat. Próbáld meg max. 2 másik táppal, és ha azt sem eszi, akkor valóban csak finnyás és viselkedés zavara van.

Én eddig csak olyan kutyákat ismertem, akik mindent bezabáltak, amint megkapták vagy elcsórták. Legyen az főtt vöröshagyma vagy paradicsom.

2013. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

A főtt kaját, és normális húst az én kutyám is megeszi a tápokat nem szereti. És nem vagyok gyenge kezű gazda, de ha van olyan táp, ami jó is és szereti is, akkor nem fogom az állítólag tök jó táppal tömni, amit utál. Ha ettől szerinted a kutyámat elrontom, tudom sajnálni a véleményedet. Ugyanis az én kutyám mindenkivel barátságos, utcán póráz nélkül sétáltatva behívható, ha azt mondom, ül ül, ha azt, hogy kifele kimegy a szobából, és tulajdonképpen minden úgy van, ahogy én akarom, ebben a kaja annyira nem lényeg, hogy az botrány!


És én olyan szar gazda vagyok, hogy a kutyám szívatása nélkül képes vagyok megnevelni. Borzasztó, mik vannak.

2013. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sippara ***** válasza:
83%
Kiválasztasz egy megfelelő prémium tápot, vásárolsz egy zsákkal, elolvasod az etetési útmutatót, kiméred az adagot, általad választott időpontban leteszed, majd öt perc múlva elveszed a tálat. A következő etetési időpontban ugyanez. Nem hülye, nem fog éhen halni.
2013. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Olyat adj neki, amit szeret és jó kaja. Ennyi a titok. Baj persze akkor van, ha nem tudod vagy nem akarod kifizetni a pénzt. Ekkor ügyeskedni kell, viszonylag nem drága, de jobb tápot keresni, amit szeret is, nem pedig csak azért eszi meg mert különben éhenhalna.
2013. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben főzzél neki. Egy ilyen kicsi kutyának nem kell sokat, és 2-3 napra előre elkészíthető.
2013. aug. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Fitness 3 Trainer tápot kap jelenleg, ezt megeszi, ahogy leírtam. előtte pedigree-t kapott - most majd kapok a fejemre... :D - azt abszolút nem ette meg csak magában. Hogyha májkrémmel, vagy pörkölt szafttal meglocsolom a tápot megeszi, viszont volt már olyan, hogy megunta a májkrémet, s nem ette, én meg sajnáltam kidobni a kaját, amikor már a hónapban 3*-4*re kellett kidobni - persze kidobtam, félreértés ne essék -, s ekkor döntöttem el, hogy akkor csak szárazat kap, elvégre nem azért veszem, hogy kidobjam...

Brit premium-ot tervezem, hogy veszek neki, ár/érték arányban nekem tetszik. Vélemény? Ezt a Fitness 3 Trainer-t ajánlották ilyen kisebb kutyakaja boltban. Nem néz ki rosszul az összetevők listája szerintem, csak sokallom azt a 41% rizst - fő összetevőként-, ezért tervezem a lecserélését.

3éves a kutya, fél éve van nálunk. Következetes gazdinak tartom magam. Úgy került hozzám, hogy sose volt elengedve, csak flexin sétáltatták, de sikeresen megtanultuk a behívást, kutyaiskola nélkül. Szóval úgy gondolom, hogy ilyen téren nincs problémám.

2013. aug. 3. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!