Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A szomszédunk új...

Zsoltpc kérdése:

Segítség! A szomszédunk új kutyát vett és már 1 hete állandóan ugat, lehetetlenség tőle normálisan aludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

a válaszokat előre is köszönöm! Még egy napot

nem bírok ki!


2013. aug. 4. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Elsőre beszélj a szomszéddal. Állandóan csak a nem megfelelően tartott kutya ugat. ha nem sikerül vele zöldágra vergődnöd, megemlítheted, hogy bejelented a jegyzőnél. Van egy pont, amitől már az ugatás sem tolerálható jogilag sem.
2013. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Részvétem.Én másfél évet szenvedtem,mire szóltam az éjszakai ugatás miatt a szomszédnak.Aki kedves volt és megértő és nem csinált semmit.Egy másik szomszéddal is volt gondom,akinek a le nem mozgatott németjuhásza üvöltött délutánonként és hajnalban.Persze itt sem volt semmi hatása.Vannak viszont kültéri ultrahangos riasztók,amik hatásosak lehetnek,csak nagyon drágák.Ha szerencséd van,csak a szokatlan környezet miatt ugat.
2013. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
A másik pedig,mérd fel,hogy alkalmas e a szomszéd az értelmes kommunikációra.Ha nem ,időnként kapjon a kutya nyugtatót.A közjegyző nem egyszerű buli,kell,hogy legyen a kutyaugatásra vonatkozó helyi rendelete és tanúk.Ebben az esetben kiszabhatnak bírságot.
2013. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Kutyáim nekem is vannak,de teszek azért,hogy ne ugassanak feleslegesen,mert ez így korrekt szerintem.
2013. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is megszenvedtem a dögök ugatásától.Sajnos itt nincs olyan törvény ami elhallgattatná őket.Ha feljelented a gazdát legfeljebb bírságot kap,de az ugatás marad.Szerencsére ahol most lakom,nincs a környéken ugató dög!:)A gazdájával meg hiába beszélsz mert még ö fog megsértődni.Nekem azt mondta egy furkó hogy azért kutya hogy ugasson.Persze a tirpák egész nap nem volt otthon őt nem zavarta,a két borjú nagyságú féreg meg álló nap vonyított unalmában.Az ilyen tuskóknak minek kutya?
2013. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazat adok az 5-ös nek.Aki azt írja:beszéljétek meg...annak fogalma sincs milyen emberek ezek a kutyatartók,szerintem a kutyával érdemesebb inkább beszélned.A jegyzőnek írhatsz erről,valamikor kimegy egy személy ellenőrizni.Ha épp nem ugat a kutya,akkor kapsz egy elutasító választ.Ha csahol,akkor a gazda kap egy figyelmeztető levelet,amit a kukába dob.Kezdheted előről..
2013. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!