Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csillapithatja az...

Hogyan csillapithatja az ismerősőm a kutyája szeretet éhséget?

Figyelt kérdés
Megkért hogy kérjek segitséget mert nagyon rossz szokása van a kutyájának.Leirom a "tüneteit" a kutyának:Ha valaki közel megy hozzá akkor körbe futja 2-szer az embert és addig tolakszik az emberhez mig meg nem simogatják de nem lehet megsimogatni mert annyira mocorog, mire megtudná simogatni az ember addigra már arrébb mocorgot(ugy mint a vizslák szokták olyan mocorgással csak 2-szer gyorsabban)Én amikor találkoztam a kutyával csak 2-szer tudtam hozzá nyulni de azt is ugy hogy akkor éppen másra vigyelt de amikor hozzá értem akkor jöttek a tünetek. Ez annyira elfajult hogy már el sem lehet engedni mert ha a közelében van egy ember akkor odafut és ez a gazdának elég rossz mert mindig beszólnak neki hogy ez a kutya nem normális:(A gazda megtudja simogatni,de ők se mindig.Kérlek segitsetek!!!Ja és 3 éves örökbe fogadott keverék szuka,kölyök korától az ismerösöméknél van.
2009. okt. 25. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. A kutya ezesetben szereti az emberek közelségét, és ez jó.

Talán túlságosan is, ezt az "éhséget" nem tudod csillapítani(szerintem).

a kutya egyszerűen szeret emberek között lenni, és felhívni magára a figyelmet. :)

2009. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a szeretet éhség csillapítása a feladat. A kutya ezen viselkedésével felhívja magára a figyelmet =>tehát ez a viselkedés eredményes.

Az lenne a gazdák feladata, hogy ha a kutya "mocorog" :), akkor figyelmen kívül hagyják. Csak akkor simogathatják meg, ha a kutya megnyugodott, legalábbis valamennyire. Ha fél óráig rajongja körbe az ember, akkor fél órát kell várni, míg megkapja a simogatást. És minden ismerőst, barátot, sétáltatás közben más kutya gazdikat, hogy egyszerűen ne figyeljenek a kutyára, zárják ki a látóterükből, ne is nézzenek rá, ne simogassák.

A kutya: "basszus, én itt teszem-veszem magam, de senki még csak rám sem bagóz, ez így nem jó, mert így nem figyelnek rám az emberek" => kénytelen elhagyni ezt a túláradó közeledést.

Ez időigényes, akár 2-3 hónapba is beletelhet.

Le lehet kötni különböző feladatokkal is, pl. különböző trükkök tanítása (ez figyelmet igényel, így nagyon jót tesz a kutyának), akár agility, dog-dancing (ha olyan alkat), frizbi, vagy akár csak simán kutyasuli: alapengedelmesség, stb.

A lényeg, hogy a kutya jól le legyen fárasztva minden egyes nap, illetve mindenki részéről a túlzottan izgatott magatartás formájára negatív megerősítést (elutasítást) kapjon.

2009. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a legfelső anyagot:

[link]


A kutya okos mert tudja hogy ezzel eléri amit akar, és ha eléri az azt jelzi hogy ő a főnök, hiszen irányítja a gazdáját, és úgy gondolja ugyanezt mindenki mással is megteheti.


Ezt a viselkedést a gazdinak kell visszafogni, de ezt csak akkor tudja megtenni ha Ő irányít.


Olvassátok és használjátok a fenti az anyagot!

2009. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden nap le kell fárasztani a kutyát.

Egy idő múlva majd megszokja hogy minden nap van lehetősége mozogni, feladatot teljesíti, és akkor majd abban fogja kiélni az energiáit.

2009. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!